1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забрането јаболко (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 31 март 2020.

  1. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    И на крајот Диндар си го Крка :!:
     
    На Mery92, Mrs.Precious и referentka им се допаѓа ова.
  2. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    За Диндар шо и да велеа тие снобовите, за неа беше премија, а таа си мислеше нешто над него дека е, ајјјј гревна :) Мене ми омрзна серијата без Диндар. Мислам дека уште малце ќе гледам.

    Како капак на се што му направи сакаше да го ослепи. Тој сам си седеше во дневната, таа наместо да чека да дојдат по неа “да ја спасат“, излезе да се закача :@ после пред луѓето “жал и беше за неговата психолошка состојба“ и сите на нејзина страна, пак таа невина и добра |( :puke: Неверојатно.
     
    На Принцезичка1, tinka-mace, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    И јас така мислам. И таа меѓу љубов и пари бира пари. Сака да си биде со Халит поради парите. Штом виде дека Халит доаѓа кај нив, некако поладно се однесуваше со Каја.
     
    На tinka-mace, Аргентина * и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  4. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    Му даде лажна надеж ај ,ами па брак му понуди таа сама и после го избрука :envy:арно пак испаднаа фер .Таа и Алихан се исти.А таа па Јилдиз абре ке пукни ако не ја постигни целта :headbang:
     
    На Аргентина *, Mrs.Precious, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Забега серијава. Ќе гледам уште малку и толку. Колку беше патетично што Алихан и Зејнеп го викнаа Халит на вечера да го убедуваат. Со кое право? Татко може да им биде, што се не им толерираше и на Алихан и Зејнеп. Тие своите проблеми не ги решиле, па уште и стариот ќе го убедуваат. Стариот пак летнал во облаци.

    Ерим е многу разгален, а и ќерките на Халит се разгалени. Јилдиз си го заслужи. Сто пати излажа. Можеше да си седи мирна, и да си оди по шопинзи. Таа нон стоп префрла на ќерките, прави проблеми и слично.

    Не знам зошто Зејнеп ја теши и храбри Јилдиз да остане со стариот, кога знае дека не го сака, туку ги сака парите. И Алихан од почеток знае дека Јилдиз ги сака парите. Зејнеп го сака психото, а потсвесно може и годи тоа што Алихан има пари. Инаку, психото претерува, не е вреден за внимание, и нема многу жени што би го трпеле, освен за пари. Оди со таа Елиф да се објаснува? Аман. По такви мажи трчаат жени да, ама за пари.
     
    На tinka-mace, Аргентина *, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Секој има право да си коментира.Нема потреба од извини.:)
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Точно дека можеше да си оди по шопинзи,и да биде мирна:да не им префрла на Зехра и Лила.Ама Зехра исто така и префрлаше на Јилдиз,и оваа нормално не и ќути,си префрлаат.
    Лила не,таа е поразлична некако,ама после несреќата и таа се сврте кон Јилдиз.
    Зехра е безобразна личност,и таа пиеше до пред некое време.А и татко и не ја сака,зошто ниту таа самата не знае што сака.

    Ама Зехра и Јилдиз ќе бидат во добри односи,ќе работат заедно(понатаму во серијата).
     
    На Mery92, Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Со Јигит и Каја што ќе се случува? :?:
     
    На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cornflakes6556

    cornflakes6556 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Само за да му врати на Алихан повреди друг човек по тоа се гледа каква е. Јилдис барем не повредува други луѓе освен Ендер.
     
    На tinka-mace, Аргентина * и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  10. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Халит е итар старец, знае да ги улови жените. Првиот пат додека не беше уште женет со Јилдиз, изиграваше некој внимателен господин пошто Јилдиз тогаш работеше во ресторант и тој постојано ја бранеше од Ендер кога ќе отидеше таму бидејќи Ендер сакаше да ја избркаат од работа. Исто така го најмуваше и тој возачот Ситки, и тој по цел ден дремеше пред ресторантот и гледаше што прави Јилдиз. Сигурно и оваа Шахика ќе ја заведе со нешто и ајде, и таа ќе му пристане. Знае само да си игра со жените, ги врти на малиот прст. :envy:
     
    На tinka-mace, Аргентина *, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Јас пак мислам дека,Шахика ќе го изигра Халид(ќе биде најмена).Не дека Халид ќе ја заведе.

    Потоа Шахика ќе биде на чело на фирмата,а Халид сиромашен ќе се вози во градски автобус.
     
    На tinka-mace, Mery92, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Хм, можно е, да. :?:

    Многу сакам да го гледам Халит како нема ни скршен денар и многу сакам да банкротира. Уште од почетокот на серијава не го сакам, многу ми е одбивен. Добро, има работи за кои што е во право, како што тој таткото на Јилдиз му се залепи дека бил богат. Ама во повеќето ситуации и сплетки ми е:puke:.
     
    На tinka-mace, Uniqpro, Mery92 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    Ама во секој случај интересни серии помешани со секакви емоции.
     
    На Mery92, cresa-jagoda и Аргентина * им се допаѓа ова.
  14. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Навистина е иста како Алихан, единствено висината не им е погодена, инаку се таман! Море поодвратна е!
    Да беше таткото на Диндар некој полош човек, ќе видеше таа. Ама среќа има. Го начекаа Диндар како крева рака да ја тепа и уште толку ја сожали мочлата а таа го ослепе син му после сите понижувања шо не ги заслужи! Уфф
    Па мене некој да проба да ме ослепи, ќе го дерам!
    Глупо испадна, како да те повторувам, ама веќе напишав и реков ајде да не бришам, се потрудив, затоа извинувањето. :D
     
    На Nightwish11 и Mery92 им се допаѓа ова.
  15. Mery92

    Mery92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    860
    A ovas Sahika kako ke izleze vo serijava?ke bide sestra,prijatelka na nekogo?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Елиф е одвратна. Девојката имала сосема друга намера. Кога веќе дозна дека Алихан и Зејнеп се венчале, требаше да ги остави, а не само да им направи еден куп проблеми со кои што ги скара. |(
     
    На Tanjamm, cresa-jagoda, Nightwish11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Mery92

    Mery92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    860
    Kese smirat brzo:D
     
    На cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  18. Mery92

    Mery92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    860
    Ah greota za Jigit..kolku bese zalno koga gi gledase na Erim so srejkno semejstvo..a toj imal loso detstvo;(..Znaci Yildiz pak kese izvlece.ja fati na glupavana Zehra:D..sto ubavo si odgovaraat Kaja i Yildiz.:inlove:
     
    На Tanjamm, ohlalalala, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Мислам дека Шахика ќе биде сестра на Каја.
     
    На cresa-jagoda, Nightwish11 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  20. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.835
    Допаѓања:
    2.073
    Мене баш ми е мерак што ја Фати Зехра соЏанер и сега може Илдиз да ја придобие.Убаво и направи.
     
    На Tanjamm, cresa-jagoda, Mrs.Precious и 1 друга личност им се допаѓа ова.