1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Животот во Швајцарија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 19 јули 2018.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.152
  Допаѓања:
  11.415
  Не сум била, но сакам да развиеме дискусија. Сите ја фалат дека е убава земја, со чист воздух, но скапа за живот. Сте биле ли и какво мислење имате? Јас би сакала да ја посетам, поточно нема место кое не би го посетила, но парите се пресудни и слободното време секако.
   
 2. Orchidea

  Orchidea Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  966
  Допаѓања:
  2.202
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато дека 1% од данокот што се плаќа е за воздухот што го дишат :wasntme:
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.152
  Допаѓања:
  11.415
  Eдна познаничка оди на шетање таму, а сите велат скапо е. Не сме правеле муабет за да ја прашам, не се гледаме толку често. Какви им се градовите, селата, цените, превозот од град до град?