Забрането јаболко (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 31 март 2020.

 1. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  И мене Кемал ми е многу симпатичен. Ама како ја зезна Јилдиз е сега госпожата не знам што ќе прави.


  Инаку ќе го спаси ли Јилдиз бракот со Халит или не, пошто тој синоќа на таа епизода нели и рече дека е готово?
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm и ohlalalala им се допаѓа ова.
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.706
  Допаѓања:
  4.863
  Трудна е, ќе се спаси. Ќе и се слоши, ја носат во болница, и се спасува се, засега.
   
  На ocicka2014, cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 3. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.511
  Пол:
  Женски
  Од кого е трудна?
  Од Халит ли ?:wasntme:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  А кога тоа ќе се случува, во текот на наредниве епизоди?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.706
  Допаѓања:
  4.863
  Сега брзо. Нашиве од една правеле две епизоди. Затоа не можам да проценам, но мнгоу брзо тоа ќе се случи.
   
  На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.706
  Допаѓања:
  4.863
  Да, па со друг таа и немаше секс, нели? Од Халит.
   
  На ohlalalala, ocicka2014 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  12.130
  Пол:
  Женски
  Лелеее Ендер кога ќе дознае :rofl:
  Машко или женско дете ќе имаат?
   
  На cresa-jagoda, Mrs.Precious и ohlalalala им се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  Да знам, кај нив една епизода трае 2 часа, па затоа од една нивна епизода, овде прават две.
  Машко ќе биде. Сум гледала една епизода, Јилдиз ќе држи машко дете а овие Зехра, Ерим и Лила ќе му се радуваат па ваљда нејзино било тоа дете што го држеше во раце.
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm и ocicka2014 им се допаѓа ова.
 9. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  844
  Допаѓања:
  2.158
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува дека гледам турска серија искрено, али оваа ми го смути паметот!
  Имам мал краш у Алихан, изгледа ќе потрае дур не го видам со свои очи тоа што веќе тука сте го откриле. Јебига, ја сум од тие типови.

  Иначе мене Ендер ми е поим за дама. Толку елегантна, женствена, грациозна. Свака част. Од друга страна пак, многу промислена и одмерена, Јилдиз не може ни за малото прсте да и се фати. Тоа е жена со став и искуство, Јилдиз единствено има предност во годините.

  Жал ми е за Зејнеп, она ми е баш лик на место. Искрена, вредна и чесна.

  Ба-бај душички. Ба-бај.
   
  На L.i.n.a.a, Принцезичка1, monibejbi и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.706
  Допаѓања:
  4.863
  Јас ја гледам само за да видам како Алихан ќе се правда? За такво нешто нема оправдување.

  Нивната врска ме посети на младоста, кога и јас сум била во ситуација дрш - не дај, па малку се средува, па ништо не бива, но јас сум завршувала при првата ситуација кога ќе дојдеме до фаза кога не се простува. Пример намерно мување со моја другарка за да му се вратам.

  Ќе биде возбудливо во секој случај.

  Но, Алихан е себичен човек, тоа го мислам.

  Убаво рече Џем „тоа не е љубов, тоа е болест“, кога има опсесија да задржиш некој“.
   
  На smile:), teressa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.515
  Допаѓања:
  23.181
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ова е план на сестра му на Алихан да се ожени со Ендер, за да ги раздели Алихан и Зејнеп. :wasntme: 8-|
   
  На ohlalalala, Mrs.Precious и Tanjamm им се допаѓа ова.
 12. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  Која е првата жена на Халит односно мајката на Зехра? Ќе се појави во серијата?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Машки
  Мислам дека ќе се појави, ама не знам сигурно
   
  На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Ќе го изгуби тоа дете Јилдиз, ваљда тоа машкото дете што ќе го роди попосле ќе е од втора бременост
   
  На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.515
  Допаѓања:
  23.181
  Пол:
  Женски
  Овој Халит не се гледа себе си, па сега сака и од Јилдиз да се разведе. Проблем му е што не му кажала Јилдиз дека Кемал и е бивш маж и дека пред нос им се шетал толку време, а не е проблем што бившата Ендер и ја донесе пред нос на Јилдиз, толку време заедно да живеат, со изговор поради син му Ерим. Тогаш Јилдиз кога се мрштеше и лутеше него ич не му беше гајле, дури и не можеше да ја трпи Јилдиз како се жали од Ендер што живееја заедно.
  Љубоморен е за Кемал, а тој може да оди да ги изневерува своите жени. Дури и Јилдиз ја изневери и тоа со Ендер. Тој има право да се разведува и преженува без срам, а бившите жени веќе не можат да имаат друг маж во својот живот. Кој идиот е оној Халит, на живци ми иде. Ќерка му Зехра поради него е станата таква пијаница. Што наместо да си ја гледа првата жена тој ја оставил и се преженува, менува жени ко чорапи, нормално дека Зехра најмногу се разочарала и не добивајќи го потребното внимание од својот татко скршнала по лош пат.
   
  На L.i.n.a.a, Izaabella, ocicka2014 и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.706
  Допаѓања:
  4.863
  Му падна маската на Халит. Делуваше како внимателен господин, но испадна дека е женкар, строг, себичен, љубоморен, па и скржав до некаде. Алчен е, ќе имаат некој конфликт со Алихан околу акциите.
   
  На ohlalalala, H.VAGA и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  Исто мислење го делам за Халит. На него му е гајле само за неговиот углед, пари и моќ, а за друго ништо не го интересира. Се лути на Јилдиз дека не му кажала за Кемал, а се прашал ли тој дали и кажал на Јилдиз дека е повторно со Ендер??
  На почетокот мислев дека човеков ја сака Јилдиз, но кога почна да оди кај Ендер разбрав дека е голем женкар што мисли само за себе, за неговиот углед|(
   
  На Izaabella, Martka, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Kjutche

  Kjutche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  51
  И јас ја гледам серијава, и супер е, ми се допаѓа(y)
  Зошто ќе се здружат?
   
  На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  Па понатаму во серијата Халит ќе се разведе од Јилдиз и ќе си најде друга жена, па овие ќе се здружат веројатно да ги разделат.
   
  На Kjutche, ohlalalala и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.795
  Пол:
  Женски
  Леле навистина Јилдиз е бремена. Сега е среќна бидејќи и се пружи шансата да си го спаси бракот|(
   
  На Tanjamm, monibejbi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.