1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забрането јаболко (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 31 март 2020.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.075
    Допаѓања:
    11.219
    Нема врска со Ендер, туку Јилдиз навистина претера, и го вовлече во проблеми. Човекот реално фрли куп пари на лешинари. Иако и самиот е крив. Инаку, Јилдиз нели ќе работеше во кафулето и ништо од тоа. Таа само сака да му ги троши парите. Кај го вовлече во проблеми, па уште и зборува. Треба да се засрами. Но, кај и да е ќе ја избрка наскоро.
     
  2. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Шо толку убаво видовте во Алихан, ко голема мечка е. И роден бил '87ма, мене ми личи постар, ко '78ма. А како карактер во серијата е призанесен. Ајде да имаше некое достигнување, но тоа е само детиште родено во елитата па го дичат сите, шо и да напрај шо и да згреши, се му поминува ко да не згрешил! Разгален.... И онаа сиромашката (манипулативна кучка) ја има одбрано за да изнуди реакции од околината, зашто тоа е според класните разлики забранета љубов....плус таа му е потчинета, може да ја шутка како сака....нормална жена се држи настрана од онаков, а претходните негови девојки биле љубоморни и хистеризирале според она што го пишувате....Не велам дека е глуп, ама не е ни гениј штом се занимава со будалаштини.

    И на другарот на Лила му се обеси зошто како мал бил палав.... психопат. Замислете вујко ви да се замара со кого излегувате....

    Халит ме чуди шо кога си седат со Јилдиз и кажува се, ко таа да е типична сопруга, а тие нормален брачен пар....зарем Јилдиз му е од доверба....

    Вчера пак не гледав. Се во петок се погаѓа да не гледам, кога репризата е даалеку....А интересно било велите....
     
    Последна измена: 4 јули 2020
    На Nightwish11, Tanjamm, Dream-Girl и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.075
    Допаѓања:
    11.219
    Aлихан е роден 1985 година. И мајка ми рече дека и изгледал постар. Значи на 2 јули наполнил 35 години, а филмот е снимен пред неколку години. Убав е, мене ми се допаѓа физички, освен што е превисок, 195 цм.

    Леле за другарот на Лила, навистина ужас. Кој е тој да се меша во туѓ живот. Кога му рече Зејнеп дека и таа правела глупости како мала, тој рече „ама јас тебе те сакам, а него што има да го сакам“. Ужасен карактер има.
     
    На tinka-mace, ohlalalala, Аргентина * и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Од лани се епизодиве на канал 5....
    Нешто се дешава со датите на раѓање на турските актери....Можам да се заколнам дека пишеше 87ма и ноември на еден сајт кај шо прочитав (на турски сајтови ги проверував) ама ете не било така....Шо е толку тешко точна дата да се напиши....
    А инаку има постари од него шо изгледаат помладо, навистина....
    Епа вкусови се во прашање, на некој ќе му е убав, мене не ми фаќа око, и така....

    Зејнеп слободно нека пукне од мака, кога глумеше дека ќе се мажи, Алихан не беше ни приближно љубоморен како за дечкото на Лила :rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cornflakes6556

    cornflakes6556 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Ми нема логика ова со синовите на Ендер. Таа другарката Тулин ли како се викаше му кажува на Каја кога си отишол одма си го нашла Халид да не бил негов син Емир. Сега раскажува на Џанер , гледам реприза дека родила дете имало 24 години сега го дала некаде па после отишла со Халид. Ми нема логика да се и двете бремености во исти период и децата да се разлика од 18до 24 години 6 години и тоа да биде истиот период кога Каја ја напуштил нема логика незнам.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас сфатив дека Каја два пати заминал....еднаш да студира, другиот пат од фирмата. Првиот пат кога се вратил, Ендер повеќе не била истата (откако го дала бебето), размислувала како да се збогати, кого да искористи. Се работи за бремености во различни периоди.
     
    Последна измена: 5 јули 2020
    На L.i.n.a.a, cornflakes6556, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. cornflakes6556

    cornflakes6556 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Тоа сум го испуштила изгледа добро добро :lol::lol:
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Еве го Јигит синот на Ендер...баш е срце 8)

    [​IMG]
     
  9. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Ќе видиме во иднина кога ќе се појави,дали ќе се однесува исто како што изгледа.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Малку нападен ќе биде, мене така ми остави впечаток..
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Кога ќе дојде тој Јигит и нека даваат канал 5 подолги епизоди, да заврши, мн се развлече....Зараза жива е серијата, а престана да ми се гледа со ќеф....Знам дека уште ќе се снима, ама пауза нека има и овде.....Повеќе од пола епизоди поминаа, толку ми е познато....
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Не даваат подолги епизоди зошто три серии ставаат во иста вечер(Македонска работа:drunk:).Аобично,една турска серија трае еден час,час и половина,зависи.
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    И мене исто.Ќе биде нешто доста гневен и разочаран.
     
