1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забранета Љубов

Дискусија во 'Канта' започната од Vitorija, 9 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Што мислите за ваквата "забранета" љубов, пример различна вероисповед, националност, скарани семејства, веќе обврзани партнери, разлика во класи и сл.
  Сте доживеале или ја живеете... Како се справувате со тоа?
  Мене освен ова за партнери кои се веќе во брак другото ми е навистина смешно зашто љубовта едноставно е...
  Но тоа е тоа, така било од одамна и за жал некои и ден денес страдаат заради овие "пречки".
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.485
  Допаѓања:
  64.028
  Пол:
  Женски
  Има веќе вакви теми низ форумот, за врски меѓу различни националности, за партнери што се веќе зафатени, неверства, па колку вреди да се борите за љубовта, дали би се бореле за љубовта, што е љубовта, сте ја доживеале, не сте ја доживеале, и сл.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.