1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Завет (The Vow) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од kristince51, 3 март 2012.

 1. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.020
  Го гледавте ли Филмот , ви се допадна ли, мене премногу за оние кој сакат романтични филмови ова е филмот што го барате , топло ви го препорачувам на сите :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lalala3

  lalala3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  2
  На завет ( The Vow ) 2012

  Јас го гледав трејлерот одамна и ми се допадна многу и штом излегол ке го гледам деновиве да видам што како :)
   
 3. BrightEye

  BrightEye Активен член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  јас го гледав на германски и ми се допаднa дури дадов коментар дека последен филм беше што сум го видела деновиве.
   
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.139
  Пол:
  Женски
  Уште го немам гледано, ама фан сум и на двата актера, очекувам да биде добро!!
   
 5. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.020
  кога почнав да го гледам филмот помислив дека е сличен како The Notebook но по некоја минутка гледање сватив дека филмот е баш уникатен и не наликува на дугите филмови , малце се нервирам зошто авторот на крај остави гледачите на свој начин да го протолкуваат крајот , дали и се врати меморијата, дали пак одново ке се залуби во него ??
   
 6. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  сега го пуштив да се симнува Се надевам дека е добар! :)
   
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Да го гледав и премногу ми се допадна.Љубовна драма која што не е досадна и која што има интересна содржина.А и плус со мојата омилена Рејчел Мекадамс :) Го препорачувам.
  Кратка содржина има тука http://www.imdb.com/title/tt1606389/
   
 8. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  да и јас го поврзав со филмовите од книгите на Николас Спаркс, ама добар е :inlove:
   
 9. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.071
  Пол:
  Женски
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.541
  Допаѓања:
  4.067
  Пол:
  Женски
  Се токмам да го гледам ама никако да најдам време
   
 11. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  Прекрасен филм, вистина клише, но не од оние досаднине :D
   
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Добар филм навистина. Убава, но вистинита приказна, обожавам вакви филмчиња :)
   
 13. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Преубаво филмче :)) :inlove:
   
 14. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.629
  Абе не е лош, ама мислам дека можеше и боље. :?:
  Ако треба да оберам еден од овие два : The Notebook - The Vow, тогаш мојот избор дефинитивно е The Notebook.
   
 15. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Само што го гледав трејлерот,јасно ми е што се работи и сега сакам да го гледам, но! Сакам среќни завршетоци, ако не е крајот како што мислам ќе се разочарам. Затоа ај ве молам у спојлер пишете ми како завршува за да знам дали да го гледам.

  weird, i know :lol:
   
 16. VbetiV

  VbetiV Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  добар филм, но не е ништо посебно
   
 17. simona2

  simona2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  дали некој може да ми даде линк за спуштање на фелмов мн. го сакам ама никако да го најдам :(
   
 18. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.176
  Пол:
  Женски
  Типичен американски производ. Приказната е добра, но нешто ми фали во реализацијата. Глумциве се слатки, погодени.
  Да не знаев дека е вистинска приказна, ќе речев - вакви мажи не постојат, ама ете имало.
  Најјак момент според мене, кога дечково се повлече да и даде време и простор.
  Е, пролеав и некоја солза при крајот.
   
 19. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  585
  Мислев дека е некоја обична американска љубовна сторија ама се изненадив.
  Вреди да се гледа филмот.
   
 20. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Супер е филмотт!!!
  На крајот кога видов дека има елементи од вистинска приказна се наежив..:/
  <3 Channing Tatum ^^