1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забранети миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од Miah, 17 октомври 2010.

 1. Miah

  Miah Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  Кое животно би сакале да го имате дома да го чувате а е невозможно..
  Еве јас многу сакам тигари .. кога би можела да си чувам еден дома најголемата желба ќе ми се оствари ...
  (ако не ви се допаѓа темава слободно избришете ја ) :)
   
 2. Kikkie

  Kikkie Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас исто така сакам ТИГАР за милениче!!И коала која е мн. слатка!! :)
   
 3. Guinevere

  Guinevere Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  25
  И јас би сакала тигар за милениче ама и змија и тарантула :$ :)
   
 4. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Јас сакам Панда :) и Мајмун голем(не дека е забранет, ама сепак да го чуваш дома и не е баш нешто изводливо :) )
   
 5. Miah

  Miah Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  да , така мислев тие што се невозможни за чување .. :)
   
 6. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  јас сакам риз леле со е сладок само...со пувчина на ушината
   

  Прикачени фајлови:

  • Ris(Linux-).jpg
   Ris(Linux-).jpg
   Големина на фајлот:
   19,5 KB
   Прегледи:
   970
  На MarchelineAmaru и Guinevere им се допаѓа ова.
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Јас едно време бев загреана многу за мајмунче :D Не знам ама ги обожавав...е сега не би и да ми го даваат без пари. :)
   
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.233
  Допаѓања:
  5.656
  Пол:
  Женски
  Едно дресирано лавче мало така да си го гушкам секојдневно. :lol:
   
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Јас би сакала меченце ама да не расте .... или камелеон (оние што мењаат бои секакви и како предмети не знам да објаснам мислам вака се викаат )
   
 10. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Крокодил! Не зошто ги сакам, чисто онака за комшиите да престанат да доаѓаат секој ден - тогаш ќе ги видам дали ќе се осмелат да ми досадуваат ]:) Аххх пусти желби...
   
  На Divine91 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  7.490
  Сакам да како милениче некое од родот на дивите мачки бидејки ми се многу мили,само оти тоа е невозможно како замена си чувам едно слатко маченце кое си го сакам највеке на свет.
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Јас сакам мало прасе. :D
  И видов на нет дека уствари постојат такви мали прасиња, кои остануваат мали. Нешто генетски им е направено да не растат. За моја “среќа„ цена на едно такво прасе е 2000 евра.
   
 13. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Како и повеќето и јас сакам тигар, ама да биде мал , да не расте и да не мора многу месо по едно јагне дневно на пример :lol:
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Значи отсекогаш сум сакала да си чувам мајмунче и уште сакам. :)
  Ептен ми се интересни. :)
   
 15. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Јас би чувала змија. Не знам зашо али многу ми се свиѓаат, некако грациозни ми се :D Па правете ме луда колку сакате. :D
  И на врата би залепила знак со натпис "пази змија", пошто и онака "пази куче" веќе не делува кај луѓето или крадци. :lol:
   
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.542
  Допаѓања:
  6.308
  Сакам хрчаак или стаорец хахах :D ама моиве не ми даваат, а посебно не стаорец. мене баш ми се слатки, да си стаам на рамо и да ми шета хаха :D а исто сакам и мајмунче или тигаар :)
   
 17. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Многу ги сакам дивите мачки(лавови,тигри,пантери,леопарди.....)многу ми се убави :inlove:
   
 18. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Би сакала се да чувам мајмунче,пони коњче,панда,коза,слон и многу други што не ми текнуваат моментално :?:
   
 19. Snegulkaa

  Snegulkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  44
  Меченце малечко, а може и глуфче белооо :inlove:
   
 20. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Лав или крокодил :D