1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заведување

Дискусија во 'Сингл' започната од mari4eEe, 23 април 2010.

  1. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Не мора ништо да правам, доволно е што сум згодна и убава :emo: :D
    Ретко кога јас сум заведувала онака директно-не е мој стил...суптилно, ептен неприметно, ама тој што треба ќе сфати, ако не сфати тогаш не бил тој што треба...
    Ги оставаВ да мислат дека тие се ловците а јас пленот...мала игричка во нивна корист, нека биде 1:0 за нив ко за почеток, немам гајле кога го знам крајниот резултат ;)
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Точно тоа сакав да го кажам :D
    Велат ,имало нешто необично во мене на кое не можеле да одолеат.Нешто внатрешно ,да го оставиме физичкиот изглед настрана :lol:
    Што е тоа ,јас и до ден денес се чудам ,шарм да е - па секој втор е шармантен...
    Што и да е ,секогаш пали ,за моја среќа ...Плус дискретно :lol:
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мистичен поглед со подзатворени очи, но не директен поглед, туку од страна. Уште помистична насмевка.
    Следно на список е елегантно чекорење (ако сум на штикли - уште подобро). Несвесно, но секогаш кога одам го љуљам задново месо како нежен бран... А па уште ако сред чекорење застанам и фрлам од тој погледот преку рамо?! Ех, готов е :D
     
    На srcekrsacka и richgirl998 им се допаѓа ова.
  4. Jannaq

    Jannaq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Прилично со поглед, или со многу слатка но срамежлива насмевка во исто време.. Ако по тоа одлучи да ми се обрати, го гледам помалце срамежливо и насмеано (но не да го уплашам) и исто така не го тргам погледот од неговите очи :$ :D
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Чекај правите муабет за дечки што не ги познавате воопшто или ги знаете ама не доволно? :o
     
  6. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Му се соблекувам гола, или трбушен плес евентуално.
    Каков ај контакт бе луѓе божји, самата природа си го прави своето, исто како што честиците во воздухот што се привлекуваат и се одбиваат, така и живите битија, ако на некој си му привлечен само диши ако сакаш тој ќе биде заведен. Не користам никакви техники на заведување, туку техники на забележување, значи ако наумам да 'заведам' машко, ќе гледам да сум што почесто во негово присуство но :!: тоа не значи дека ќе бидам со стоунед халф смајл или ќе се виткам во агол од 90 степени пред него. Нема поубава техника на заведување од спонтаноста. :)
     
    На LittlePinky, richgirl998, Name и 4 други им се допаѓа ова.
  7. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Па ако некое машко ми се допаѓа ќе му акнам неколку погледи и ако ни се сретнат погледите може да му се насмевнам онака срамежливо...а ако не ме приметува,не го фермам ! ;)
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    sexy smile еден убав поглед (се е во очите) и местење на косата или слично доволно време: 5 секунди :) верувајте работи :)
     
    На Ulove му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    До сега не сум заведувала со некои специфични методи , едноставно мислам дека е убав и почнувам муабет или флертувам со зборови . Додека сум на темава , пред некое време бев на забава од економски факултет. Имаше еден дечко абре лиги да ти потечат. Ама ја зафатена , забрането овошје за мене ;( И ме гледа , го гледам , и ДЕМЕК сакаше да помине позади мене и почна мала конверзација како , извини да поминам ... И со рацете кај мене на грб , а јас ваква :o И како поминува со рацете надоле накај половината почна да оди се додека не помина и ги тргна рацете . Ми одеше да му скокнам со мерак во средината на кафичот... :geek: Застана до мене затоа што се знаеше со моите друагрки , и почна за капутот да ми зборува , бидејќи го ставив на мене се припремав да одам . Доста чуден и храбар потег направи со рацете , затоа што таквите јадат шама р од мене , ама на овој неможев да му мавнам , срце не ми даде :rofl: Не само што ме заведе на чуден начин , туку и остана само на тоа .
     
    На TheCandy880 и De-lovely им се допаѓа ова.
  10. kikoholicarka

    kikoholicarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Si prakjame i dvajcata nekoi znaci, ama navistina neznam sto znachi toa.. Drugarka mi sakashe da mi go mesti i oks se toa go prasa i on i rekol deka sum bila mala.. Samo 2 god sme razlika..pomagajte mnogu go sakam kako da go osvojam? ! :D :D
     
    На Ulove му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Kikoholicarke мислам дека најмногу помагаат погледи и насмевки ама прво треба да видиш дали има интерес и од негова страна. Е сега под насмевки не значи да се смееш ко нездрава на секој негов збор. Види нешто направи, ако имате заеднички пријатели или уште подобро ако сте во исто друштво искористи ја шансата да му дадеш некое слатко сигналче кое нема да биде нападно.
     
