1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забременување за време на пиење стероиди

Дискусија во 'Бременост' започната од Mina Mouse, 20 јули 2015.

 1. Mina Mouse

  Mina Mouse Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, редовно ве читам, меѓутоа до сега не бев лично засегната за да се вклучам. Кратко време се обидувам да забременам(2-3 месеци) меѓутоа сега за сега нема ништо ново.По консултација со гинеколог и констатирано дека е се во ред со мене, останува на тоа само да се работи на случајот :) Ме интересира дали пиење на суплементи влијае врз можноста за забременување. Моето маже редовно вежба и веќе некое време зема хемија која мислам дека е штетна за спермата и останувањето бремена.Ве молам за совет и мислење.Поздрав
   
  На angelche16 и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.981
  Пол:
  Женски
  So pravenje na eden spermogram se ke vi bide jasno, dali shteti ili ne shteti.
  Veke koga se planira bremenost treba na se da se vnimava. So sreka :*
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. <3 pleza4e <3

  <3 pleza4e <3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  3.442
  Пол:
  Женски
  Да, затоа што со земање на стеρоиди т.е. туѓ тестостеρон стига инфоρмација до мозоκот деκа телото има доволно κоличество и пρеголемо на тестостеρон и неговото тело запиρа со лачење на сопствениот, затоа изумиρаат спеρматозоидите, и со теκ на вρеме гласот им се менува на мажите т.е. станува писκав, поρади тоа што телото не лачи сопствен тестостеρон.
  Κаκо на пρимеρ Уρκо, има мусκули ама писκав глас, тоа е ρезултат на стеρоидите што ги зима долги години и поκρај тоа што κоρисти голема заштита.
  Дуρи и со пρеκинување на стеρоидите, доκолκу е дојдено до тоа тρеба вρеме на оρганизмот да се вρати во ноρмала.
  Поздρав
   
  Последна измена: 20 јули 2015
  На Petar80 и awl им се допаѓа ова.
 4. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.269
  Пол:
  Женски
  Штом зема стероиди, 90% му е неплодна спермата, а ако те оплоди плодот може да се дефектира.
   
  На joy1 и Petar80 им се допаѓа ова.
 5. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Еден пар шо го познавам години се обидуваат неуспешно а тој години пиеше такви чуда и го каравме не нема гајле.Сега вели во право бевте ама штетата е веќе направена ;(.Под итно да ги прекини можеби сеуште има шанси а ќе знаете само преку спермограм.