1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забрзување на процесот за бременост со акупунктура

Дискусија во 'Бременост' започната од Momichka, 19 мај 2016.

?

Дали сметате дека акупунктурата може да помогне во забрзување на процесот за бременост?

Анкетата е затворена на 18 јуни 2016.
 1. Да.

  1 глас(а)
  50,0%
 2. Не.

  0 глас(а)
  0,0%
 3. Не знам.

  1 глас(а)
  50,0%
 1. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  6.428
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Јас повторно во полето на алтернативните лекови.
  Ми текна за акупунктура, дека може да ги редуцира стресот на психичко ниво и на ниво на секој орган поединечно.

  1. Дали некој има искуство да сподели?

  2. И кое е вашето мислење за центрите за акупунктура во земјава, или подобро е алтернативно решение во друга земја (пример Бугарија)?

  Пред да бидам погрешно сфатена, да пополнам неколку дупки за оние кои не ме знаат.
  Се спремам за инвитро, и ќе одам на инвитро. Целосно ја поддржувам медицината. Сепак сакам на секој можен алтернативен начин да си помогнам да стигнам до таа состојба.
  Има голем дел од девојките кои за голема жал има неколку неусешни инвитра. Сакам да дојдеме до решение што би ни помогнало да ја смениме оваа ситуација, и да ја обрнеме на позитивно.

  Ви Благодарам :f:
   
 2. Oaza.123

  Oaza.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  24
  Здраво Момичка. Ме интересира дали ја испроба акупунктурата и ако да, кои е твоето искуство? Поздрав.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Brooklyn

  Brooklyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2021
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Женски
  Баш штета што не се пишува на темава. Јас многу верувам во акупунктура, па се надевам дека и ќе успеам.
  почнав со акупунктура и одлично се осеќам. Имам многу повеќе енергија и се чувствувам многу “живо”. Ми помага за опуштање на цело тело и ослободување од стрес
  Ако имате искуство споделете :)
   
 4. Bejb15

  Bejb15 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2016
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Kade odis ?
   
 5. Brooklyn

  Brooklyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2021
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Женски
  Во чи холистички центар
   
 6. Bejb15

  Bejb15 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2016
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Koja e cenata i kako se so rabotno vreme? Kolku pati nedelno odis. I jas odev nekoj kratko kaj kinezot.
   
 7. Brooklyn

  Brooklyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2021
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Женски
  Во моментот додека одиш, докторката не ти наплаќа. На крај кога ќе завршиш со постапката ти прави пресметка за плаќање. Искрено не ни прашав колку ке кошта само да стигнам до тоа што го сакам, па колку сака нека биде :).
  Одам секој ден од пон до петок. Работно време незнам точно... понеделник и среда се втора смена останатите денови прва. точно од колку до колку незнам.

  Кинезот исто ми го фалеа мене, но не секогаш кога ќе си отидел таму, те факјал тој да те работи, така ми кажаа и јас не се одлучив за таму
   
  На Bejb15 му/ѝ се допаѓа ова.