1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Завеси

Дискусија во 'Дом' започната од Malecko-sk, 29 октомври 2011.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Незнам за во Македонија, овде во секоја кинеска продавница ги има, во сите бои и комбинации.
    Ги плаќам оние 3х3 по 12 марки, тоа во македонски пари иде околу 400 денари.
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.621
    Допаѓања:
    16.903
    Пол:
    Женски
    Завеси убави има на Бит Пазар карши полициска станица во зградата Јета горе на спрат.Преубав избор имаат.Мајка ми има земено од таму и е презадоволна,завесата не се пегла права стои шампањ боја,не е како од ние гужвани материјали мислам дека метро беше 500-600 денари, дури и попуст и дадоа.
     
  3. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    јас имам зебра завеси во цел стан сега за сега сум задоволна ги имам 3 месеци. за цени неможам да ви казам оти не сум од ск.
     
  4. simona_darijan

    simona_darijan Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Zencinja baram sovet nekoja idea doma imam eden cel dzid samo so prozori od gore do dole se e so staklo pofino bi bilo da stavam draperi ili nekoi interesni zavesi ajde nekoja idea
     
  5. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.621
    Допаѓања:
    16.903
    Пол:
    Женски
    Јас би ставила долги завеси бели или шампањ боја и од страна некои убави драпери :)
     
    На simona_darijan му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kmaja

    kmaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    96
    Јас купив од таму на попуст, од 700 на 520 ден/метро и задоволна сум. Многу ми се свиѓаат, услугата им е врв, сигурна сум дека нема да се пеглаат. За корниза 2.8, купив 7 метра
     
    На majavel1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Има кратки?
     
  8. kmaja

    kmaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    96
    ако ти ги исечат :D
    Цената е таа, за метар ширина, должината си ја кажуваш ти
     
    На Angel.girl и anaja1 им се допаѓа ова.
  9. Stylee13

    Stylee13 Нов член

    Се зачлени на:
    25 март 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Знам за една добра фирма Роло Оков. Постои веќе 30 години и повеќе ако не се лажам. Пријателка порача зебра завеси и е многу задоволна. Најдобро е да се појде и да се разгледа. Јас имам Венецијан ролетни дома бидејќи не сум љубител многу на завеси. И сум задоволна бидејќи бојата ја одбрав да ми одговара на ентериерот кој го имам. Практични се и даваат многу добар изглед. Дечките што дојдоа да ми ги монтираат беа многу услужливи. Ова го кажувам затоа што сум порачувала и од други места наместо да те примамат да им купиш биле одбивни незнаеле да ти објаснат, едноставно како да не им се работи. За овие дечки немам коментар. Незнам за вас ама мене и односот од нивна страна ми е битен и секако производот највеќе. Сакам пред се квалитет. Ви ги препорачувам бидејќи сум презадоволна од нивните производи. Подоле ви ги напишав тел за контакт и можете да отворите на фејзбук страната Роло Оков
    Тел: +389 (0)2/2440179-Продажба
    +389(0)2/2422700-Погон
    Е-маил: rolookovsk@yahoo.com
    www.rolookov.clubeconomy.mk
    Адреса:
    Улица: Бул.Србија ул.1 бр.33 1000 Скопје
    Самите ќе се уверите во квалитетот, сигурно познавате и други кои би ви го кажале истото. :)
     
  10. Fit Girl

    Fit Girl Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    80b56ff183d3cf279a83dd5afda0a01a.jpg

    Ако некој знае да ми посочи да видел ваква нијанса некаде слободно нека ми пише. Гледав во Џамбо вакви завеси, но немаше голем избор на бои.
     
    На eli25 и Victorian им се допаѓа ова.
  11. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Жени помагајте.. мм видел на нет Римски завеси и купил без да праша ... тие се на некои си механизми, поима немам како се прикачуваат има ли искуство некој со такви ?
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Како се движат завесите и каде низ Ск?
    Ќе одам да пазарам во план ми е завеси,лустери и теписони/теписи. Па сакам да ме упатите
     
  13. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.307
    Пол:
    Женски
    Топло ти препорачувам да одиш на женскиот пазар по завеси. Има многу избор и различни цени. Не знам какви се сега цените, јас купував пред некои 2-3 години. Ама мислам дека под 300 ден/метар нема.

    Теписони има на различни места. Имаш ок теписони и на пластичарска, а ако планираш да потрошиш повеќе пари, има студија за теписони како Фантази кај Католичка, Меринос и слични. За лустерите - има доста избор на пластичарска, има нешто и кај Рампа, во Бриколаж и секако имаш продавници како Ас Лајтнинг, Максимо Лајтнинг и слични. Има една продавница кај Еликсир на Рекорд, Романтика се вика. И таму има убави лустери по прифатливи цени. Испробано се добри.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sanja04

    sanja04 Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    I jas da prasam..Sakam da si kupam variolajt zavesi..No gi ima.platneni...i kombinacija platno i plastika..Dali nekoj ima iskustvo so takvi zavesi..Se mislam kakvi da zemam..Nekoi velat plasticnite pukale..nekoi pa deka bile lesnk za odrzuvanje..Se dvoumam sega
     
  15. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    8.931
    На пластичарска колку е цената за м2 на оние зебра завеси?
    Најдов за 750ден па таму ме интересира дали се поевтини.
     
  16. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    750? Јас 900 ја купив :wasntme:
     
  17. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.621
    Допаѓања:
    16.903
    Пол:
    Женски
    Имаш на страница kupi zavesi.com од дуќанот на Пластичарска
     
    На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    8.931
    Без монтажа. Монтажата може и на обичен тавански корниз и не е којзнае што па за па да им се плаќа на нив и за тоа.
     
    На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    здраво. дали знаете каде може да се најде материјал за шиење на драпери но со детски мотиви? да бидат дебели, непровидни. ако сте виделе некаде ве молам за инфо (евентуално и цена).благодарам
     
  20. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.419
    Пол:
    Женски
    Не сум видела, ама не сум ни била скоро во продавница за завеси. Провери во Талија во ГТЦ или Мавровка, па и на Женски пазар може да се најде.