Животот не е песна (hayat şarkısı)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 21 февруари 2017.

 1. 123ppp

  123ppp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  43
  Филмов убаво содржински склопен, но ликот на Хулија е повраќаница, која барем мене ме одвраќа редовно да го гледам.
  Најпрво какви се лошотилоци направи, за сега да ја направат ангелче се со цел публиката да ја засака.
  Од личност која и забоде нож во грб на сопствената сестра, до грижлива мајка, прекрасна сопруга, мила снаа и на крај жртва која пати по сопственото дете. Дете кое го мразела, кое патем да не била Мелек којзнае и каде ќе завршело. И секако на крај тука Мелек кривец, а Хулија жртва.
  Каде барем еднаш Хулија доби "осуда" за тоа што и го направи на Мелек?! Не може човек кој е спремен да го направи тоа, потоа да прерасне во дијаметрално спротивна личност. Во реалноста едноставно таков лик не се наоѓа. Се си мислам нејзиниот лик бил замислен како константен негативец, па потоа ај за рејтинг ќе го смениме, јер публиката секогаш ја задржуваат позитивните улоги. Гола вода!

  Друга работа- секој заплет што им се случува на главните улоги на крај завршува среќно, што уште сега укажува на среќен крај на серијата.
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Гледај ја Poyraz мислам дека е баш погодена за тебе. Ќе ти се допадне☺
   
  На 123ppp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  каде да ја најдам серијава онлине епизодите од оваа недела?
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Soprevod.com
   
 5. lovelygirl39

  lovelygirl39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Ги имаш и на movtex.net
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Последно време чат пат го гледам
  Ај некој нека каже која е сга оваа шо се појави
  Шо ја играше сабиха у солзи на есента
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.359
  Допаѓања:
  134.663
  Пол:
  Женски
  До кај е серијава? Заврши ли? Баш крајот не можам да го изглеам пошо сум на одмор, ќе треба на нет да ја догледам :worried:
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Абе ќе има уште еден месец ќе дават, до крајо на август
  Не се секирај
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.359
  Допаѓања:
  134.663
  Пол:
  Женски
  Не верувам, другарка ми рече неделава завршувала, ај ќе видиме како и да е :) едина турска серија шо од крај до почеток ја глеам е, па затоа хаха
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Најмалку уште две недели ја мислам
  А највеќе до крајо на Август
  Па ќе видиме
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Изгледа ја сум грешка
  Како што ти кажале до крајот на неделата има можност да заврше
   
 12. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  Ke ve molam nekoj neka mi kazi kako zavrsi serijata poslednite epizodi voopsto ne gi gledav nemav vreme fala
   
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки