Зависна сум од:

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lepaaa, 26 февруари 2012.

 1. INEEDLOVE

  INEEDLOVE Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Машки
  Кока кола, 7ца, експерименти со храна
   
  На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  3.758
  Пол:
  Женски
  перфекционизам, благо, филмови
   
 3. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  3.675
  Пол:
  Женски
  Кока кола
   
 4. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.579
  Пол:
  Женски
  Лабело и газирана вода :D
   
 5. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Labelo i decko mi
   
 6. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  1.296
  Пол:
  Женски
 7. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.940
  Допаѓања:
  18.986
  Пол:
  Женски
  Мобилниот (facepalm)
   
  На cresa-jagoda и LiliBoz им се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.325
  Допаѓања:
  133.001
  Пол:
  Женски
  син ми
  цеден цитрон
  цигара
   
 9. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.061
  Пол:
  Женски
  Мобилен, газирано и благо
   
 10. The Chef

  The Chef Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Машки
  Мобилен,шток,кока кола,пари,амфети
   
 11. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Mobilen i blago.
   
 12. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.170
  Пол:
  Женски
  Mobilen, blago, setanje.
   
 13. Muzovskaa

  Muzovskaa Нов член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ова не е моја зависност, но мојата мајка и мојот татко се зависни од цигари.

  Моја зависност е чоколадото:D
   
  На Dannyz01072017 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Цигари и благо
   
 15. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  7.216
  Пол:
  Женски
  Сладолед и кафе
   
 16. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  8.951
  Пол:
  Женски
  Пржени компири
  Дечко ми
  Чај
   
  На GirlRose и Herrera им се допаѓа ова.
 17. SINOLICKA_123

  SINOLICKA_123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Mobilniot
  Nema nacin da go odviknam :/
   
 18. SINOLICKA_123

  SINOLICKA_123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски

  Istata sum i jas
  Kako da odviknime
   
 19. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
  Od kafe ,cigari I mojata pernica.
   
 20. magnolija09

  magnolija09 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  od mobilen (t.e zaradi nekoi pricini mobilniot t..e viber mi bese edinstven nacin na komunikacija cela godina zaradi edna povreda)
  e bas sega mobilniot mi se rasipa a nema pari i ke se mrdnam, moze veke i sum, neznam
  drugo zavisna sum od caj od majcina dusica
   
  На Dannyz01072017 му/ѝ се допаѓа ова.