1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заведување според знакот и карактерот според дата на раѓање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од x.Daisy.x, 20 октомври 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Еден од начините да ги усовршите тактитиките на заведување е и да ги прилагодите на хороскопскиот знак на личноста која ве интересира. А откако зодијачкото заведување ќе ви успее, може да ја искористите следната листа и за да одберете подарок или патување за вашиот партнер.

  Овен
  1. Пристепете смело - Овенот ќе ја цени вашата директност
  2. Закочете и уживајте додека вашиот Овен ве вовлекува во виорот на страста
  3. Бидете подготвени да ве осветли сјајот на вашиот патнер - Овенот ќе биде ѕвездата на ваше сопствено приватно шоу
  Како се бакнува: Бакнежите се брзи страстни парчиња соблазиво задоволство што во еден миг се тука, а следниот исчезнале.

  Скапоцени камења: аквамарин за родените во март, дијамант за родените во април
  Бои: црвена
  Цвеќиња: анамска рака (honeysuckle)
  Метал: железо, бакар
  Држави: Англија, Франција, Германија, Полска
  Бик
  1. Згответе му го омиленото јадење - комплетирајте го доживувањето со убава музика, интересни чинии и свеќи
  2. Гушкајте се, ова е секогаш добар избор за Бикот.bik_taurus.jpg
  3. Давајте суптилни комплименти, а наскоро Бикот ќе ви покаже колку задоволувачка може да биде врската со него.
  Како се бакнува: Бакнежите се внимателни, бавни и од срце, и може да траат и траат...

  Скапоцени камења: Сафир, смарагд за родените во мај, дијамант за родените во април
  Бои: светло сина, розова, лимон жолта
  Цвеќиња: фрезија, ружа, љубичица
  Метал: бакар
  Држави: Ирска, Швајцарија, Шведска, Русија

  Близнаци
  1. Забавувајте се во играта на флертување со Близнаците
  2. Бидете недопирливи, заводливи и секогаш со едната нога во бегство. Близнаците ја обожаваат потерата
  3. Стимулирајте го нивниот ум - а потоа и нивното тело. Близнаците не можат да одолеат на интелигентен љубовник
  Како се бакнува: Бакнувањето е испрекинато со насмевки, кикотење и забавни коментари.

  Скапоцени камења: ахат, бисер, смарагд за родените во мај, месечев камен за родените во јуни
  Бои: жолта, боите на виножитото
  Цвеќиња: момина солза, лаванда, ружа
  Метал: жива
  Држави: Австралија, САД, Велс, Шкотска, Ирска, Англија


  Рак
  1. Испланирајте тивка вечер во домашна атмосфера.
  2. Опсипете го Ракот со добрина и внимание - Ракот ќе возврати десетпати повеќе
  3. Покажете дека сте ранливи и Ракот ќе ви го покаже патот до вистинската емоционална сигурност во љубовна врска
  Како се бакнува: Бакнежите се топли и нежни и никогаш нема да поскате да престанат

  Скапоцени камења: смарагд, бисер, месечев камен за родените во јуни и рубин за родените во јули
  Бои: сребрена, морско зелена
  Цвеќиња: хризантема
  Метал: сребро
  Држави: Јужна Кореја, Шкотска, Холандија, Нов Зеланд


  Лав
  1. На вашиот Лав кажете му колку е сјаен, прекрасен и златен
  2. Отстапете му го центарот на вниманието и тој ќе посака да го подели со вас
  3. Бидете кротки и покорни. Лавот ќе ве поттикне да се препуштите на вашите најчудесни фантазии
  Како се бакнува: Диво и без инхибиции, со гризење и зграпчување, Лавот очекува аплауз по изведбата

  Скапоцени камења: рубин за родените во јули, оливин за родените во август
  Бои: златна, портокалова
  Цвеќиња: сончоглед, невен
  Метал: злато
  Држави: Франција, Италија, Перу, Романија

  Девица
  1. Појавете се со беспрекорен изглед. Перфекционистичката страна на Девицата ќе ја привлече вашето внимание за детаљи
  2. Кажете им колку сте импресионирани од нивната остроумност и моќни аналитички способности
  3. Покажете колку ви се допаѓа нивната постојана потрага по совршенството
  Како се бакнува: Бакнежите се суптилни и уредни, како и самата Девица

  Скапоцени камења: карнеол, син сафир, оливин за родените во август, сафир за родените во септември
  Бои: темно сина, кафена
  Цвеќиња: Крин
  Метал: жива
  Држави: Грција, Турција, Крит, Бразил, Кариби, Уругвај

  Вага
  1. Покажете дека сте заинтересирани за уметност и литература. Вагата ја сака музиката, визулените уметности и поезијата.
  2. Барајте го нивното мислење за секоја тема. Вагата се залага за еднаквост во врската и сака да се чуе што има да каже.
  3. Разгалете ја Вагата со екстравагантност и комплименти, а потоа уживајте во восхитување и сензуалноса што сигурно ќе ги добиете за возврат
  Како се бакнува: И тоа како знае да ужива, тогаш кога не е премногу зафатена.

