1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Житни чоколатца

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од rossonerka, 21 мај 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Колку сте љубител на овие житни чоколатца од Виталија, Витанова, Бонжита и други странски фирми?
  Омилено?
  Омилени вкусови?
  Прекриени со чоколадо или не?
  Не ви се допаѓаат итн :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Јас ептен ги сакам, баш сите да не речам. Омилени ми се со брусница, новите од Виталија во црно паковче кои не ги најдов на интернет и се прекриени со бело чоколадо од портокал и јагода.
  А има и едно германски поголемо пакување кои се преееееееееееубави!
   
  На Elennaa, LetsTalkFashion, GeorGinnA и 3 други им се допаѓа ова.
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.900
  Допаѓања:
  38.961
  Пол:
  Женски
  Јас цела школска година од сендвичарата што ни е одма до школо строго само од Витанова јадев од јагода, на секој мал одмор тоа ни беше десерт, ама сите ги јадевме цела училница мирисаше на сладолед од јагода :) Убаво ми е и едно друго од чоколадо и одоздола има бела чоколада незнам како се вика ама ептен ми е слатко.
   
 3. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  ДАААА ...... И јас ги обожавам, ги обожавам сите, највише ги сакам со мед и ораси, или тие со јаболка, од било кој производител, стварно многу сакам да ги јадам, а па кога ќе се сетам дека се и здрави мммммм. Најубаво нешто !!!
   
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Ми се допаѓаат тие со овошје, во основно многу јадев такви, сега чоколадата ми е на прво место.
  Тие беа со суво грозје, баш се вкусни. ^^
   
 5. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Како можете овие да ги јадете, јас еднаш пробав едно залче Бонжита и за малку ќе повратев. Такви се лепливи и смрдат.
  Добро, верувам дека не се веројатно баш сите вакви, ама јас имам таква замисла за нив и не доаѓа во предвид некогаш пак да допрам вакво чоколатце, а не па да го пробам :puke:
   
 6. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Зошто јас вакви немам видено никаде :?:
  Каде ги има?
   
 7. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Ако јадам чоколадо тоа сигурно би било витанова скоро секој ден јадам најповеќе таа што е со праска многу ми е убава а и наче не сум јас по благото па затоа ова врши работа ;)
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Баш ми се вкусни :) Ем диетални ем вкусни! Најчесто ги јадам за време на постите или кога сум на диета.
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Роси веќе ги постирала моите омилени. ;)
  Првите две од Виталиа, малку се потврди и имаат по две плочки во пакувањето, ама вкусот е... ммм.
  Бонжита на времето ги јадев многу, сега не ми се толку убави.
  Некои ми се пластични, ама овие последниве на Виталиа се полн погодок.
  И овие не се лоши.
  [​IMG]
  Здрави се за јадење, ама дека не се калорични, мало сутра. :D
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Во секој маркет :)


  Иначе не ми се допаѓа она од Виталиа Chocolate Bar тоа ми е најнеубаво.
  А не сум го пробала а ветувам веќе идната недела оноа со јаболко и цимет плочките.
  Не сум ги ни видела до пред некој ден кога другарка видов како го јаде :^)
   
  На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  И јас ги сакам многу, најмногу од јагоди :) Многу ми се допагаат и редовно ги јадам. ;)
   
 12. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Мх мх мх ...
  Нешто најубаво благо парче, што јас, зависник од слатки би го заменила дури и со чоколадна торта.
  Граниола барот на Виталија, оној со јаткасто овошје, значи прекрасен ми е омилен и хит од кога излегоа во продажба. Предходно ми беше брусница исто на Виталија, малку киселка, абе мераци.
  Овие новиве имаат интересен вкус, ама не ми се допаѓа што се прелиени со чоколадо.
  [​IMG]
   
  На Mrs.Cuper и purple.butterfly им се допаѓа ова.
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  ммм ги обожавам сите видови, секогаш кога имам потреба од шеќери некакви јадам од овие житни десерти. Нај ги обожавам тие со овошје, од виталија ги сакам тие со чреша што се, макар што не дека не ги јадам сите останати. Сакам и со јаткасти плодови внатре, сакам и такви прелиени со чоколадо

  [​IMG] [​IMG]
   
 14. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.730
  Ми се допаѓаат, често ги јадам, најмногу Виталија и Витанова. Најмногу ги сакам оние од брусница и јагода, ама скоро сите сум ги пробала и убави се. Ми се допаѓа и тоа што не се многу калорични. :)
   
 15. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Скоро сите сум ги пробала и убави ми се..ги јадам ама не често...
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.905
  Допаѓања:
  65.961
  Пол:
  Женски
  Јас овие ги јадам само за време на пост,
  [​IMG]
  [​IMG]
  Овие само, со чоколадо не, имаат трагови од млеко. Тогаш ми се највуксни, ама вака не ги јадам, при толкав избор овие не ми доаѓаат на ред :rofl:
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Јас купувам од КАМ маркети, германски се има со чоколадо и јагода. Ама се превкусни.
   
 18. purple.butterfly

  purple.butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  23
  Првото, walnut and hazelnut, my favourite!
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Леле како ми ја погоди темава :up:
  Житниве чоколатца за мене се благо и ги обожавам ама не можам сите да ги јадам.
  Омилени ми се од витанова од јагода и пченка тоа црвеното не можам слика да најдам
  Од нестле сите
  [​IMG]
  [​IMG]
  исто и ова е многу убаво со чоколада
  [​IMG]
  Тие на виталиа убави се, ама многу ми се суви (многу имаат ореви веројатно ) и помалку ги јадам, а тие погоре што ги постирав ми се обавезно на мени во замена за благо :)
   
 20. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Мене Витанова ми беа омилени, сега ги прејадов. :lol: Неможам да ги смислам.
  Ама вкусни беа многу... :$