1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жичара - Водно

Дискусија во 'Слободно време' започната од Anely, 23 јуни 2011.

  1. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.553
    На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Сум била да, преубаво е , преубава глетка на Скопје ;)
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ми смрзна г*мното во тоа кабината, си имам страв од висина јас ама ова некако на прв поглед не ми изгледаше како да е многу високо, ама се излажав.
    Сум се возела сто пати на жичарите во Банско ама мислам дека овде е на поголема висина, не мрднав од место, ми се изнасмеа дека ко бебе сум била.
    Ми се допаѓа како го средиле, одржуваат хигиена на Водно, убави клупи ставиле, нема коли кои одат после средно Водно што е за пофалба.
    И автобусине ги има скоро на секои 40 минути па и помалку.
    Само нема многу ресторани, само оние два на средно, треба и на крстот горе да го подсредат малку тој празниот простор на самиот крст да го средат презапушено ми изгледа, да направат некое пристојно кафанче на кое знам дека нема да му стаат пристојни цени, но вака ако ти се јаде, освен некои смоки ништо друго не можеш да земеш.
    Во секој случај паметна инвестиција испадна жичарава.
     
  4. mac.mac

    mac.mac Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    652
    сакам пак да одам здравје, многу убаво си поминав кога бев...
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.012
    Пол:
    Женски
    Пред 2 дена со мм, си прошетавме до водно...и ми се припи нес кафе. Мора да речам едно големо :clap: за цените...кафињата им се по 50-60 денари. А искрено очекував цена како на кеј.
     
  6. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.399
    Исто .... минатото лето прв кога седнав во рестораните таму останав со отворена уста :o . Се најадовме (и тоа месо), се напивме кафе и сок и јас и дечко ми и пак стигна сметка околу 400ден.
    На кеј да седнеш 2 кафиња и 2 сока и ете ти ги тие пари |(
     
  7. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    бевме со дечко ми пред една недела.едвај ме убеди да отидеме пошто знае дека се плашам од висина и си реков ајде па зашто да не и оп..понеделник бил денот. можам да речам среќа во несреќа. ама па затоа си направивме дообра прошетка
     
  8. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Обожавам кога одам на водно,а уште повеќе обожавам кога се возам во жичарата на водно,само ме нервира што за симињање надоле пример јас и дечкоми и уште некои ке се пикнат во кабината со нас и да ќутиме треба 5 минути неможеме муабет да си направиме -.-
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.785
    Допаѓања:
    5.132
    Пол:
    Женски
    сеуште е 100 ден. за двата правци? :)
     
  10. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Да цената е таа,може да се купи карта од 50 ден само за симнување со жичарата (доколку сте пешачеле нагоре )
     
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.785
    Допаѓања:
    5.132
    Пол:
    Женски
    Бев пред некој ден, супер си пројдов, а и имаше доста луѓе што пријатно ме изненади. Цената била таа, 100 ден. за повратна карта :)
     
  12. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Преубаво ми е таму,се релаксирам со добро друштво,кафе муабети и што е најважно си ги прочистив белите дробови од чистиот воздух.
     
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.060
    Пол:
    Женски
    Имав прилика пролетта 2013 год.да го посетам Водно со жичара.
    Глетката на метрополата е незаборавна,а чувството топло-ладно поради големата надморска висина.Цената на билетот е реална.Но,не живеам во Ск.Тоа е предност за жителите на главниот град :)
     
  14. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас секој викенд гледам да одам :) Така и лани есента додека сеуште се издржуваше временски, баш секој викенд одев, после кога многу залади не. И сега од пред 2 недели пак почнав, и се надевам ќе си терам така. Еве и утре одам, ептен се радувам :D Многу ми годи мене, чувството е прекрасно, полна сум со позитивна енергија, се осеќам силно, живо, здраво :D Водно во најмала рака треба секој да го практикува..
    Инаку зборам за качување, не за жичара. Јас се качувам најчесто од средно до крст, и надоле исто пешки, а некогаш скрос од доле до крст и назад пешки. Со жичара сум била 2-3 пати..и не ми е нешто уау..одвај 5 минути трае возењето, а и не го гледам задоволството тука, додека пешки ми е правиот филинг 8)
     
  15. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Горе е милина да отидеш во работен ден. Сите на работа, школо, факултет и ред други обврски. Нема гужва, нема од оние што се дотеруваат како на вечерно излегување. Чиста петка е :)

    Првиот пат кога се возев со жичарата буквално пребледев дека имам страв од висина. Да бидам искрена и вториот пат пребледев ама издржав машки :lol:

    Цената е реална. Само би можеле да направат да се наплаќа од правец. На пример некогаш сакам да одам пешки нагоре, а да се враќам со жичарата. Вака морам да плаќам исто ко да сум се возела и во двата правци.
     
  16. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485

    Постои карта во еден правец,но купена само за надоле :) чини 50 ден .(во тобакото кај крстот се продава )
     
  17. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Да? :o
    Ќе си знам за нареден пат :)
     
  18. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ајдеее, што нема да смислат. :rofl:
    За да проверам какво е времето, еј. :rofl: Ова демек ако во Центарот има +40, на Водно грми? Големи временски разлики, има. :rofl: И дали имало луѓе на жицарницата. Што битни информации. :rofl:

    Одма ќе се појават некои видеа, со глупирање во жицарницата. Одма. :D Мене искрено ова ми е жива глупост. Не е доволно само чекирањето на фб, па сега мора и со видео. :D А мене што ми е најубаво да си пеам во жицарницата? Некако најдобро озвучување има. :P Ќе мора да прекинам. :D
     
  20. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    :D во петок е севајвер во автобус
    од понеделник до петок се на 40мин а сабота и недела на 20.
    сабота и недела се поести и нема толку гужва во автобус али петок аааа ужас.
    ко прво еден автобус пропуштивме затоа што беше преполн немаше нога кај да се стави а за другиот да го фатиме мораше да одиме до железничка со надеж дека ќе најдеш пристојно место за стоење али и тоа не се исполни.си останавме на врата едвај и тоа и шоферот не застануваше на други автобуски.
    веќе петок на водно никогаш!
    а сеа малку за водно :D
    добро е ми се допѓа како е средено има место за секој.патот се прави уште го прошируват.
    има сенкарки има лулашки се е топ.паркинг имаш.за жичарата немам зборови
    топ ми е