    На Tanjamm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Знам, ама побрзо нека заврши. Чекам да видам како ќе биде со Лила и со тој Јигит, инаку само навика ми остана. Во куќата ништо не се случува откако замина Кемал, во фирмата исто нема сплетки, Ендер не ме занимава нешто премногу, + сега романтична станува, ни Јилдиз не е во форма, кучките Зејнеп и Алихан ги мразам :D а и не ми се гледа без Диндар.
     
  15. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.075
    Допаѓања:
    11.219
    Стана досадно. Едвај чекам Халит да ја исфрли Јилдиз, одамна го заслужи. Се омажи со богат човек како што сакаше и направи сто проблеми, кажа куп лаги, а и фамилијата и е крш. Мајка и немала каде да живее? Како тоа? Нели кога се јавуваше на телефон и разговараше со Јилдиз, седеше во една скромна куќа. Халит се претвори во Центар за социјални работи. Мразам вакви во реален живоѕ. Оправдано е што Зерин пак се загрижи за Алихан, оти не знае со каква фамилија си фатиле работа.
     
    На elenaxbbg, tinka-mace, Принцезичка1 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Абе како немала кај да живее?
    Нека живее кај Зенејп, она секако ќе си замине кај Алихан.
    Или научени да цицаат само од зетот... Да сум Халид денар нема да инвестирам згреши уште станот кога и го купи.
     
    На Принцезичка1 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не знам Халит како ќе и го гледа лицето на Јилдиз, истиот сурат на човекот што пукаше во син му.
    Епа толку сакаа да се забавуваат членови на оваа фамилија на чело со Халит, сега од глава им се одби, иако никој конкретно од нив не е виновен што се доведоа во ситуацијата и тој шо е најмалку виновен и свесен, си го однесе. Жално за детето иако во нормални услови е антипатично, тоа баш ниту знаеше нешто, ниту имаше некоја врска со се што правеа цело време, ништо не му кажуваа.

    А тие две сестри имаат многу лоши гени. На Јилдиз таткото го видовме, на Зејнеп прељубник, со омажени жени фаќал работа и тоа со која омажена жена, сигурно не бил човек на место судејќи по неговиот избор. За мајка им нема потреба од коментар. Изгледа заради ова Алихан ќе бегаат во Америка....нека спие на тоа уво семоќниот дека никој не може да ги најде. На Зерин требаше и порано да и текне, кога снајката си играше со мафијата. Тогаш не беа свесни зашто тој Јашар се погоди разумен и прагматичен....инаку какви ги има, можеше нешто мн гадно да ги снајде. Сега ова како карма и освестување им дојде.

    Инаку по мое Ендер убаво им направи кога го натера татко и на Јилдиз да ги посрамоти во фирмата, да ја каже приказната за потеклото на сестрите. Зејнеп се тресеше целата, до душа таа секогаш се преправа, топ не ја бие неа, ама сепак си изеде брука пред сите. Јилдиз прва почна да копа по минатото на Ендер и на Џанер, епа ако и беше. Е сега тој Мустафа ептен будала бил, парите од таков стан ги прокоцкал во спортска обложувалница :x после и тие што Ендер му ги дала, па ете, им се случи и тоа со Ерим.
    Кармички работи се овие :) мислам дека тоа е идејата.

    И вие сега кажувате дека Ендер ќе се здружи понатаму со Јилдиз чиј татко го рани син и? Глупости ќе биде полна серијата. Тоа во рл ни најголемите лудаци не го прават.
     
    На Принцезичка1 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Сега Шахика кога ќе се појави бетер од Ендерче ќе биде. :D
     
    На H.VAGA, cresa-jagoda, Maro87 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Таа права злобница, ама барем ќе се дешава нешто. Сега и Јигит се појави..интересно.
     
    На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  20. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Еве ви делови од третата сезона од глупостите на Зехра и Јилдиз заедно :rofl:

     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.