1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Завеси

Дискусија во 'Дом' започната од Malecko-sk, 29 октомври 2011.

  1. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ние немаме класични завеси, никогаш не сум ги сакала. Ставивме од оние платнените во вид на ролетни што се спуштаат и презадовони сме. Даваат многу модерен изглед на просторијата.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Некој ако случајно скоро бил на ШУТКА да не има инфо по која цена се движат дебелите завеси????
    [​IMG]
    **оние од првиот ред едно под друго ...не ме интересира боја самод асе дебели пошто нема ролетни во станоФ
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Завесите кај мене, во секоја соба се сличен модел но различни бои. Во детска се нежно зелени, во спална нежно плави, во дневна и во кујна бели
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Поради венецијанките немаме завеси веќе 2 години, инаку порано во дневна имавме кратки кремави, во детска прво со срценца и кловнови, па со барбики, а во спална прво бели па плави, а сега златести некоја темна крем боја венецијанки во дневна, сиви во спална и розеви во детска. :)
     
  5. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Имам долги завеси на врата од која се излегува надвор(ниска тараса нешо така иде) и се бледо виолетови или ова виолетова .
     
  6. RedWine

    RedWine Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    61
    Да не знае некоја од вас каде можам да најдам од оние завеси што се со механизам?
     
  7. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  8. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    кај мене е црвено - бела завеста, кај брат ми крем со златно, во другите соби се бели :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 3.jpg
      3.jpg
      Големина на фајлот:
      87,2 KB
      Прегледи:
      699
    • zavese7-velika_620x0.jpg
      zavese7-velika_620x0.jpg
      Големина на фајлот:
      185,6 KB
      Прегледи:
      694
  9. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  10. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Вариолаит завеси

    Девојки, дали некоа од вас има дома вариолат завеси? Дали сте задоволни од нив? Лесни ли се за одржување?
    Јас цел стан го средував и решив да ги извадам пердињата да наместам вариолаит, но незнам како треба да се одржуваат? Пред некоа ден кога бев во Гинекомедика видов дека имаа наместено прекрасни ваиолаит, цело како со циркони, бисери, и беа бели, со мали црни бисерчиња. Е сега и јас сакам такви ама незнам кај да најдам, ако знаете и да ми кажете каде во Скопје има убави вариолаит завеси.
    Однапред благодарам :*

    ако има ваква тема се извинувам многу, не ја најдов :angel:
     
  11. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Уфф, колку сум нервозна. Мајка ми се прелажала со некоја пријателка гледале и нарачала едни завеси кога ги донесе :o никакви, проѕирни, старински, не знам кај гледала :fubar: колку сум нервозна немате поим. А скапи и тоа доста скапи. За ништо не ги бива, а она е упорна ти не знаеш овие се најубави, модерни. Не, не се ни модерни, ни убави. Не ми се по вкус. И тоа за во дневна.

    Сеа не знам што да правам, ми иде како што се да ги фрлам директно во отпад. Чаре некое да им најдам? Ќе пукнам од нервоза, за џабе парите фрлени, ем јас нервозна од дното на душата. Човек ќе истепам. Па се мислев што би можело да се направи со овие завесиве?? Некоја идеја? :?:
     
  12. Ani.cka

    Ani.cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    26
    Воопшто не ми се допаѓа оваа нова мода без завеси, теписи по дома... некако многу се голи просториите, студени, ја нема топлината што треба да зрачи во секој дом, незнам што да кажам секој си има свој вкус но сметам дека тоа е од што луѓево не чистат по дома, вака ке си имаат помалку за перење, пеглање... :lol:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Кај нас завесите се како продзирни со кафеави линии и коцки.Инаку,да,сакам завеси,убаво ми изгледаат :)
     
  14. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Некоја си кремаста боја со кафеаво ни се завесите,зашто се кремасти ѕидовите,кафеава маса и кремаст кревет кој е покриен со кафеава кремаста и портокалова покривка,тепихот исто ни е кафеав со некои си коцки и кругчиња кремасти...Додека мајка ми не направи се да е во тон не е жива :D
     
  15. deliza

    deliza Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    11.949
    Девојки дали имате искуство со роло завесите?..Да ми кажете колку сте задоволни, дали се лесно за одржување?..Како им се движат цените?

    На оваа страна http://www.rollodesign.com.mk/panelni_japonski_zavesi/ разгледов некои модели па иако на слика делуваат интересно сепак сакав да слушнам и некое исксутво од вас ;)

    Фала од напред :)
     
  16. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Нјадобро ти е да си ставиш венецијанки. ;) Убаво е да имаш завеси,ама тешки се за одржување.Уште ако ти се бели...тоа значи перење на секои 2-3 недели.Најдобар избор ти се венецијанки,ги врткаш како сакаш.Јас имам венесијанки и супер ми е. :) :lol: :$
     
  17. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Јас мислам дека завесите се 100 пати подобри од венецијанките, од една прицина сто ми изгледаат поубаво , а друго сто се подобри за одрзувања( според мене). Јас имав венецијанки и ги заменив. Сепак тоа е ст
    вар на допагање.
     
  18. Soldier

    Soldier Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    78
    Мноогу сакам завеси.Моите ми дозволуваат за во моја соба да ставам,аманезнам од каде да купам и какви.Сакам не обични туку во боја,украсени,а сепак едноставни.Некои предлози? :)
     
  19. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ние имаме и венецијанери и прозори. Од пластичните (валјда) венецијанери. Меѓутоа има доста прозори-врати во дневна и без завеса мн ладно и неубаво делува. Проѕирни бели завеси, мене ми се допаѓаат. Во соба имам преубава црвена завеса, мислам нема никој како мојата :D пред да ја закачам, си се замоткав во неа како на бал да идам :D Мајка ми знае да ги погоди таквите работи. Башка сега има завеси од убави материјали, пери-носи овај, закачи :) така да едноставни се и за одржување. Со различна димензија, па не зафаќаат цели ѕидови туку конкретно делот до прозорот.
     
  20. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    На женскиот пазар имаш многу голем избор, а и добри цени.
     
    На Soldier му/ѝ се допаѓа ова.