  Скапоцени камења: сафир, жад, опал
  Бои: розова, зелена, лаванда
  Цвеќиња: ружа, маргаритка (бела рада)
  Метал: бакар
  Држави: Јапонија, Бурма, Австрија, Тибет и Кина

  Скорпија
  1. Изгледајте привлечно, Скопрпијата го цени приордниот сексипил
  2. Инвестирајте во сатенски чаршави и ароматизирани свеќи. Скорпијата ќе се погрижи за музиката и масажата
  3. Отворете се. Скорпијата ќе сака да ги дознае сите ваши скриени желби - и ќе ја исполни секоја од нив.
  Како се бакнува: Ги прескокнуваат бакнежите и веднаш одат на... следното нешто

  Скапоцени камења: опал, топаз
  Бои: црна, темно црвена, костенлива
  Цвеќиња: гераниум, гербер, анамска рака (HONEYSUCKLE)
  Метал: железо, челик, магнезиум
  Држави: Египет, Сирија, Алжир, Мароко, Норвешка, Холандија и Замбија

  Стрелец
  1. Бидете ентузијастички расположени, енергични и секогаш подготвени за авантура
  2. На Стрелецот дајте му емоционална и физичка слобода
  3. Бидете подготвени за патување. Стрелецот веројатно ќе ве одведе на егзотична (и еротична) дестинација
  Како се бакнува: Бакнежите на Стрелецот се изненадувачки и спонтани, а другиот секогаш ќе бара повеќе...

  Скапоцени камења: топаз за сите, цитрин (жолт кварц) за родените во ноември, тиркиз, син топаз и циркон за родените во декември
  Бои: виолетова, светло сина
  Цвеќиња: лале
  Метал: калај
  Држави: (медитеранска клима) Шпанија, Австралија, Јужна Африка, Португалија, Мексико


  Јарец
  1. Навистина треба да има го погодите вкусот, изгледот му е многу важен на Јарецот
  2. Подарете им нешто што ќе ја покаже вашата посветеност и способност да ги менаџирате финансиите
  3. Бидете трпеливи. Кој чека, ќе дочека. Ќе дочека вистински убави нешта
  Како се бакнува: Бакнежите се интензивни мигови на сублимирано опуштање од стресниот ден

  Скапоцени камења: рубин за сите, тиркиз за родените во декември
  Бои: темно кафена, црна, сива
  Цвеќиња: бршлен, каранфил
  Метал: сребро, олово
  Држави: Индија, Авганистан, Пакистан, Мексико, Куба

  Водолија
  1. Изненадете ги. Подарете им нешто необично и ретко.
  2. Поврзете се со нивниот ум, пред да се поврзете со телото. Ќе ги маѓепсаат вашите мисли и целосно ќе ве заинтригираат
  3. Покажете дека ви се допаѓа нивната посветеност кон идеалите. Тие ќе ви ја откријат вредноста на создавање подобар и покреативен свет
  Како се бакнува: Сочно и непредвидливо

  Скапоцени камења: аметист
  Бои: сина, тиркизна
  Цвеќиња: Орхидеја
  Метал: алуминиум
  Држави: Канада, Русија, Норвешка, Финска, Шведска, Индија, Иран

  Риби
  1. Рибите ја ценат чувствителноста и особено ќе им се допадне ако забележат дека сте трогнати од прекрасна музика
  2. Комуницирајте преку илјада изразувања на љубовта - без да кажете ни збор. Рибите ќе ја прочитаат вашата душа преку вашите очи
  3. Покажете им дека љубовните приказни од класиците може да постојат и ден денес.
  Како се бакнуваат: Бакнежите се долготрајни и чувствителни.

