Зависници од секс

Дискусија во 'Секс' започната од Pepi1106, 1 ноември 2017.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.841
  Допаѓања:
  55.092
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека треба да побараш помош од стручно лице. Треба да се справиш со зависноста затоа што сериозно ќе го наруши твоето функционирање. Тоа што си во брак не значи дека треба постојано да имаш секс и да мислиш на секс. Животот се состои од куп други работи на кои треба да обрнеш внимание а не да ги занемариш и фрлиш во сенка барајќи само... ова. Не е зафрканција, проблем е. Како зависноста од дрога што носи последици и влијае врз општото однесување на човекот што ја конзумира, така е и со ова.
   
  На melnicanecot, zokystanoevsky, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  25.112
  Пол:
  Женски
  Зависниците од секс одат до толку во крајност што ради секс ризикуваат да заглават и во голем проблем или опасност затоа што ниту бираат место ниту бираат време. Во состојба се по цели денови да имаат секс. Јасно дека еден партнер со нормални сексуални потреби не е во можност да ги задоволи нивните барања па често мораат да се состануваат и со други. Се случува некои да ја дефинираат својата или зголемената потреба на партнерот како зависност но сепак не станува збор за такво нешто.
  Пишувајќи, на ум ми падна песнава: :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dedrade

  dedrade Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Машки
  Ај не врти ко авион око крагуевца,
  туку кажи си дека бараш женска од форумот за секс,отколку да кажуваш прикаски тука!!
   
  На Avokado, sj *O*, GrevMk и 7 други им се допаѓа ова.
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.368
  Пол:
  Женски
  Па изгледа не си зависник туку имаш нормални потреби.

  Зашто тој човекот што го спомнав погоре, моментално е во брак и ја изневерува жена му...и пишува на другарка ми за секс, плус виден е со други девојки... значи лом прави со кого стигне.

  Жена му седи дома со негово малечко бебе, а тој оди со жени за да си ги задоволи страстите.
  Е тој нема почит ни разбирање за сопругата... Тој е прав зависник што губи контрола и се однесува според инстинкти како животно, а ти очигледно не си таков.
   
  На Biny, blackwave, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Машки
  Пробај со бром, имам слушано дека ставале во храната во Руската армија за да не се (хомо)сексаат регрутите по тоа касарните во дивина каде што нема женско битие во радиус од 1000км а служат по две години изолирани.
  Ако тоа не успее, види со Хероин, наводно после некое време тотално го убивал либидото.
   
  На blackwave, Someonespecial, Anacid и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.888
  Допаѓања:
  12.456
  Пол:
  Женски
  jas pa sum sprotivno od ova.ela nateraj me ako mozes (ama ne mozes :rofl: ) ne znam mene mi e cudno da postojat takvi lugje. jas ne gledam potreba od seks.... ili od mnogu seks
   
  На ladyySi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Хеехехе што има да вртам. Има други страни стрикно за секс средби. Femina нема врска со тие (ебачки) страни да се изразам. Пред се не ми доликува да се убацам туку така на некоја. А и како што нагласив имам сопруга..... само ја дадов темава и барам мислења околу тоа. ...Како што прочитав моево небило зависност. За разлика од други случаеви. Или пак Е зависност ,АМА зависност со самоконтрола максимално...;)

  Ееее ти па што ме направи. После да ме остави жената оти несакаж да имам секс :D xaxaxa

  Вие девојките/жените имате поразлично сваќање од нас мажите околу сексот. Вие тоа кај нас го гледате како задоволство некое и како онака демек машко ко машко. Ама не е така. Многу пореално ние мажите го гледаме сексот. Едноставно незнам како да ти опишам....
   
  Последна измена од модератор: 2 ноември 2017
 8. elenani

  elenani Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Најверојатно не си зависен од секс. Моја другарка беше во врска со таков и он не функционирал нормално ако не свршел барем 3-4 пати на ден. Кога она не му давала толку пати или не му 'помагала' тогаш он се наоѓал со други женски, а не е ни некој млад, тогаш имаше 45 или 46 години. Прв пат имаа односи кога отидоа на одмор кај него во Дубаи (арап е и потекнува од Емиратите) и после ни кажа дека двете недели кои ги биле на одмор претежно ги поминале во станот. Она мислеше дека тоа е така бидејќи претходно немале односи и он демек подолго време бил без секс, но слично продолжило кога се вратиле во Германија. Арапите се рачунаат за најнапалени, не зачабе смеат да имаат повише жени :lol: но типот немал никаква контрола и со тоа може да се нарече зависен од секс. Тоа не е ни до психата, како што разбрав повише е до хормони и такви работи. Врската на крај и заради тоа заврши. Она дозна дека ја изневерува, на почеток и му опрости мислејки дека ќе се подобри, но приказната продолжи по старо и капак беше кога дозна дека ја изневери и со наша другарка...

  Ти чим си способен да се воздржиш мислам дека со тебе се е во ред :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  20.685
  Пол:
  Женски
  Ти бе другар што ќе правиш ако женати е бремена и не смеј да има секс? :wasntme::drunk:
   
  На cresa-jagoda, sj *O* и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  21.004
  Пол:
  Женски
  Постојат зависници од секс и од машки и од женски пол . Болеста се вика нинфоманија .
   
  На Lolo5, cresa-jagoda, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.379
  Пол:
  Женски
  прво не можеш од име на цел машки род да збориш, а второ чим не знаеш да го опишеш/кажеш у две реченици значи ни ти не го сфаќаш.
   
  На cresa-jagoda, Someonespecial, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.495
  Пол:
  Женски
  Аахх...камо да бев зависна од секс а не од чоколади:(
  Немаше маки да мачам со линијава и секогаш ќе бев раскезена и светната во очињата:emo:
   
  На Biny, cresa-jagoda, Mrs.Brain и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Хихи. Тоа ти е невозможно. Бидејки жената кога е бремена напротив треба да има секс. За полесен пораѓај ^_^
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.712
  Допаѓања:
  144.503
  Кога има ризична бременост не смее..
  Ќе си дркаш како и сите други.. зависник бил, како не..
  Се ви е во главата и од неа си патите
   
  На cresa-jagoda, melnicanecot, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Страшни сте. Не нагласив дека сум. Туку кажав како што е. А со оглед на тоа дека има крајно полоши од оваа ситуација тоа ДА. ИМА.....
   
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.942
  Ај ке ти помине сега од ладново :D
   
  На cresa-jagoda, Someonespecial и Bebulleee им се допаѓа ова.
 17. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  20.685
  Пол:
  Женски
  Не е точно :lol:
   
 18. dedrade

  dedrade Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Машки
  Сатиријаза се вика машката зависност.
  Нимфоманија е женската!;)
   
  На Lolo5, cresa-jagoda, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.379
  Пол:
  Женски
  и скорбут се фаќа од двете :D
   
  На Lolo5, sj *O*, dedrade и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  21.004
  Пол:
  Женски
  Во секој случај , ниту едната не е пријатна :shake: било да е сатиријаза или нимфоманија :shake:
   
  На sj *O*, dedrade и LiliBoz им се допаѓа ова.