Заборави ако можеш (Unutulmaz) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 12 мај 2016.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.211
  Допаѓања:
  25.507
  Пол:
  Женски
  И јас тоа се прашувам, но мислам дека ќе испадне дека му е сестра, нема која друга :D

  *******************
  Инаку Мелда ја сожалував се додека не излажа дека е бремена. Толку го сменив мислењето за нејзе, што сега воопшто не ја сожалувам.
  Во ситуацијата највеќе виновен е Харун, што ја изневери Мелда, потоа Еда која кога дозна кој е Хаки, не и кажа веднаш на сестра и (за да знае да не се случи веридбата, да не си го упропасти животот сестра и со неверен маж), туку си продолжи да се гледа со Харун, знаејќи колку ќе страда сестра и кога ќе дознае. А Мелда кога ја дозна вистината наместо да стави крај и на сите да им ја каже состојбата, таа живее во лаги и лажна надеж. И кога веќе знаеше дека Еда е бремена од Харун, незнам како можеше да измисли бебе кое не постои и незнам како можеше да планира дека така Харун ќе ја сака и дека ќе бидат среќно семејство...

  А Бату можам да го разберам, до некаде и го поддржувам. Бидејќи тој сето тоа го прави за да ја најде сестра му и да се одмазди за смртта на неговите родители и за тоа што пораснал како сирак по вина на Фејаз. Иако невини страдаат само така Фејаз ќе може да осети што направил во минатото и дека поради него невини страдале.


  Само ме интересира кога и како ќе се дознае дека Бату е всушност Кенан?
   
  На joy1 и Barbie20 им се допаѓа ова.
 2. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Мелда ми е одвратна. Гледа дека Хакан не ја сака, дека е заљубен во сестра и и се направи да се венча со него. Еда колку голема жртва направи, одлучи нејзиното дете да расте без татко само за сестра и да не биде сама.
  Мене серијата многу ми е депресивна една епизода не е позитивна.
   
  На cresa-jagoda и peperutche21 им се допаѓа ова.
 3. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Мислам дека да
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.823
  Пол:
  Женски
  Eda ne e nikakva zrtva
  Ako gledame realno trebase od start da stoi nastrana od deckoto na sestra i.
  Prvin legna so nego uste na prv sostanok
  Vtoro koga dozna koj e mozese da go otkaci
  Treto celo vreme go koristi Tolga kako i e kejf.De pri nego de begase od nego.

  Vo vistinskiot zivot sestra vi da legne so vasiot verenik isto li ke recevte deka ona e zrtva a vie krivec?

  Mozese da i gi 'otvori' ocite na Melda.
  Da i ukaze so kakov covek e vo vrska
  Ona si prodolzi romantiki so nego
   
  На Meli97, Barbie20, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  932
  Еда колку ми е гадно и одвратно створение, заслужува многу полошо
  Може во спојлер натаму што ќе се случи?
   
 6. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира тоа, а највеќе кога и како ќе ја пронајдат Јагмур?
   
 7. Ivona95

  Ivona95 Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Лелее ама ме нервира сега тоа Мелдата, што ќе се случи понатаму со неа, знае некој?
   
 8. NOVAVON

  NOVAVON Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Melda e najprizemjena od site, sepak edno gresi sto ne prifaka razvod i cao-prijatno,ama taka nema da ima serija vo 90 epizodi :)
   
  На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Да не ја има некој гледано на интернет и знае што се десило во тие 4 години?
   
 10. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Па одма се префрлија четири години подоцна ама од епизодите сеа што се се дознава што од прилика се дешавало Еда четири години ја барала ќерка си и Харун со помош на детектив за тоа време станала позната креаторка и дизајнерка и отвара бутик се смирила со Мелда. Харун Еџе и Јагмур се во Англија Еџе се зближува со Јагмур и е заљубена во Харун. Арсен(или како и да се викаше заборавив) и Бату се партнери во холдингот.Џемил излегол од затвор ама не се вратил дома туку станал возач на Арсен итн итн ......
   
 11. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  Што ќе се случи понатаму, како ќе заврши?
   
 12. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
  Nemozam poveke.Edna epizoda se skarani edna smireni Harun i Eda.Malata e cesitu mn e interesna.Ushte mn epizodi ima?Ke se izleci majkata na Eda?
   
 13. GoldenRose.

  GoldenRose. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2016
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  1.092
  Пол:
  Женски
  Има уште 15 епизоди некаде до крајот. Не ја гледав секоја посебно онака само крајната епизода ја ѕирнав .Еда и Харун ќе си останат заедно, филмот ќе заврши со нивната венчавка. Тие се веќе постари и имаат многу деца. Бату до последната епизода нема да биде откриен, а со мајка и не видов што се случи. Само ова е што видов на кратко . :)
   
  Последна измена: 18 ноември 2016
  На cresa-jagoda и LUCERKA им се допаѓа ова.
 14. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.349
  Пол:
  Женски
  Преубав крај ќе има серијава штета што ќе заврши баш ќе ми фали харунче :lol:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.