ЗА БЛАЖЕСТВАТА...

Дискусија во 'Канта' започната од FARFELLA, 28 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. FARFELLA

  FARFELLA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  47
  MATEJ 5:3-12
  " Блажени се бедните по дух, зошто нивно е царството небесно! "
  " Блажени се оние што плачат, зошто тие ке се утешат! "
  " Блажени се кротките, зошто тие ке ја назледат земјата! "
  " Блажени се гладните и жедните за правда, зошто тие ке се наситат! "
  " Блажени се милостивите, зошто тие ќе бидат помилувани! "
  " Блажени се чистите по срце, зошто тие ќе го видат Бога! "
  " Блажени се милотворците, зошто тие ќе се наречат синови Божји! "
  " Блажени се гонетите за правда, бидејќи нивно е царството небесно! "
  " Блажени сте вие, кога ќе ве срамат и прогонуваат и кога лажно ќе говорат против вас секакви лоши зборови - заради Мене! "
  " Радувај те се и веселете се, зошто голема е вашата наградана небеста! Така ги гонеа и пророците што беа пред вас. " АМИН! POZZ...
   
  На lorijana му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.