1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависници од секс

Дискусија во 'Секс' започната од Pepi1106, 1 ноември 2017.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека треба да побараш помош од стручно лице. Треба да се справиш со зависноста затоа што сериозно ќе го наруши твоето функционирање. Тоа што си во брак не значи дека треба постојано да имаш секс и да мислиш на секс. Животот се состои од куп други работи на кои треба да обрнеш внимание а не да ги занемариш и фрлиш во сенка барајќи само... ова. Не е зафрканција, проблем е. Како зависноста од дрога што носи последици и влијае врз општото однесување на човекот што ја конзумира, така е и со ова.
     
    На melnicanecot, zokystanoevsky, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.983
    Пол:
    Женски
    Зависниците од секс одат до толку во крајност што ради секс ризикуваат да заглават и во голем проблем или опасност затоа што ниту бираат место ниту бираат време. Во состојба се по цели денови да имаат секс. Јасно дека еден партнер со нормални сексуални потреби не е во можност да ги задоволи нивните барања па често мораат да се состануваат и со други. Се случува некои да ја дефинираат својата или зголемената потреба на партнерот како зависност но сепак не станува збор за такво нешто.
    Пишувајќи, на ум ми падна песнава: :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dedrade

    dedrade Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Машки
    Ај не врти ко авион око крагуевца,
    туку кажи си дека бараш женска од форумот за секс,отколку да кажуваш прикаски тука!!
     
    На Avokado, sj *O*, GrevMk и 7 други им се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Па изгледа не си зависник туку имаш нормални потреби.

    Зашто тој човекот што го спомнав погоре, моментално е во брак и ја изневерува жена му...и пишува на другарка ми за секс, плус виден е со други девојки... значи лом прави со кого стигне.

    Жена му седи дома со негово малечко бебе, а тој оди со жени за да си ги задоволи страстите.
    Е тој нема почит ни разбирање за сопругата... Тој е прав зависник што губи контрола и се однесува според инстинкти како животно, а ти очигледно не си таков.
     
    На Biny, blackwave, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Пробај со бром, имам слушано дека ставале во храната во Руската армија за да не се (хомо)сексаат регрутите по тоа касарните во дивина каде што нема женско битие во радиус од 1000км а служат по две години изолирани.
    Ако тоа не успее, види со Хероин, наводно после некое време тотално го убивал либидото.
     
    На blackwave, Someonespecial, Anacid и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    jas pa sum sprotivno od ova.ela nateraj me ako mozes (ama ne mozes :rofl: ) ne znam mene mi e cudno da postojat takvi lugje. jas ne gledam potreba od seks.... ili od mnogu seks
     
    На ladyySi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Pepi1106

    Pepi1106 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Машки
    Хеехехе што има да вртам. Има други страни стрикно за секс средби. Femina нема врска со тие (ебачки) страни да се изразам. Пред се не ми доликува да се убацам туку така на некоја. А и како што нагласив имам сопруга..... само ја дадов темава и барам мислења околу тоа. ...Како што прочитав моево небило зависност. За разлика од други случаеви. Или пак Е зависност ,АМА зависност со самоконтрола максимално...;)

    Ееее ти па што ме направи. После да ме остави жената оти несакаж да имам секс :D xaxaxa

    Вие девојките/жените имате поразлично сваќање од нас мажите околу сексот. Вие тоа кај нас го гледате како задоволство некое и како онака демек машко ко машко. Ама не е така. Многу пореално ние мажите го гледаме сексот. Едноставно незнам како да ти опишам....
     
    Последна измена од модератор: 2 ноември 2017
  8. elenani

    elenani Нов член

    Се зачлени на:
    22 септември 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Најверојатно не си зависен од секс. Моја другарка беше во врска со таков и он не функционирал нормално ако не свршел барем 3-4 пати на ден. Кога она не му давала толку пати или не му 'помагала' тогаш он се наоѓал со други женски, а не е ни некој млад, тогаш имаше 45 или 46 години. Прв пат имаа односи кога отидоа на одмор кај него во Дубаи (арап е и потекнува од Емиратите) и после ни кажа дека двете недели кои ги биле на одмор претежно ги поминале во станот. Она мислеше дека тоа е така бидејќи претходно немале односи и он демек подолго време бил без секс, но слично продолжило кога се вратиле во Германија. Арапите се рачунаат за најнапалени, не зачабе смеат да имаат повише жени :lol: но типот немал никаква контрола и со тоа може да се нарече зависен од секс. Тоа не е ни до психата, како што разбрав повише е до хормони и такви работи. Врската на крај и заради тоа заврши. Она дозна дека ја изневерува, на почеток и му опрости мислејки дека ќе се подобри, но приказната продолжи по старо и капак беше кога дозна дека ја изневери и со наша другарка...

    Ти чим си способен да се воздржиш мислам дека со тебе се е во ред :)
     
    На Cecko85 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.257
    Пол:
    Женски
    Ти бе другар што ќе правиш ако женати е бремена и не смеј да има секс? :wasntme::drunk:
     
    На cresa-jagoda, sj *O* и LiliBoz им се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Постојат зависници од секс и од машки и од женски пол . Болеста се вика нинфоманија .
     
    На Lolo5, cresa-jagoda, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    прво не можеш од име на цел машки род да збориш, а второ чим не знаеш да го опишеш/кажеш у две реченици значи ни ти не го сфаќаш.
     
    На cresa-jagoda, Someonespecial, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  12. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Аахх...камо да бев зависна од секс а не од чоколади:(
    Немаше маки да мачам со линијава и секогаш ќе бев раскезена и светната во очињата:emo:
     
    На Biny, cresa-jagoda, Mrs.Brain и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Pepi1106

    Pepi1106 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Машки
    Хихи. Тоа ти е невозможно. Бидејки жената кога е бремена напротив треба да има секс. За полесен пораѓај ^_^
     
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Кога има ризична бременост не смее..
    Ќе си дркаш како и сите други.. зависник бил, како не..
    Се ви е во главата и од неа си патите
     
    На cresa-jagoda, melnicanecot, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  15. Pepi1106

    Pepi1106 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Машки
    Страшни сте. Не нагласив дека сум. Туку кажав како што е. А со оглед на тоа дека има крајно полоши од оваа ситуација тоа ДА. ИМА.....
     
  16. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ај ке ти помине сега од ладново :D
     
    На cresa-jagoda, Someonespecial и Bebulleee им се допаѓа ова.
  17. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.257
    Пол:
    Женски
    Не е точно :lol:
     
  18. dedrade

    dedrade Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Машки
    Сатиријаза се вика машката зависност.
    Нимфоманија е женската!;)
     
    На Lolo5, cresa-jagoda, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    и скорбут се фаќа од двете :D
     
    На Lolo5, sj *O*, dedrade и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Во секој случај , ниту едната не е пријатна :shake: било да е сатиријаза или нимфоманија :shake:
     
    На sj *O*, dedrade и LiliBoz им се допаѓа ова.