Зависна сум од:

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lepaaa, 26 февруари 2012.

 1. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  3.758
  Пол:
  Женски
  Цртање, мода, пари..
   
  На K... му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  53.401
  Пол:
  Женски
  Шетање
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  Зависна сум од :
  -благо
  -кафе
  -мобилен
  -шопинг.
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.268
  Допаѓања:
  20.540
  Пол:
  Женски
  Најмногу од мобилен.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  10.852
  Пол:
  Женски
  Турско кафе, без се можам ама без кафе:shake:
   
  На diskreten32 и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 6. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  Цигари,турско кафе ,пеглата за коса ,фармерки,фустани...
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
  -cigari
  -kafe
  -blago
   
 8. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Машки
 9. ilenaki

  ilenaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  497
 10. Marko@boy

  Marko@boy Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Друштво да препорачате некој салон за релакс масажа
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  19.339
  Пол:
  Женски
  Телефон
  Инстаграм
  Фемина
   
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  8.419
  Пол:
  Женски
  Музика,телефон,нездрава храна,овошје
   
  На Marko@boy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  26.872
  Пол:
  Женски
  Сокови и сладолед :|
   
 14. Leroy

  Leroy Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Od blago i perfekcionizam .
   
  На Ваљдрин. му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  3.186
  Пол:
  Женски
  Книги и интернет
   
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.955
  Допаѓања:
  5.230
  цигари,кока-кола..
   
 17. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Машки
  ЗАВИСНА/ЕН:
  смартфон / интернет, автомобили
   
 18. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Internet
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
  Kafe ,cigari I mobile n ....c c c sramota :D
   
 20. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Храна
  Still fighting against binge eating