1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жонглирање

Дискусија во 'Спорт' започната од Sara2, 8 јануари 2012.

 1. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Дали вие знаете да џонглирате?
  Како научивте да џонглирате?

  Јас лично сметам дека џонглирањето е тешко. Сепак сакам да ги гледам тие што џонглираат и ми е многу интересно пишувајте и вие ваши мислења околу овој спорт.
  Се извинувам ако темава е дупла.
   
 2. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Џонглирање

  Ако мислиш на џонглирање со фудбал,да знам :) А вака со топчиња со рака,ма нееее.Знам само со две :D :tmi:
   
 3. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Јас жонглирање уште незнам :lol:
   
 4. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Bi sakala da znam, ali vrskaaaaa nemam :envy: :rofl:
   
 5. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  па знам,иначе вака се научив ја мавам топката во sид и како што ми се враќаше си ја подигнував и така ќе направев 5 и секој ден така и се учев :) и плус со наставникот физичко, не учеше по малце почнавме да се вежбаме за школски натпревари и така лесно е многу само пробајте топката наназад де ја пуштате,накај вас мавајте ја, не шпицесто зашто така ќе во бега :) последен пат 27 направив неможев повеќе немам одамна правено :lol: :rofl:
   
 6. kosarkaaa

  kosarkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  знам да жонглирам, сум правела над сто. Со моите другари стално играв фудбал :)