Забрането јаболко (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 31 март 2020.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Taткото на Јилдиз го убил љубовникот на жена си, односно таткото на Зејнеп. Откако ќе излезе од затвор сака да го убие и детето кое жена му го родила од љубовникот. Сака да ја убие Зејнеп, но Алихан ќе се тепа со него во една ситуација. Ги има на Фокс цели епизоди, гледав денес, не се, не стигнав. Алихан ќе го смени однесувањето, ќе сака да му се одмазди на Халит, а зошто ќе се венча со Ендер не знам, ќе гледам вечер штом останам сама, сакам на раат да гледам.

  Ерим не е син на Халит, туку на некој љубовник на Ендер, ќе се појави и тој.
   
  Последна измена: 25 април 2020
  На TrinityNeo, princess5, Mrs.Precious и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  8.826
  Пол:
  Женски
  Wow, не го знаев ова. А како така зар Јилдиз и Зејнеп нели се сестри како така различни татковци?

  Алихан ќе се венча со Ендер?? Хммм:smirk:

  А Халит знае дека Ерим не е негов вистински син?
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Зејнеп ќе направи забава изненадување за Алихан, а ќе се појави Ендер во бело, што значи се венчале.

  Ова го прави за да се одмазди на Халит.

  Многу ме разочара Алихан, тотален психопат е човекот.

  Зејнеп и Јилдиз имаат различни татковци, а таткото на Јилдиз е убиец.

  Човекот ќе дојде да ја бара Зејнеп за да ја убие.

  Халит не знае, но Ендер се стаписа кога пак го сретна татко му на Ерим. Детето е на некој швалер.
   
  На smile:), Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. Ketrin21

  Ketrin21 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Dali ke doznae Halit deka ne e negov sin Emir?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.520
  Допаѓања:
  23.202
  Пол:
  Женски
  Како ќе дознае Халит за Кемал и Јилзид? И што ќе направи кога ќе дознае?
   
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  8.826
  Пол:
  Женски
  Леле, жално за детето, знаев дека таа претходно има швалерувано со многу мажи, жал ми е за Ерим што е последица од такво нешто.

  А за што ќе се одмаздува Алихан на Халит па за тоа ќе се венча со Ендер?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Нешто околу фирмата, акции, партнерство, инаку тоа е ужас, не сфаќам како може да се венча со Ендер иако едвај се смири со Зејнеп.

  Ендер дојде со куфер кај Алихан, а Зејнеп со торба си замина.

  Ужас. Баш се разочарав.

  Диндар ја киднапираше за да и се одмазди затоа што му избега на свадбата.

  Болна љубов навистина.
   
  На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Ги мотам сериите само на тие делови каде се Алихан и Зејнеп, стариот, Ендер и Јилдиз уште долго ќе ги има во серијата.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Инаку,
  љубовникот на мајката на Алихан е Халит. Човекот на кој се сеќава од детството дека го фати во кревет со мајка му е Халит.
   
  На referentka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. lola55

  lola55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Не е Халит, туку и Халит има ист часовник како љубовникот на мајка му.. Алихан ќе се сомнева во Халит и тоа ќе биде причината поради која ќе се ожени Алихан со Енвер,поради одмазда.. Ама подоцна ќе се открие дека не еХалит.
   
  На cresa-jagoda и Tanjamm им се допаѓа ова.
 11. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  • Кога откривате делови од содржината ставете ги во спојлер
  A што ќе и објасни на Зејнеп не ми е јасно?

  Ова е навистина шок.

  Човекот има навистина арогантен карактер, друго зошто се жени со неа кога таа е бивша жена на Халит?

  Грозно е тоа што ќе се случи во серијата. Зејнеп има слаб карактер, брзо се разочарува, и презема непромислени чекори за да се утеши, а Алихан е арогантен, непредвидлив, и навистина направи кикови кои само на филм може да се простат. Ги изгледав на фокс, но сепак ќе гледам и на тв, со превод што навистина ќе се случи.
   
