1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забрана за цитирање во СДК...

Дискусија во 'За форумот' започната од Gosh, 14 јануари 2019.

?

Дали ја подржувате очајничкава мерка за да не стане секоја тема Милфици40+ или МладиБунтовници ?

  1. Да

    65,5%
  2. Не

    34,5%
  1. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Правила, цензури и етика.. Жалам, но не подржувам, освен на места каде се неопходни. Во теми од неформален и општ карактер нема потреба од истите. Ја разбирам потребата од ред и хармонија, но во тема како "сдк" мислам дека нема потреба од такви ограничувања.

    ..И зошто бе дечки некогаш имате потреба од најсимплифицирани ствари да направите проблем? Навистина не можам да разберам.
     
    Последна измена: 18 јануари 2019
    На Sahlene, AnnabelLee, Leviosa2503 и 6 други им се допаѓа ова.
  2. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Форум е ќе се цитираме, каде ако не тука ?

    Само да не е непотребно многу, да е со цел да се развие дискусија и да не премине во чаршиски муабет. Има лп, има чат ( слабо посетен според потребата за интеракција по форумов гледам..)

    Во СДК, нека се цитираат, не ми пречи, сепак е во кафе муабети и најмалку официјална тема, не ни требаат дополнителни правила за таму. Се додека членовите не ја третираат како чат.
     
    На Harper и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  3. Nobadys.Perfect

    Nobadys.Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Ја поддржувам, оддамна требаше ова искрено не ја ни следам веќе таа тема. Некогаш знаев да седнам и да си ги читам СИТЕ мислења со ред јер ми беа интересни. Скоро и да немаше цитирања и да имаше беа во позитивен контекст а не само напаѓања. Страв да ти е да пишиш нешто оти ќе те нападнат. Мојот глас е големо ДА.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Како тоа ќе одредуваме битно од небитно?
    А дали тоа бо СДК се искажуваат само Декартови мудролии? Дали е свето слово?
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас сум против. Ако нема драми, цитирања, цинични и саркастични препукувања во скд кои подоцна продолжуваат насекаде низ форумот, ако сето тоа се премести или биде исклучиво во ЛП, тогаш зашто сме воопшто на овој форум?, зашто постоиме?, зашто ги негираме балканските начини на живот?

    Say no to peace and harmony.


    Плус реално , ако се воведат јаки банови за тие што ќе цитираат во скд, као намерно ќе пишувам провокативни мислења за да некој ме цитира и добие бан...

    Ве молам со вакви идеи, ако сакате нешто продуктивно да се направи на форумов, отворете тема да ги натерате глобалниве модератори да ги покажат јавно гласовите од 2015 гласање за форумџика на годината да ги видиме лоповите на дело.
     
    На Feminka22, 1209, mimiiiii и 3 други им се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.583
    Пол:
    Женски
    Никако да преболиш а ...? |(
     
    На XstrongerX и Yipman2 им се допаѓа ова.
  7. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    За цитирање сум ама умерено.Е сега,кој да ја постави таа граница умерено?Факт е дека не сме сите интелектуално,емотивно ни приближно исти па да поставуваме параметри.Форум е ова!
    А ова милфици страшно ми боде очи!
    СТРАШНО!
     
    На Alishan30, zuto, ♡BuBaLe♡ и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Зошто да не се цитира?! Може е итно !
    Знаат членовите κога да цитираат а, κога не...знаат и деκа не е пожелено да се цитира !
     
  9. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.478
    Пол:
    Женски
    Види...
    Цитираш старо мислење.Глеј датум пред да цитираш.
    Модератори предупредуваа дека не се цитира во СДК,ама цитирањата беа многу и покрај тоа.
    Не сакаат сите да бидат цитирани кога ќе пишат.СДК е за лично искажување.
    За жал,многу офтопици се прават.Има и навреди тук-там.Поради тоа се отвори СДК без цитирања.
     
    На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Ма јас аκо не почнал неκој прв, на мене нема да ми теκне сама да цитирам...јас не измислувам !
    Во СДΚ нема ограничувања за цитати а, нема и да има !
    Има отворено нова тема СДΚ без цитирања...и таκа...!
     
  11. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Е па постот што си го цитирала е напишан пред воопшто да постои СДК без цитирања, така што немаше потреба воопшто да го цитираш тој пост, застарен е и нерелевантен за сегашноста.
     
    На Luminary, candy.cane, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.