1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жикина Династија

Дискусија во 'Филмови' започната од Elennaa, 2 август 2011.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Гледав едно клипче со Жикина Династија, и ај викам да пишам нешто во темата на Фемина, барај, барај, ама не најдов таква тема. :worried:
  И ај викам да си отворам јас, па што буде нека буде.
  Значи вака, мене ова ми е дефинитивно нешто нај јако. :$ Еве ќе ви поставам некои линкчиња каде што е смешно. :)
  Во друга прилика, следуваат пак линкови. :P
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Цар е хер Жика јас ич не ги сакам српските филмови , драми и слично ама ова е :D
  Ги немам гледано сите делови ама повеќето ДА .

  Најинтересно беше кога ја намачка вилоната на внукот со сапун :D
  И кога го научи внукот . Овој лекторот дедото вика .. А шта сада јас сам крив и ова малото ... Ти си крив шта си жив :lol:
  Многу добра серија :)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.285
  Допаѓања:
  101.277
  Пол:
  Женски
  На homer simson, Elennaa и Hipica им се допаѓа ова.
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Колку ги сакам лудациве „Мамицу им јареќу!“
  Воопшто не сум фан на се` што е од Српско говорно подрачје, ама за овие правам исклучок. Колку и пати да ги гледам, пак ми се смешни како да ги гледам за прв пат.
  И ептен ме потсеќаат на членови од фамилијата.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  29
  жикина династија нај интересееен
  колку пати и да го гледам секогаш ми е интересен
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Леле, филмчево од кога го немам гледано ! Интересно е, се рушев во смеење на некои сцени. Макар , искрено не го пратев епизода за епизода. ;)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Кој не гледал бар еден дел, срам да му е :D
  Јас ги имам гледано сите, до еден! Омилен ми е оној кога Мишо е младо момче и кога ќе менува женски ко чорапи. Врв човече!!!
   
  На Elennaa и Adi888 им се допаѓа ова.
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  Исто Хипица,исто скроз исто и мене ми е омилен тој дел :) ..филмот е врв..и уште 100 пати да го гледам нема да ми се здосади! :D
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Филм шо не ти станвит досаден туку се посмешен и посмешен :lol:
  го имам гледано, на тв :)
  Реплики на кило :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Јако ми е она „боље да умрем сит него да живим гладан“ омилена изрека на типичен балкански маж :lol:

  овие моменти ми се незаменливи

  коа се начука царов :lol:

  - ти пијана ко гузица :D
  http://www.youtube.com/watch?v=vN8bQoEW ... re=related

  -ланче се заглавило :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=kLe-AuN7 ... grec_index

  и исто омилен ми е делот кога жика се изнервира коа миша го пратија во градинкаа, забавиште, whatever и он коа рече „кад смо ми неваспитани њему треба гув...гуверирана васпитачица“ Е тогаш прснав од смеење. Супер беше, нема веќе такви глумци денес...
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Леле браво за темава :D
  Арно рече Хипица кој нема гледано дел срам да му е :D Јас ги имам гледан сите делови и тоа по неколку пати. Дури ги имам и на компјутер :D Кога ми е досадно пуштам и под стол :)
  Цареви се бе хер Жика и неговиот сват :D

  http://www.youtube.com/watch?v=zhiWgSEE ... re=related

  Мој ме ИНСЕКТ никад не вара :!:
   
  На Anastasija245, inna89, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  http://www.youtube.com/watch?v=6notPvOFZhE
  е паднав од смеење на тоа како ги врти очите :rofl: :rofl:
  миланеееееее :) доџи доџи хахахахаха
  браво за темава :bow: :bow: :clap: :clap:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  хаха за човекон немам зборови сите делови ми се гледани преку 100 пати и пак ми се интересни
  http://www.youtube.com/watch?v=S2kfhwZ5Gg8

  УВЕК ЈЕ СТОЈАО ПАРВО И БУДИО СЕ СТРАСНО :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa, Hipica и Solunn им се допаѓа ова.
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Прво фала за пофалбите. :$ :bow:
  Сега да продолжам.. Интересно ми е тогаш кога Милан се закачува по контејнери. :D
  После иде ова:
  http://www.youtube.com/watch?v=mFb3YVwB ... re=related Кога Миша пумпа гума, а овие го имитираат. И овај пумпа, а код нас не уме. 2:40 Гледајте 3:35.
  Улазите у кола ја чу да возим. Шта ти је то? Ручна кочница. А где ти је ножна? Ено је. 4:18.
  Милане, чији је оно точак? Наш. Е сад смо усрали, ..... начисто. Не брини ја чу да балансирам. 6:15
  Које су ове будале? Твој отац, и твоја мајка. И твој отац. :!: Јели? Јел вам то стигле нове гости? Ма једи говна. 6:55
  А богами после на крај и ја се упрпав од Диригентот. :o

  http://www.youtube.com/watch?v=S8S9I51w ... re=related
  Ооо Добар Дан другови. Имате ли дозволу? А имам. Изволте. Ама не возачку него за пецање? Ааа, то немам. Па зашто онда пецате? Па ја не пецам, ја само држим штап.:tmi: 6:55

  http://www.youtube.com/watch?v=ufOb6jnG ... re=related
  Ама објаснувааа.. :tmi:

  Миша опет пумпа гуму! Само да је не препумпа. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=ND45bzCo ... re=related
  Е ова е више најјако. Кога снима филм. :rofl:
   
  На Adi888 и Hipica им се допаѓа ова.
 16. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Леле баш вчера го имаше на ТВ делот кога му е роденден на Мишо и кога почнува да оди во градинка.Се изнасмеав,секој дел е смешен.Немам коментар
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
 18. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Синоќа некаде после 10 на пинк15 го имаше делот “Луде године„ и верувале или не со друштво го гледавме тој наместо еден друг и сите не заболе стомак од смеење од сите тие лапсузи на хер Жика Павлович. :rofl:
   
  На homer simson и Elennaa им се допаѓа ова.
 19. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  [​IMG]
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=N3NXClwiU_A
  - Венера.
  - Ооо, драго ми је. Што имате Венерично име.

  - Дај слатко и воду.
  - Молим?
  - Опалим те.. Шта молиш?

  - Знате ја сам доктор за те гумице и за те дихтунге и уопште за клозетарије свих нивоа.
  - Сад што се тиче хигиене, није ти баш на завидној висини, ал то чу ја све да средим. Ја кад изрибам даску од ве-це шоље.. Можеш слободно да је лижеш.
  - Шта да лижем?

  - А шта је господин по занимању?
  - Он је годинама одржавао у Франкфурту целу канализацију, бар че те имате заједнички језик.
  - Знала сам ја одма да сте ви неки говнар. О осим тога, ружан си ко лопов.
   
  На homer simson и Fallin-ForHisSmile им се допаѓа ова.