1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Животот каков што го знаеме (Life as We Know It)

Дискусија во 'Филмови' започната од Siksi, 14 јуни 2011.

 1. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  [​IMG]


  Филмот много ми се допадна па чекам ваши коментари .
  А ако не сте го гледеле Изволте :
  http://videobb.com/video/rRGCFyrP3ivE :D
   
  На eutixismena и Mai-Shu-meng им се допаѓа ова.
 2. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Не сум го гледала, но со задоволство би го гледала.. Благодарам што го сподели со нас :D
   
 3. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Многу добар филм. Ако сте роматична или чувствителна душа, лесно ќе ве донесе до солзи. Многу убава и можам да кажам реална приказна. :)
   
 4. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Уффф роматичарка од тука до небо, и пак назад :D
  Веднаш ќе го пуштам и онака немам што друго да правам ! :lol: :lol:
   
 5. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  и јас првиот пат кога го гледав заплакав жал ми беше за месер :(
   
 6. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Преубав беше !! :inlove:
   
 7. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  7.085
  Одлично филмче што ме насмеа и ме расплача, не е нешто уау, досега не видено, ама јас сум си таква романтична душа и си плачам на филмчиња :D
  Софи е приказна за себе, а крајот беше феноменален.
  Омилениот quote ми беше:

  Eric Messer: Having somebody help you doesn't mean that you fail, it just means that you're not in it alone.
   
  На Siksi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Убаво филмче со реална приказна. Katherine Heigl и Josh Duhamel се прекрасни, одлични актери ги сакам и двајцата.

  За сите кои го немаат гледано еве го трајлерот

  http://www.youtube.com/watch?v=mqzjDrrZIdE

  Двајца возрасни ќе станат старатели на мало сираче-девојче, кога нивните меѓесебни најдобри пријатели умираат во сообраќајна несреќа.
   
 9. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Глумецот е сон :*
   
 10. monna993

  monna993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  преубав филм. може да се рече дека ми е еден од омилените.....
   
 11. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  филмот не ми е ништо посебно е малку поразличен ама не знам не ми се допага башш а и плус тоа не ја сакам многу Катрин Хејгл
   
 12. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Супер, лесно филмче, пред некој ден го гледав. Приказната е предвидлива, но сепак уживав во секоја минутка !
   
 13. Mai-Shu-meng

  Mai-Shu-meng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Многу убав филм..
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.568
  Допаѓања:
  80.643
  Пол:
  Женски
  Кетрин е една од моите омилени актерки, исто и Џош.
  Го гледав филмчево после Нова година, прекрасно е, релаксирачко, глумата не е на некое високо ниво, меѓутоа впечатоците беа позитивни.
  И многу ми беше слатка Софи, цуцулка, кај го најдоа такво. :angel:
  И мислам дека е од оние филмови кои никогаш не би ми здосадиле, би го гледала пак, пак и пак...
   
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Интересен филм а бебенцето е толку сладко.Колку се смеев на неколку моменти толку и плакав на други.Се разбира дека Катрин Хеигл и Џош Духамел го прават филмот уште подобар,совршени актери за ваква романтична комедија.
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Добар е, просечен филм, ништо посебно, глумците просечни, а бебенцето срцееееее :)
   
 17. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Да, и јас ќе кажам просечен филм, но интересен е, лесен за гледање, и убава глума, глумецот дефинитвно е убав и му лежи посебно улогата.
   
 18. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Не сум го гледала ама ке го побарам да го гледам што поскоро
   
 19. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Многу е срце филмов, ептен ми се допадна! Многу сакам млади парови со деца бе! (особено убави како џош и кетрин. или исклучиво)
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно не е филнов, плус ваков ист имаше пред некое време снимен, иста беше темата а фимот буквално, со тоа што мн подобри глумци беа. Оцена, 4 на стаклени нозе. И тоа е мн :?: