1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависна сум од серијата...

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Kiss.Me, 29 мај 2012.

 1. Kiss.Me

  Kiss.Me Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Јас сум ама онака ептен занесена по Вампирските Дневници (Vampire Diaries) моментално :rofl: Многу ми се допаѓа серијата па изгледав дури и две сезони во една недела :$ Сега чекам да излезе 4 сезона во Октомври :inlove: :inlove: Преубава ми е бидејќи има акција,надприродни суштества и плус има закашкана љубов :*
  Тука можете да напишете со која серија сте зависни и што ја прави толку посебна :rock:
  Може било каква серија (Американска,Турска,Шпанска...) 8)
   

  Прикачени фајлови:

  На solnishko, mileystar и GoodGirl99 им се допаѓа ова.
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Да се опседнувам со серии па и немам баш време :lol: ама серија која редвно ја пратам и која ми оставила огоромен впечаток заради преплетувањата натприродните сили е True Blood ама се убави овие вампириве уффф :sweat: :sweat: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • True-Blood.jpg
   True-Blood.jpg
   Големина на фајлот:
   428,4 KB
   Прегледи:
   2.169
  На ivanaronan и wolf4e им се допаѓа ова.
 3. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.659
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам на Канал 5, а планирам летово да си ја фатам од почеток на нет...И секако, се затрескав во Елиот :inlove:

  [​IMG]
   
  На GoodGirl99 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  Од сериите кои сеуште се во тек, дефинитивно The Big Bang Theory.
  Зошто и самате незнам, верјатно заради хуморот, едноставо уживам да го гледам лудиот Шелдон, со неговите нердовски испади, Ленард и Пени со своите вечни проблеми и смешни ми се на некој начин како пар, толку различни но сепак си одговараат и да не го заборавам Раџ кој знаел и те како да ме пресмее :D
  Со нетрпение ја чекам новата епизода, седам на нет до 2-3 саат сабајле само за да симнам одма што ќе ја стават на нет :$
  Suits со само неколку епизоди ме освои, тотално.
  Го обожувам, просто го обожувам Харви, и глумата и физички :wasntme:
  Целиот заплет на настаните, целата таа фрка со Мајк и неговиот брилијантно прамтење, ме тера да гледам се понетака и понатака. Посакувам да има 10 сезони, ама ајде уште малку ќе ја гледаме 2рата 8)
  И еден веќе ооодамна завршен но никогаш досаден, Will & Grace.
  8 сезони, ги изледав во рекорд, и сеуште ги гледам од време на време, кога има вишок време.
  Вил ми беше срцка, одлична глума на геј, на момент ме прелажа дека е навистина, од друга страна Џек е гај на деценијата, што би му рекла Керен you are gay, and everybody can see that from the moon! :rofl:
  Керен мојата луда и најомилена улога воошто. Зависна сум од нејзините глупости.
   
  На d.Darla и GoodGirl99 им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  Jас не сум тип да седнам да гледам серии онлајн, многу многу ретко.... Aмериканскиве серии не ги гледам највеќе поради оваа причина, сигурно се добри ама не ги гледам :)

  Cамо сексот и градот чат пат :)

  Hавлечена сум на THE BIGGEST LOSER, SOUTH PARK, и смешно, ама се навлеков многу на бурните времиња, мене серијава ми е прекрасна, реткост невидена во Tурскиве сапуници :) Eте само овие не ме мрзи онлајн да ги гледам :D

  Oд Mексичките сум била навлечена само на Pуби и Tереза :)

  и на CSI додека играше на A1 :)

  и фамозната британска, ALLO ALLO :)
   
 6. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Yer Gök Aşk
   

  Прикачени фајлови:

  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
 8. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  40
  [​IMG]
   
  На summer-lover и mileystar им се допаѓа ова.
 9. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Vampire Diaries and Pretty little liars :)
   
  На gelkaa, mileystar и Kiss.Me им се допаѓа ова.
 10. cat250

  cat250 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Мuhteşem Yüzyıl
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.443
  Допаѓања:
  58.542
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Мојата моментална опсесија. Дишам со серијава, јадам, спијам, ја сонувам...
  Теории си правам, за што како... Можам да речам најдобрата серија што сум ја гледала. :)
   
  На thefuturedoctor, Trnche, Ema.Sk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.365
  Секогаш ми била и ќе ми биде на врвот, како и да се чувствувам секогаш ме расположува и нема епизода на која се немам насмеано. Можам без проблем да ја гледам одново и одново и одново и нема да ми се здосади никогаш. :)

  F.R.I.E.N.D.S

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MilaP, d.Darla, Agatha и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски

  Само што сакав да залепам ваков пост.
  Страшно нешто е тоа колку серијава е перфектна од секоја гледана точка.
  Секој лик посебен на свој начин.
  Неколку пати ја имам изгледано цела, додека сега си бирам рандом епизоди и секој ден си блеам како теленце смеејќи се до солзи иако на памет ја знам епизодата.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 14. edani

  edani Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  129
  Бурни времиња и Ангели дефинитивно....
   
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  411
  Vampire Diaries, How I met your mother, Bones, Big Bang Theory, Dexter, Two and a half man.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Многу ја сакам Имотот На Дамата.Кој гледал знае,има многу бава приказна,како од некој роман ми е :) Вечерва завршува ;( Исто серија која можам да ја гледам репризно е Очајни Домаќинки оригиналот
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Vampire Diaries
  Lie to me
  Nip Tuck
  Supernatural
  Bones
  Dexter
  W&G
  Gossip Girls
  The Big Bang Teory
  ...да оставам нешто и за др пост
   
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум била зависна од некоја серија !! :^)
  Ама сега..станав зависник на Величествениот-Muhtesem Yuzyil-The magnificent century.
  Всушност тоа е и еднствената серија кога ја гледам. :)
   
 20. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Desperate fucking Housewives
  [​IMG]

  Филмов е за мене веќе класика.
  One of a kind ми е. Затоа турскиот ми е смешен од што ми е патетичен.
  Имам кажано колку ги обожавам. Сите до една.
  И плачев кога заврши.
  Најубавата серија што ја имам погледнато во животот! :)

  Pretty Little Liars

  [​IMG]


  На почеток мислев дека е од оние лесни тин филмчиња со фуфи и шмизли што се филмаат по училишта ама ги изгледав трејлерот и му дадив шанса.
  И мило ми е што го сторив тоа. Серијата е одлична! Една од подобрите нови серии.
  Го има тој совршен микс на трилер,мистерија и комедија што многу ми се допаѓа.
  Сега едвај чекам да ја гледам следната епизода. :)
   
  На d.Darla, sweet-cherry и figgiMK им се допаѓа ова.