1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заборави ако можеш (Unutulmaz) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 12 мај 2016.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Oвој месец на Сител телевизија започнува нова турска ТВ новела "Заборави ако можеш...". Романтичната приказна ќе се емитува во текот на летниот период, а во главните улоги ги гледаме Мендерес од "Завет", Асије од "Посилна од се'" и Дилруба од "Империја". Во продолжение запознајте се со содржината на новата играна серија :

  ЗАБОРАВИ АКО МОЖЕШ ...
  Број на епизоди : 90

  Содржина :
  Харун е син на богат бизнисмен кој управува со семејниот холдинг заедно со неговиот татко Фејаз. Тој има врска со Мелда, девојката која работи во неговата фирма. Таа е убава и млада, која ужива почит кај господинот Фејаз затоа што е одговорна, темелна и идеалист во тоа што го работи. Токму затоа и Фејаз сака да ја види Мелда за негова снаа. Но, Харун случајно ја запознава Еда и токму таа средба ќе го смени неговиот живот. Тие двајца се вљубуваат еден во друг, и започнуваат една романтична врска, без никој да знае. По неколку заеднички поминати викенди, Харун става крај на таа кратка романса затоа што неговиот татко го притиска да се ожени со Мелда.
  И токму кога семејството оди кај Мелда да ја запросат, Харун го чека лошо изненадување. Во куќата на Мелда е и Еда. Откритието е непријатно - Мелда и Еда се сестри. Еда останува смирена и на свршувачката се однесува како ништо да не се случило, но длабоко во себе чувствува голема болка која сака да ја заборави и да ги згасне своите искрени чувства кон свршеникот на нејзината сестра. За да не ја повреди сестрата, Еда решава да се оддалечи од Харун, но љубовта не бира средства. Кога еднаш ќе се всели во срцето, тешко може некој да ја откорени. Како што поминува времето, чувствата на Харун и Еда се' повеќе се разгоруваат, а блискоста на зетот и балдската станува се' појасна. Работите се комплицираат кога Еда дознава дека е бремена од Харун. Дали тоа е моментот кога Мелда ќе дознае за аферата на Еда и Харун? Дали Мелда ќе може да го прости тоа неверство и да го заборави минатото? Двете сестри одеднаш стануваат непријателки, борејќи се за мажот на нивните сништа.

  Улоги : Serhan Yavaş (Харун), Özlem Yılmaz (Еда), Sinem Öztufan (Мелда), Fikret Hakan (Фејаз)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Ја гледа некој серијава ?
  Јас ја гледам инетерсна ее :D:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Јас ја гледам не е лоша. За снимена во 2009 некако многу безвезно ми се облечени. Глумците многу се променети особено Асие и Вурал.
  Се надевам нема да ја завлечкаат.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој што ќе се случува понатаму во серијава ?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.462
  Харун ќе трча по Еда цело време, на крај ќе останат заедно најверојатно а Еда ќе роди девојче. Тоа што сум зирнала одприлика.
   
  На cresa-jagoda и only44you им се допаѓа ова.
 6. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  ја загледав серијава уште од првата епизода и преубава ми , одвај чекам да почне новата епизода, само да н е ја завлечат и да не ја расипат како и сите други филмови, и требаа малце повеќе еда и харун да се гледаат во тајност, сеа во следната епизода другарката на мелда ќе ги види, па мислам дека ќе каже и на мелда и мислам тука се прави голем пресврт...
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Знае ли некој како се вика серијава на српски да ја побарам на јутуб или каде на интернет ја има со српски превод фала однапред позз
   
 8. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.775
  Допаѓања:
  21.807
  Пол:
  Женски
  Ја сакам серијава многу а исто така и глумецот :lol:
   
  На BI-44 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.998
  Допаѓања:
  32.068
  Пол:
  Женски
  Како ќе дознае Мелда за Еда и Харун? Што ќе се случува друго во серијава?
   
 10. 1418

  1418 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ja zagledav serijava, ne e loaa, samo Harun me nervira, antipaticen lik.
   
 11. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Кој е Батуу всушност, оти сака да му се одмазди за нешто на Харун?
   
  На Maarina и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.998
  Допаѓања:
  32.068
  Пол:
  Женски
  Знаев, знаев дека другар му на Харун му работи зад грб, имав такво некое претчувство од самиот почеток. Но која му е маката со Харун? За што му се одмаздува?
   
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.998
  Допаѓања:
  32.068
  Пол:
  Женски
  Побрза си била од мене. И мене многу ме интересира ова.
   
 14. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  знаев и јас и од претходните епизоди,така го покажуваа а исто така и еден полицаец кога го испапшуваа нешто во врска со фирмата,ама во денешната епизода се покажа Бату со тој новинарот како збории
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.645
  Допаѓања:
  7.428
  Пол:
  Женски
  mislam deka ja saka melda zatoa
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  839
  Па во петокот нели се покажа како се сеќава на убиството на неговите мајка и татко. Да не е вмешан нешто татко му на Харун па затоа да се одмаздува?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. GoldenRose.

  GoldenRose. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2016
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  1.092
  Пол:
  Женски
  Татко му на Харун ( Фејаз ) е нешто вмешан овде и Бату сака да му се одмазди преку Харун и другите од неговата фамилија.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.998
  Допаѓања:
  32.068
  Пол:
  Женски
  На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  4.506
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, не знам зошто не успеав да ја најдам
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. spacegirl92

  spacegirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  Еџе ли е сестрата на Бату?