1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Завет (The Vow) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од kristince51, 3 март 2012.

  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Мене воопшто не ми се допадна. Ни вака ни така не сакам романтични филмови па не знам зошто и воопшто го симнав, ама пошто видов дека е по вистинска приказна си помислив дека ќе биде нешто подобро од другите, ама клише ми е. И досаден е.

    Mandy, на крај девојкава му „дава“ уште една шанса на типов, демек да пробаат од ново и завршува како тие одат во ресторан заедно. А на крајот кога го покажуваат семејството пишува дека се среќно земени со две деца, но дека таа никогаш не си ја вратила меморијата назад...
     
  2. noAngel

    noAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    некаде на нет прочитав дека овој филм е голема надеж за 2012 год. па некако се натерав себе си да го гледам. морам да признаам имав очекувања во врска со текот на настаните во овој филм, а особено во врска со крајот но искрено се разочарав. голем љубител сум на романси и голем број на филмови од тој тип имам изгледано, но овој филм не ми се допадна. :|
     
  3. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Мене ми се свиѓаше филмот,баш вчера го гледав :) Иако сум љубител на трилери,повеќе,и овој филм ми остави печаток :)
     
  4. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Навистина прекрасен филм, романтичен, нежен кој ќе ве расплачи и ќе сватите од филмот дека на оние на кој му е судено да бидат заедни и покрај разните препреки што ќе му ги постави живото тие на крајот повторно ќе се сретнат и ќе бидат заедно. :)
     
  5. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Ги имам гледано сите филмови кои се правени според книгите на Николас Спаркс и морам да кажам дека овој ми остави најмал впечаток.Незнам зошто но мене ова не ми беше баш многу роматично, цело време таа бегаше од него и на крај пак заедно ..
     
  6. Jowe

    Jowe Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ништо ново и невидено. Типична романтична приказна, клише се сите ама барем нешто повеќе да вметнеа во филмот. Очекував повеќе поради главните улоги, ама на моменти и малку досаден ми беше.
    За едно гледање е океј, ама не е нешто претерано убав и интересен.
     
  8. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    Не беше нешто посебно филмов, ама ај може да пројде некако. Крајот не ми се допадна. Најмногу мразам филмови што завршуваат со недефиниран крај
     
  9. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Само што го изгледав филмов :inlove: Прекрасен според мене,обожавам вакви филмчиња :) ми се допаѓа тоа што е снимен според вистински настан а и дознав дека личноста на која и се случило ова никогаш не си ја повратила меморијата но се омажила и имала 2 деца :clap:
    Според мене извонреден филм со извонредни актери кој вреди да се погледне,и мислам дека ќе допре многу срца :*
     
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Го кажуваа филмот,така коментари ова-она па ај!Си реков и јас да видам шо се дешава
    Го погледанав филмот...Убава тематика,љубовен така интресно,но сепак не ми остави некој посебен впечаток :^)
     
  11. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Уживам гледајќи романтични филмови и овој многу ми се допадна, дури и некоја солза пролеав, иако обично не плачам на филмови... Топло го препорачувам на сите романтични души... :)
     
  12. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Mozebi nemase nekoja dinamicnost i vozbudlivost vo nastanite no sepak mislam deka e odlicen filmot. Osobeno obozavam vakva tematika zaosnovana na vistinska prikazna. Onie koi uspeale da sfatat sto se saka da se kaze so filmot go sfatile i toa kolku e prekrasen. :inlove: :D
     
  13. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Филмот е прекрасен, го гледав пред 2 години одприлика. Не можев веднаш да се сетам, но веднаш штом го пуштив трејлерот се сетив. Еден од моите омилени филмови. :)
     
  14. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Супер филмче
    Спаѓа во мојте топ 10
     
  15. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Гледав многу романтични филмови, па во групата ми стои и овој. Премногу ми се допадна филмот и ми беше многу тажен. На крајот пуштив некоја солза. А за глумецот немам зборови :inlove:
     
  16. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
  17. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Го изгледав филмов и можам да кежам дека беше убав