Зависници од секс

Дискусија во 'Секс' започната од Pepi1106, 1 ноември 2017.

 1. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Јас ДА. Никогаш не ми е доста. Јади јади, пак гладен :lol:.... Чаре некое има ли? Или да барам некој исцелител? :P....или пак сопругата да ја навикнам на моето темпо ???
   
  На Avokado, *Ane* и Lolo5 им се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.012
  Допаѓања:
  130.375
  Пол:
  Женски
  Не е лошо како убав афродизијак.
  Не шкоди,само да не е претеризам.
   
  На beauty&beast, Petar80 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  Најди си 13 швалерки и ќе имаш за секој ден по 2 пати :yawn:
   
  На Srcka $ и Lolo5 им се допаѓа ова.
 4. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Хаха. Ете го лекот. Одма сопругата ке се прилагоди на моето темпо дури тогаш !
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Први пут у животу мом, чујем да неко тражи лек за превише сексање:^)

  Десанка Шакиќ:D
   
  На Tigerspassion, bubi75, melnicanecot и 13 други им се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.757
  Допаѓања:
  51.976
  Пол:
  Машки
  Врзи си го у чвор.
   
  На melnicanecot, Hellobeautiful, Bebulleee и 17 други им се допаѓа ова.
 7. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.752
  Пол:
  Женски
  Е работи си де додека можеш.
  Кога ќе отидат годините и да сакаш нема да можеш.
   
  На Petar80 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.974
  Допаѓања:
  32.246
  Пол:
  Женски
  поарно навлечен на секс отколку на дрога :)
   
  На piksooki, bubi75, BoyL и 17 други им се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.122
  1. Зависници од секс.
  2. Оди на психијатар, психолог сеедно.
  3. Дупла тема.
   
  На WildMk, BoyL, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.127
  Допаѓања:
  15.786
  Пол:
  Женски
  Сите сме зависници од секс :wasntme: Кој не сака секс ? :smoke:
   
  На Vlaad, piksooki, Nocturne и 7 други им се допаѓа ова.
 11. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.757
  Допаѓања:
  51.976
  Пол:
  Машки
  Сите сме зависници од секс,само Пепи зависник НА секс:!:
   
  На piksooki, LiliBoz, baba Rada и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.915
  Допаѓања:
  162.085
  Пол:
  Женски
  :nod:

  [​IMG]
   
  На BoyL, glosipgirl, Oxymoron и 21 други им се допаѓа ова.
 13. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Zvuci malku ludo m ? (facepalm)
   
  На Arthur и Lolo5 им се допаѓа ова.
 14. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  13.333
  Пол:
  Женски
  Не гледам ништо лудо ни погрешно во тоа додека е само со сопругата ,уживај додека можеш . :D:D
   
  На Kikikikiri0405, cresa-jagoda, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.127
  Допаѓања:
  15.786
  Пол:
  Женски
  Било како , но не гледам јас некој проблем овде ;)
   
  На Petar80 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.369
  Пол:
  Женски
  Не гледате проблем зашто сте немале имале прилика да запознете зависник од секс.

  Другарка ми беше во врска со ваков човек, а ние не и верувавме и се смеевме...И викавме уживај де, што се буниш...Ама таа проблем си имала со него.
  После раскинаа зашто го фати како ја изневерува со уште 3-4 девојки паралелно...А откако раскинаа, детално ни кажа каков проблем има дечкото и веќе не беше така смешно.

  Сите млади мислат на секс, ама овие зависници буквално 24/7 сакаат секс...Се ги напалува, ги привлекува па не бираат ни време, ни место...Дури и да не е расположен партнерот тие на сила настојуваат, а после партијата одат со други да изневеруваат зашто не им е доволно.
  Никогаш не се наситни.

  Темава не знам дали е за зезање отворена ама навистина постои зависност од секс, како што постои зависност од дрога, цигари, кофеин.

  Читнете низ интернет и ќе видите...Башка има и многу филмови за оваа тема. (И жени страдаат, не само мажи).


  п.с. На зависници од секс не им доволен само брачниот партнер, туку секогаш имаат и нешто настрана.
   
  На WildMk, bubi75, ku4ence и 21 други им се допаѓа ова.
 17. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Несум отишол сеуште до тој степен на потреба од друга жена. А не ни планирам. А за смеење не е, како што кажа. И не сум до тој степен да инсистирам да морам да добијам кога сакам. Затоа што пред се имам осет и почит спрема сопругата. :)
   
  На jasbi, only44you, Kikikikiri0405 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Погледнете го филмов и ќе Ви се разјасни малку што одприлика значи зависност од секс. Тука е баш убаво и сликовито објането тоа што @JollyGirl Го напиша погоре
   
  На CrazyGirl15, marija1907, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  2.934
  Допаѓања:
  76.377
  Тогаш не си зависен НА секс.
   
  На joy1, cresa-jagoda, daylight и 3 други им се допаѓа ова.
 20. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  3.033
  Пол:
  Женски