  На H.VAGA и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.520
  Допаѓања:
  23.202
  Пол:
  Женски
  Џанер: ,,Мислам дека ова е единствената фирма во која салата за состаноци се користи за озборување" :wasntme: :rofl: :rofl: :rofl:

  Инаку Кемал кога и рече на Јилдиз кога би бил богат дали би го одбрала него, ми падна сомнително претпоставив дека можеби е богат Кемал, бидејќи нели претходно беше кога Кемал рече дека никој, дури ни Ендер не ја знае целата вистина за него :wasntme:
   
  На Tanjamm, princess5 и H.VAGA им се допаѓа ова.
 13. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.526
  Пол:
  Женски
  А што мати тој Кемал?
  Освен што и е потрчко на госпожава, не е ни тој цвеќе за мирисање.
   
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.520
  Допаѓања:
  23.202
  Пол:
  Женски
  Испадна богаташ голем 8-| И ќе се дознае дека и е бивш маж на Јилдиз, Халит ќе полуди. Кој знае овој пат како Јилдиз ќе си го спаси бракот 8-|
   
  На ohlalalala, teressa и Tanjamm им се допаѓа ова.
 15. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.526
  Пол:
  Женски
  Леле таа па Јилдиз аман нека се одлучи више шо сака.Гуска.
  Иста ко Ендер е она злобна и алчна за пари,само шо Ендер е многу попаметна и итра лисица, знае како да го добие тоа шо го сака.Алал да и е.:devil:
   
  На Принцезичка1, teressa, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  8.826
  Пол:
  Женски
  Леле овој Алихан не знам всушност што сака. Само што и го освои пак срцето на Зејнеп, не ми се верува дека повторно ќе ја разочара со тоа што ќе се ожени со Ендер. Леее. Овој човек почнува да ме нервира воопшто не мисли ни како таа ќе се чувствува.

  И таа Јилдиз веќе не знае што прави, не знам сега како ќе си го спаси бракот. Не и е гајле дали ќе го изгуби Халит туку богатството и сето тоа што тој и го пружи. Девојкава не знае што прави. Наместо да му кажеше уште од почетокот на Халит, кој всушност е Кемал и што имала со него во минатото, секако дека нема да беше волку лут сега кога дозна од него.
   
  На Tanjamm, ohlalalala и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  И јас се чудам за Алихан.

  Тој човек е луд навистина. Има многу сериозен, дрзок израз, арогантен израз, дури и кога кажува фини нешта.

  Ќе и приреди голем шок. Сите треснувања на врата пред нос беа заслужени, и пак ќе се случува истото.

  Нашиве од една направиле две епизоди, на турски траат доста епизодите.

  Мене само ме интересира што ќе и објасни на Зејнеп кога ќе се венча со Ендер, и кога Ендер ќе дојде кај него дома со куфер, а Зејнеп ќе си замине.

  Инаку, Кемал убаво ја зезна Јилдиз. Нека се јаде сега. И докажа дека и од него може да биде нешто.
   
  На ohlalalala, Mrs.Precious, H.VAGA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.520
  Допаѓања:
  23.202
  Пол:
  Женски
  Луд е Алихан, само се надевам дека не е до толку луд, да има нешто со Ендер, се надевам дека не е до толку отиден со умот. Се надевам дека бракот ќе им биде само на хартија, поради некоја корист.
   
  На ohlalalala и Tanjamm им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.417
  Допаѓања:
  115.811
  Пол:
  Женски
  Мене Кемал ми е нов омилен лик. :D
  И многу симпатичен ми е.
  Поубав пар се со Јилдиз. Вчера баш ја зезна. :D
  Ќе се земе со Зехра тој. Јилдиз ќе остави ливче на Халид дека си оди и дека во Кемал е вљубена (да немаше пари не верувам дека ќе отидеше ама ај) и со куфери ќе отиде кај Кемал и така ќе се појави дур прават свадба со Зехра. Ама мислам ќе се извади некако. На крај Јилдиз ќе го намести со швалерка у хотел пред Зехра и Халид и ќе го тргнат од серијава.
   
  На ohlalalala, Mrs.Precious, BlackMistery и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Мислам дека ќе биде само на хартија, ама и само на хартија, тоа е голем удар за Зејнеп. Девојката не му направи ништо лошо според мене, тој демонстира сила, ароганција, ретко кога е фин.
   
  На ohlalalala, Mrs.Precious, H.VAGA и 1 друга личност им се допаѓа ова.