  Скапоцени камења: месечев камен, аметист
  Бои: зелена, нежно виолетова, сино-зелена (аквамарин), виолетова
  Цвеќиња: љубичица, лотус
  Метал: калај, платина
  Држави: Перу, Бразил, Аргенитна, Венецуела, Скандинавија, Португалија


  1. Bilo na poslu ili u privatnom životu: vama nezavisnost znači isto koliko i vazduh koji udišete. Ako neko pokuša da vas veže za sebe, vi osećate kao da vam ponestaje vazduha. Vaša najveća želja jeste da zadržite apsolutnu slobodu.

  2. Osobe koje su rođene 2. dana u mesecu rado se smeju i uživaju u tome da drugima pružaju ljubav. Oni su osećajni, intuitivni, miroljubivi i izbegavaju svaku vrstu stresnih situacija.

  3. Svi oni koji su rođeni 3. u mesecu govore samo ono što misle. Oni su veoma direktni što ponekad može i da povredi druge ljude. Ali, jedno treba da bude jasno: život sa njima je retko kada dosadan.

  4. Vaš rođendan pada 4.? To znači da vi čvrsto stojite na zemlji, da ste odgovorni i da ste dobro organizovani. Čovek može da se osloni na vas jer se vi ni u kom slučaju ne plašite izazova.

  5. Da li sam u stanju da ostvarim vezu? To je pitanje koje često muči sve one koji su rođeni 5. u mesecu. Vaš potencijalni partner treba da pokaže mnogo strpljenja i razumevanja.

  6. Rođeni ste 6. u mesecu? Onda je jasno: vi volite lepe stvari, životinje i lepo okruženje. Ali, stalno vam je potrebno i dokazivanje, inače biste mogli da postanete nezadovoljni i anksiozni.

  7. 7 je spiritualan broj, a ljudi koji su rođeni tog dana u mesecu često se zalažu za rešavanje socijalnih pitanja ili za zaštitu životne okoline. Oni jednostavno ne mogu drugačije jer je to njihova potreba.

  Цитат:
  8. Broj 8 simbolizuje smisao za trgovinu, kreativnost, logiku i humor. On ljudima koji su rođeni tog datuma obezbeđuje unutrašnju snagu, mir i, što je još važnije, sposobnost da uspostave ravnotežu između privatnog i poslovnog života.

  9. Hoćete da se kladimo da vi imate istančan osećaj za odgovornost? To je vredno hvale, ali to, takođe, može da vas dovede u opasnost da budete zloupotrebljeni i iskorišćeni.

  10. Ljudi koji su rođeni 10. u mesecu mogu da vam posluže kao slamka spasa ako i kada se u životu nađete u nezgodnoj situaciji. Međutim, i njima samima je potrebno utočište jer su oni nepopravljivi individualisti.

  11. 11 je broj senzibiliteta i baš zato osobe koje su rođene ovog datuma jesu spremne da pomognu, sa jedne strane, a sa druge su preosetljive i lako ih je povrediti.

  12. Ako ste rođeni 12. dana u mesecu, onda vas je ovaj broj obdario samopouzdanjem koje će vam biti veoma korisno u životu. To vas čini nezavisnim, ali nemojte da dozvolite da postanete arogantni.

  13. Mislite da je ovo nesrećan broj? Ma kakvi! Oni koji su rođeni 13. u mesecu jake su osobe koje umeju da nametnu svoje želje i da ih ostvare na jedan sasvim šarmantan način. Tamna strana medalje: oni su pomalo neprijatno društvo za svoju okolinu jer se često osećaju neshvaćeno.

  14. Vi tačno znate šta je to što želite i na poslovnom planu stremite ka ispunjenu visokih ciljeva - srećno u tome! Ali, pazite da u privatnom životu ne propustite šansu za dosezanje sreće.

  15. Ljudi koji su rođeni ovog datuma su direktni i veoma prodorni. Problem je jedino u tome što oni često nisu sigurni u to koji su njihovi ciljevi jer oni maštaju o potpuno suprotstavljenim i teško spojivim stvarima.

  16. 16. vam je rođendan? Pa, onda je sasvim jasno: bez obzira na to koliko se drugi trudili, vi za većinu ljudi ostajete nerešiva enigma. To nije nikakvo čudo jer vi ste veoma spontani, ali, isto tako, i neodlučni kada je reč o donošenju odluka koje su od važnosti za budućnost.

  17. Broj 17 signalizira da ste vi veoma ambiciozna osoba. Ljudi koji su rođeni ovog datuma u mesecu uvek su aktivni učesnici, a ne puki pasivni posmatrači. Ali, oni vole da slušaju samo sebe - a to može da bude veoma dosadno.

  18. Da li je to tačno? Prema numerologiji, ova cifra govori o tome da vi volite osećaj kada ste nekom potrebni. Osim toga: nalazite se u slavnom društvu. I filmski magovi kao što su Stiven Spilberg i seks simbol Bred Pit rođeni su ovog datuma.

  19. Ko se rodio 19. u mesecu, važi za analitičnu i dovitljivu osobu na koju možete da računate uvek kada se nađete u nevolji. Tamna strana medalje: ove osobe su sklone bolesnoj ljubomori. Oprez: to može loše da vam se vrati!

  20. Osećate da ste stalno pod stresom? To može da bude zbog datuma vašeg rođenja. Naime, broj 20 ukazuje na postojanje duhovnog nemira. Šta učiniti? Pokušajte da uspostavite ravnotežu. Naš savet: džogirajte ili idite na plivanje.

  21. Harmonija pre svega: osobe koje su rođene 21. poseduju dobru intuiciju, istančan osećaj za finese, taktične su i imaju puno obzira prema drugima. Oni stalno pokušavaju da izglade nesporazume jer je svađa za njih gubljenje vremena.

  22. Partnerska veza zauzima najvažnije mesto u životu osoba koje su rođene 22. u mesecu. Oni su veoma osećajni zbog čega je život pored njih veoma prijatan - iako ponekad umeju da deluju rasejano.

  23. Ovde imamo posla sa nekim ko ume veoma brzo da misli i ko ne podnosi rutinske radnje. Osim toga, ovaj tip osobe se stalno bori sa tim kako da pomiri svoju potrebu za samostalnošću sa željom da bude sa nekim u ozbiljnoj vezi.

  24. Ljudi koji su rođeni ovog datuma su veoma prijatni - oni su prijateljski raspoloženi, spremni da pomognu i razmišljaju praktično. Ali, nemojte da se prevarite i da ih potcenite jer često se iza mekog spoljašnjeg sloja krije čvrsto jezgro koje u ozbiljnijim slučajevima podrazumeva samovolju i veliku dozu egoizma.

  25. Ova cifra kao datum rođenja spaja miran broj 2 i dinamičan broj 5. Dakle, razumljivo je da se osobe koje su rođene ovog datuma odlikuju mirnom prirodom, ali zato burno reaguju na nepravdu.

  26. Svake godine 26. u mesecu vašeg rođenja postajete za jednu godinu stariji? Onda to znači da ste spremni da se žrtvujete za svoju porodicu. Ali, važi i obrnuto: i vi očekujete od drugih da daju svoj doprinos u ostvarivanju zajedničke sreće.

  27. Sposobnost saživljavanja sa tuđim problemima i izgrađen osećaj za odgovornost čine da osobe koje su rođene ovog datuma spontano postaju vođe - čak i protiv svoje volje. Oni su poprilično beskompromisni i žestoki.

  28. Ljudi koji su rođeni 28. u mesecu pronalaze pravog partnera tek nakon više neuspelih pokušaja. Međutim, kada pronađu onog pravog, tretiraju ga sa mnogo ljubavi i posvećuju mu ogromnu pažnju.

  29. Osobe koje su rođene 29. u mesecu trude se da izbegnu svaku vrstu konfrontacije ako je to ikako moguće. To je prava šteta jer tako propuštaju priliku da drugima otkriju svoje ideje i tako im omoguće da ih bolje razumeju.

  30. Uvek veseli i spremni da pomognu, ljudi koji su rođeni 30. imaju veoma oštar jezik i dominantnu prirodu - broj 30 otkriva mnogo toga o vama... Koja od ovih karakternih osobina važi i u vašem slučaju?

  31. Oni koji su rođeni 31. umeju da budu veoma darežljivi. Veoma rado komuniciraju sa drugim ljudima, ali ne haju za one koji ne mogu tako brzo da se odluče, kao i za one koji brzo menjaju svoje mišljenje.
   
