1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Животно осигурување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LaChiquita, 26 ноември 2011.

  1. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.943
    Пол:
    Машки
    Сакате да го раскинете договорот или да го промените заради новонастанати околности?

    Најпрво треба да видете во договорот во делот за одредбите за раскинување што пишува дали сте го одредиле начинот, формата и евентуален услов за раскинување на договорот.

    Ако препишување на добивка е суштествен елемент на договорот а тие не ја исполниле тогаш може со изјава до нив да им кажете дека го раскинувате договорот, заради неисполнување на обврската од нивна страна, но пак ќе кажам треба да видите што точно сте се договориле.

    Можно е да треба преку судот да го раскинете договорот зависи се од договореното.

    Ако ве интересира нешто конкретно пишете ми порака.
     
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Ме интересира за колективно осигурување преку фирма кое се плаќа 100 денари месечно од плата, дали кога се прекинува колективното осигурување, поради пензионирање се добива одредена сума и колку изнесува таа сума?
     
  3. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.281
    Допаѓања:
    6.564
    Пол:
    Женски
    Компанија која ја препорачувате за животно осигурување и за детско штедење?
     
  4. Gornn

    Gornn Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2019
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.440
    Мислам дека нема потреба од животно осигурување, затоа што сите се преваранти, најмногу Grawe. А за детско штедење најдобро е во банка, најстабилна банка мислам дека е Комерцијална.
     
    На Doktor F му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mila.i5

    Mila.i5 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, ако имате потреба од животно осигурување (инвестициски фонд) или неживотно осигурување обратете ми се слободно ќе ви објаснам millailievska@gmail.com