  12. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    да заведеш некој е многу лесно
     
  13. kikoholicarka

    kikoholicarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    da, seto toa si vo pravo, ama toa sto vika deka sum mala me nerivra :!:
     
  14. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Јас сум дупка за овие работи, мене сите потенцијални љубавници ми се другари, ги мавам братски по рамо и си играм нитендо со нив.

    У мачку питерина, зошто не ме бива за заведување?
     
    На pamelche, tessie, CoverGirl10 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Самата моја појава го заведува спротивниот пол па затоа и не морам да се мачам и да смислувам стратегии и магии за заведување, едноставно чекам да ме заведе мене оној кој веќе сум го завела :P
     
    На srcekrsacka, Boomgirl и kosmodiks им се допаѓа ова.
  16. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    На машките не им треба којзнае какви марифети за да ги заведиш.. доволно е да му фрлиш остар, мистериозен поглед и она кое најпоќе ги пали...
    [​IMG]
    [​IMG]
    проверено ;)
     
    На Boomgirl и kosmodiks им се допаѓа ова.
  17. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    woow страшна женска си значи :clap:
     
    На srcekrsacka и mims-89 им се допаѓа ова.
  18. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Епа зависи кого, дали "потенцијален дечко" или пак "случаен минувач". :rofl: Не, најозбилно. Ако станува збор за некој што го познавам, тогаш го заведувам на различни начини. Ако сме во кафич, тогаш играм заводливо пред него, со него. Ако има бавна музика уште подобро, играм со него, доближени, тело до тело. Па ќе го погледнам в очи и ќе му упатам мала, слатка, невина насмевка. :angel: :lol: А потоа ќе свртам некои dirty теми, шепотење на уво (не е толку важно што му зборувам, туку како :D ), малку контакт со тело и очи и мој е. А ако станува збор за некој што не го познавам тогаш го гледам директно в очи, го задржувам погледот 5-6 сек и го тргам настрана, па потоа пак и му упатувам насмевка. Или пак ако сум во филм влезена, додека одам на штикли, забрзана, му упатувам поглед и ја тргам косата и се вртам. :rofl: Ама најчесто не пали ова последново, додуша финтава не ми е да пали, туку да му се допаднам и да знае дека нема да може да ме има. Хахахаха.. :rofl: Глупости на квадрат. И тоа е тоа. :D
     
  19. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Досега никогаш не сум заведувала со намера, мислам онака да пикирам некој и да му давам намерно правени сигнали. Може дека по природа повеќе сакам машкото прв да ми пријде и јас после да бирам.
    Може и дека не сум имала голема потреба за тоа :$. Скоро секогаш кога некој мене ќе ми се допаднел тој некој самиот ме заприметувал и првиот го превземал чекорот. После доколку увидам дека и со неговиот муабетот ми е симпатичен е дури тогаш почнувам да го фасцинирам и јас. Тоа го правам со мојот шарм пред се. А најголема улога има мојата насмевка која без разлика дали зборувам со машко или женско секогаш е на моето лице. По природа сум личност која смета дека кога се комуницира со друга личност културно е да се има на лицето така блага насмевка. ... Се трудам да бидам своја и ненападна личност.
    Неколку работи иако знам дека полесно ќе ме однесат до срцето на дечкото (како крекање на неговиот хумор, претерана љубезност, лигаво секси зборување и божемски случајни допири), неможам да ги правам. Некако премногу ми се вештачки, а и повеќе сум среќна кога некој ќе се вљуби во мене поради мојот вистински карактер и мојата појава. Тоа е, кога заведувам се препуштам на мојот шарм и интелект :D.

    Искрено ми фали тоа прво заведување. Во долга врска сум и кога ќе ми текне како ми беше кога се запознававме со партнерот си љубоморам самата на себе за тоа време. :rofl:
    За првпат се видовме во дискотека и двајцата танцувавме и тоа беше моментот на заведувањето. Сега кога ми кажува што му било најслатко ме потсеќа што сум му зборувала. Иилјада глупости (имав пиено две чаши узо), па во некој момент дури сум го прашала што националност е, да се осигурам да не сме некои роднини (забегана). Па кога ми го побарал бројот сум му кажала дека имам два броја од кои едниот го користам за време на работната недела, а другиот за викенд. Луда, ама навистина беше така, не измислував. Па уште му ги дадов и двата и тој ми ѕвони и двата недостапни и сирот го гледам се препотува, па ми се насмевна најслатко и ајде му го дадов третиот. :lol: ама навистина тогаш имав повеќе броја и јас си се испобркав тогаш кој ми е уклучен....... Тоа се спомени кои ме прават да полетам.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cucickaa

    cucickaa Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    ја кревам веѓата :geek:
    или пак се смешкамм.. :lol: :P