1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Житни снегулки, мусли, корнфлејкс

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rossonerka, 28 февруари 2012.

 1. Lizzy.Grant

  Lizzy.Grant Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  46
  Ги обожавам сите набројани во насловот :D
  И + би го додала и овесот.
  И тоа со млеко. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • oveseni_yadki.jpg
   oveseni_yadki.jpg
   Големина на фајлот:
   76,4 KB
   Прегледи:
   364
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.760
  Допаѓања:
  10.042
  Пол:
  Женски
  Превкусни се.
  Башка, си играм најди го чоколадцето додека јадам, ич не ми е досадно :D

  [​IMG]
   
  На Danni79, La.Reina.Del.Sur, Oxymoron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Valenteen

  Valenteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  65
  Сите од насловот ги јадам , најчесто ми се состои од нив доручекот :)
   
 4. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  [​IMG]
  Јас вакви јадам.. :)
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  Обожавам житарки и мусли особено со малина!
   
 6. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јадам скоро секој ден. Доручек или вечера или меѓу оброк.
  Најубав ми е корнфлексот,чоколаден со млеко.
  Јадев и од тие овесните снегулки од Кам пред некое време. Убави се со јогурт ама открив и друг рецепт, со млеко, цимет и мед.
  Пред некој ден си купив мусли да пробам прв пат, вакви:
  [​IMG] и добри беа, ама корнфлекс си е корнфлекс. :lol:

  Чоколино обожавав како мала и се‘ уште се сеќавам на вкусот. :lol:
   
 7. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  8.652
  Пол:
  Женски
  Јас искрено не јадам многу житарици.А и сум слушнала дека ако секој ден за појадок јадеме житарици за 1 година се здебелуваме 10 кила.
   
 8. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Чоколадни мусли,секое одсабајле со топло млеко и најадена до ручек! :lol:
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  Ги пробав последните во редот - Wake up мусли.
  [​IMG]
  Си зјапав во кутиите, ептен ми се видоа убави пакувањата, и мислев дека се искрено на Виталиа.
  Доаѓам дома, читам од позади - Алкалоид.
  |(
  Да се разбереме, Алкалоид си го имаат Јанг Дерм, Бекутанче и Сатва.
  Не мешај прсти каде што не треба.

  Ужасни се. :tmi:
  Едни од најлошите мусли коишто сум ги пробала досега. :puke:
  Плус, пакувањето е малечко, и многу скапо, 85 денари, за 250 грама.
  Јок.

  Не би купила ниту од другите.
  Тропикана на Виталиа и тие во Кам се измислени за овие.
  Суви се, во составот маваат најмногу на овес (што го имате дупло поевтин во поголемо пакување во Кам), некој сомнителен ситен корнфлекс и некое сушено овошје, зрнца тук-таму, не можеш да сконташ што се всушност.
  Од мене :Down:
   
  На barbiegirl.24, mamita, Tearful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Моментално дома имам од овие , не се лоши , иначе муслите ги јадам со млеко , најубави ми се така. :)
  [​IMG]
   
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Јас па ги земам оние од Кам жолти обични 500 гр. и и правам со јогурт,а додавам и суво грозје.Ем поефтино ми излегува ,ем има ист вкус со овие другите.
   
 12. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  21.221
  Пол:
  Женски
  Си купив од Тропикал муслите на Виталија, 750гр. 130 ден. Првпат пробав сабајлево со млеко, со јогурт не ми одат. Ги засладив со една лажичка мед, ама не ми се допаднаа. Немаат никаков вкус, освен сувото грозје. Другото ми е се исто, блуткаво и невкусно. Ќе се вратам пак на корнфлексот, барем ми е вкусен и јадам по цела чинија така. Сабајлево пола ја фрлив. :puke:
   
 13. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Житни снегулки и мусли воопшто не сакам :|
  Ама корнфлекс обожавам. Едно од омилените ми е :)
   
 14. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.442
  Допаѓања:
  4.797
  Пред брзо време почнав да ги јадам муслите, многу ми се вкусни, ми даваат енергија и ме заситуваат. Најчесто ги користам овие:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Сепек, оние од банана и чоколадо ми се далеку повкусни :)
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Не јадам житни снегулки, мусли и корнфлејкс. Имам пробано, ама не ми се вкусни.
   
 16. curious-doll

  curious-doll Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  772
  оние овесните снегулки, житни.. дали се посни, зашто сакам сега додека постам да пробам со чај како ке одат.мислам би требало да се посни,дали имате пробано за време на постите со чај?
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Посни се. Немај гајле за тоа.
   
  На curious-doll му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Жоколадните житарици од Свислион се преубави, ама со корнфлејкост направиле огромна утка :shake: Овие се тие:
  [​IMG]
   
 19. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.042
  Пол:
  Женски
  Јадам мусли претежно тие со чоколадо, некако тие со овошје не ми се баш убави и ги јадам како ужина
   
 20. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  :up: :up: :up:
   

  Прикачени фајлови: