1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забранета љубов (Pasión prohibida) [Тв Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 23 јуни 2017.

  1. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    На Сител телевизија од понеделник (26 јуни) започнува нова латиноамериканска теленовела, која ќе се емитува секое утро во 10.30 часот како замена на португалската сапуница. Се работи за "Забранета љубов", снимена од продукцијата на Телемундо и воедно римејк на популарната турска новела "Притаени страсти", кај нас емитувана на Канал 5.

    Во улогите на Бихтер и Бехлул, односно Бруно и Бјанка во оваа верзија, ги гледаме Моника Спир и Џанкарлос Канела. Џанкарлос ни е познат по главните улоги во "Диабло" и "Моето срце чука за Лола", а Моника за македонската публика е позната по улогите во "Мојата роднина Чела" и "Љубов и презир". "Забранета љубов" е всушност последна улога за Моника, затоа што во почетокот на 2014 година актерката беше убиена во Венецуела, вест која го обиколи и го расплака светот.

    Приказната се врти околу младата и убава Бјанкa, која живее во својата мајка, манипулативната и алчна Флавија. Бјанка смета дека мајка и го изневерува татко и со друг маж. Откако нејзиниот татко ќе дознае за неверството на својата сопруга, доживува срцев удар и веднаш умира.

    Бјанка решава да и се одмазди на својата мајка така што ќе се омажи со богатиот Ариел за кого и нејзината мајка Флавија сонувала да се омажи. Ариел е дваесет години постар од Бјанка, кој по смртта на првата жена, живее во раскошна вила во Мајами со својата ќерка Нинa, синот Сантјаго, внукот Бруно и дадилката Дениз.

    Бракот помеѓу богаташот Ариел и младата и фатална Бјанка ќе донесе лавина на страсти и неверства кои ќе биде тешко да се запрат. По свадбата, Бјанка се вселува во куќата на сопругот, но и покрај љубезноста на Ариел и големата грижа и љубов што и ја пружа, таа не е среќна со него.

    Но... се случува нешто неочекувано. Кај Бјанка се будат силни чувства на страст и љубов кон Бруно, младиот и атрактивен внук на нејзиниот сопруг Ариел, кој живее во истата куќа, чувства кои е невозможно да се притајат и заборават. Животот на Бруно се претвора во една тешка борба да направи избор меѓу љубовта кон Бјанка и лојалноста кон Ариел, кого го чувствува како татко. Бјанка и Бруно се впуштаат во една страствена, но забранета љубов, која ќе ја направи Бјанка жртва на играта која самата ја започна.

    Кај нас ја даваа на една од локалните телевизии, ама еве сега и на сител

    Zabranetastrast5.jpg Zabranetastrast4.jpg Zabranetastrast3.jpg Bruno.jpg Zabranetastrast2.jpg Zabranetastrast1.jpg
     
    На Someonespecial, Mishela, IronLady и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Многу убаво шо не се синхронизирана
     
    На Tajnaotrovna и Victorian им се допаѓа ова.
  3. booom!

    booom! Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2017
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Барем е HD, ама која резолуција е прашање.
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Ја имам гледано серијава. Прекрасна е. Ја даваа на МТМ. Ја обожавав улогата на Моника. Штета што животот и заврши трагично. Интересна серија. Ја препорачувам да ја гледате.
     
  5. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Jas ja pocnav prvite 2-3 epizodi ama koga vidov deka na soprevod ne se postaveni poveke od 36 epizodi se otkazav
    Ja najdov na srpski i mislev da ja gledam tamu, no eve sega na sitel ke si ja gledam
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Верувај дека нема да згрешиш ако ја гледаш. До пред еден месец ја репризираа на МТМ. Уште пред да заврши серијата, ги гледав епизодите на You Tube. Ако те интересира, во спојлер ќе ти напишам што ќе се случува.
     
  7. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.150
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    реприза на денешната кога ке има?
     
    На cooll и IronLady им се допаѓа ова.
  8. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Ako ne ti e tesko
     
  9. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    mislam deka nema da ima
     
  10. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    34.191
    Пол:
    Женски
    Штета што нема реприза :doh:
    Бар терминот на емитување на серијата да беше покасно, наместо глупостине од турски серии .
     
    На Victorian, Someonespecial, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    ke ja ima utre na soprevod.com
     
  12. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Барем крајот на серијата можеле да го сменат. Неморало да заврши исто како и во оргиналната серија. Супер се актерите ама не ми се допаѓа содржината.
     
    На Tajnaotrovna и Someonespecial им се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Бруно и Бјанка на почетокот нема да се поднесуваат, ама после тоа ќе се роди љубов помеѓу нив. Ќе станат љубовници, а нивната врска ќе ја откријат мајка и на Бјанка и Јаир, шоферот во куќата. Нина, ќерката на Ариел Пиемонт е заљубена во Бруно. Тој му е внук од братучед на Ариел. Нина нема да ја прифати Бјанка за маќеа. Само нејзиното братче. Пенелопе, сестрата на Бјанка ќе се омажи за Николас Аредондо, синот на Гиљермо, кој е најголем непријател на Ариел. Таа претходно била во врска со Бруно. Бракот ќе и биде наметнат од мајка и(не ми текнува на името), ама со тек на време ќе го засака Николас. Во последната епизода Бруно ќе треба да се венча со Нина. Но ќе се појави Бјанка во венчаница и ќе се самоубие пред сите присутни. Пред да се случи тоа, Јаир (шоферот) ќе му признае на Ариел дека Бјанка и Бруно се љубовници. Ариел ќе се ожени со дадилката на неговите деца. Интересно е што иако се во брак, Ариел и Бјанка нема да бидат интимни. Се до моментот кога тој ќе ја силува.

    Толку за денес. Утре пак ќе пишам.
     
    На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Fala
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Не гледам баш ТВ во последно време, ама се прерадував кога видов дека даваат шпанска серија.
    Ќе ја гледам, па каква сака нека е. :lol:
     
    На lovemme, Victorian, Avery и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Многу подобро шпански серии одколку турскине.
     
    На Victorian и La.loca им се допаѓа ова.
  17. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    U pravo si
     
  18. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.793
    Допаѓања:
    46.393
    Пoследен пaт кoгa гледaв шпaнскa серијa беше вo седмo или oсмo oдделение нa Алфa. Акo јa нaјдaм oнлaјн мoжеби ќе јa гледaм, вaкa нaутрo не ми oдгoвaрa. Дa им пишеме нa Сител дa прoменaт терминoт? :D
     
    На Victorian, Alissa. и Someonespecial им се допаѓа ова.
  19. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    http://www.serije.online/browse-zabranjena-strast-videos-1-date.html
    tuka imas 92 od 107 epizodi so srpski prevod

    a inako nema da go promenat terminot zaso oni pocnaa so tajnata na divata reka
    sega ovaa
    i koga ke zavrsi ovaa ke davat drugi u ovaj termin
    termino e rezerviran za spanski ili latino serii
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    1вата епизода кој сака ја има поставено на soprevod.com