1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЗА БЛАЖЕСТВАТА...

Дискусија во 'Канта' започната од FARFELLA, 28 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. FARFELLA

  FARFELLA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  54
  MATEJ 5:3-12
  " Блажени се бедните по дух, зошто нивно е царството небесно! "
  " Блажени се оние што плачат, зошто тие ке се утешат! "
  " Блажени се кротките, зошто тие ке ја назледат земјата! "
  " Блажени се гладните и жедните за правда, зошто тие ке се наситат! "
  " Блажени се милостивите, зошто тие ќе бидат помилувани! "
  " Блажени се чистите по срце, зошто тие ќе го видат Бога! "
  " Блажени се милотворците, зошто тие ќе се наречат синови Божји! "
  " Блажени се гонетите за правда, бидејќи нивно е царството небесно! "
  " Блажени сте вие, кога ќе ве срамат и прогонуваат и кога лажно ќе говорат против вас секакви лоши зборови - заради Мене! "
  " Радувај те се и веселете се, зошто голема е вашата наградана небеста! Така ги гонеа и пророците што беа пред вас. " АМИН! POZZ...
   
  На lorijana му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.