Зависна сум од:

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lepaaa, 26 февруари 2012.

 1. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  3.057
  Пол:
  Женски
  Зависна од едно чудно нешто, што не ни помислував дека ќе бидам зависна.
   
 2. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  44.523
  Пол:
  Машки
  Фемина?:wasntme:
   
 3. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  3.057
  Пол:
  Женски
  Ноуууп....:D
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  1.472
  Пол:
  Машки
  Зависен сум од: Независност. :sun: :rofl:
   
  На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JustaFriend

  JustaFriend Нов член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Friends-серијата мислам,една и единствена❤
   
  На Regina.Phalange, Dannyz01072017 и martiiinna им се допаѓа ова.
 6. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.299
  Допаѓања:
  4.074
  Фејсбук - јок да стане (wtf)
   
  На JustaFriend му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.841
  Допаѓања:
  8.290
  Пол:
  Женски
  Пржени компири. Вечна љубов :inlove:
   
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.833
  Допаѓања:
  13.766
  Пол:
  Женски
  Ташни и парфеми
   
 9. Ladyy*

  Ladyy* Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Зависна на чоколада.:lol::?:
  Само нешто благо да е..:rofl:
   
 10. Bezobraznata

  Bezobraznata Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Зависна сум од благо,музика,лабело (или некој го нарекуваат и вазелин):D