  На hermosa, 2468 и skyAngel им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ете баш така :clap:
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Паааа, за мене точно би било најверојатно. И тоа за како да се заведе бик и делот со датумот на раѓање е делумно погоден. :)
   
 4. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  :D Овен
  1. Пристепете смело - Овенот ќе ја цени вашата директност е ова е точно :)
   
 5. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Јас како да сум рак или риби а не јарец тие двете како за мене се а јарец згрешено дo крај
   
 6. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  За бик е делумно погодено :)
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Рак- па до некаде е точно, нели не може се да биде точно ;)
   
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Убаво ми погодиле ,особено делот со рамноправноста :lol:
  Нема кај мене јас сум маж во куќата - со такво однесување нека си бара неандерталка :lol:
  Ама дека знам да уживам во бакнувањето само кога не сум зафатена - е тотален промашај!
  За тоа никогаш не сум зафатена ,јок! :*
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  За Скорпија е ептен погодено, посебно овој дел:
  3. Отворете се. Скорпијата ќе сака да ги дознае сите ваши скриени желби - и ќе ја исполни секоја од нив. :)
   
 10. maci95

  maci95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  Мене за јарец ми е ептен погодено :)
   
 11. millagros

  millagros Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  водолија и се преточно
   
 12. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Јарец
  1. Навистина треба да има го погодите вкусот, изгледот му е многу важен на Јарецот
  2. Подарете им нешто што ќе ја покаже вашата посветеност и способност да ги менаџирате финансиите
  3. Бидете трпеливи. Кој чека, ќе дочека. Ќе дочека вистински убави нешта
  Како се бакнува: Бакнежите се интензивни мигови на сублимирано опуштање од стресниот ден

  Скапоцени камења: рубин за сите, тиркиз за родените во декември
  Бои: темно кафена, црна, сива
  Цвеќиња: бршлен, каранфил
  Метал: сребро, олово
  Држави: Индија, Авганистан, Пакистан, Мексико, Куба

  Мене ми е се погодено освен скапоцените камења...
   
 13. mon4i91

  mon4i91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  101
  Uvek veseli i spremni da pomognu, ljudi koji su rođeni 30. imaju veoma oštar jezik i dominantnu prirodu

  ми се допаѓа МНоооогУ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :P
  а башка и за знакот се ми погодија (вага) :$
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  Се пронајдов, точно е и за вагата :up:
   
 15. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Лав
  1. На вашиот Лав кажете му колку е сјаен, прекрасен и златен
  2. Отстапете му го центарот на вниманието и тој ќе посака да го подели со вас
  3. Бидете кротки и покорни. Лавот ќе ве поттикне да се препуштите на вашите најчудесни фантазии
  Како се бакнува: Диво и без инхибиции, со гризење и зграпчување, Лавот очекува аплауз по изведбата

  Скапоцени камења: рубин за родените во јули, оливин за родените во август
  Бои: златна, портокалова
  Цвеќиња: сончоглед, невен
  Метал: злато
  Држави: Франција, Италија, Перу, Романија


  Точно од точка до точка, само не би се согласила за портокаловата боја, ни цвеќињата :)
   
 16. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  риба-до некаде е точно...
   
 17. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Близнаци
  1. Забавувајте се во играта на флертување со Близнаците
  2. Бидете недопирливи, заводливи и секогаш со едната нога во бегство. Близнаците ја обожаваат потерата
  3. Стимулирајте го нивниот ум - а потоа и нивното тело. Близнаците не можат да одолеат на интелигентен љубовник
  Како се бакнува: Бакнувањето е испрекинато со насмевки, кикотење и забавни коментари.

  Скапоцени камења: ахат, бисер, смарагд за родените во мај, месечев камен за родените во јуни
  Бои: жолта, боите на виножитото
  Цвеќиња: момина солза, лаванда, ружа
  Метал: жива
  Држави: Австралија, САД, Велс, Шкотска, Ирска, Англија


  Болдираново е сосема точно. :wasntme: ^_^
   
 18. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
   
 19. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Вага
  1. Покажете дека сте заинтересирани за уметност и литература. Вагата ја сака музиката, визулените уметности и поезијата.
  2. Барајте го нивното мислење за секоја тема. Вагата се залага за еднаквост во врската и сака да се чуе што има да каже.
  3. Разгалете ја Вагата со екстравагантност и комплименти, а потоа уживајте во восхитување и сензуалноса што сигурно ќе ги добиете за возврат
  Како се бакнува: И тоа како знае да ужива, тогаш кога не е премногу зафатена.

  Скапоцени камења: сафир, жад, опал
  Бои: розова, зелена, лаванда
  Цвеќиња: ружа, маргаритка (бела рада)
  Метал: бакар
  Држави: Јапонија, Бурма, Австрија, Тибет и Кина

  Се е точно. E така. :)
   
 20. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  318
  1.Точно
  2.Точно
  3.Ептен точно :lol:


  Најточно :)