Зависници од секс

Дискусија во 'Секс' започната од Pepi1106, 1 ноември 2017.

 1. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.712
  Допаѓања:
  144.503
  И? Како ја задоволуваш потребата?
   
 2. Garfild338

  Garfild338 Нов член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Pa zasega nikako
   
 3. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  si imam i jas maka nekako nezasiten sum ne deka imam problem so zenami ok si e se ama nekako si baram uste i uste partnerki imate li nekoj predlog kako da se namali ova
   
 4. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.397
  Пол:
  Женски
  Ako ti e ok so zhena ti kako shto vikash ne bi trebalo da imash potreba od drugi partnerki.Problemot e definitivno vo tebe ne znaesh da si se kontrolirash samiot .
   
 5. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  pa sea neznam so da kazam nemozam da kazam jas deka sum zaljuben u drugi da se razbereme cisto e na seks sredba rabotava btw zena mi e maks pocituvana za site mozni rab od nisto ne e isklucena a jas si imam potreba po ovie rab slab sum na ponezniot pol hahahaha
   
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.379
  Пол:
  Женски
  Промискуитет. Си чул?
   
  На cresa-jagoda, filipfico и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.869
  Пол:
  Женски
  Ептен си ја почитуваш жената, сигурно и кажуваш и со која спиеш? Искреноста со човекот што го сакаш е најголемото почитување.
  Од многу секс си заборавил на правопис изгледа.
   
  На Sejfullai, candy.cane, Nigredo Odor и 4 други им се допаѓа ова.
 8. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.662
  Допаѓања:
  10.573
  Пол:
  Женски
  Јас сум зависник :)
   
  На The Chef и filipfico им се допаѓа ова.
 9. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  4.423
  Пол:
  Женски
  Ако ја почитуваш жена ти нема да одиш со други. И јас сум ненаситна понекогаш, па не одам да се е*ам со други.
   
  На Sejfullai, cresa-jagoda и filipfico им се допаѓа ова.
 10. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  kako se snaogas ??
   
 11. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  veruj mi jas mnogu ja pocituvam zena mi voedno site zeni gi pocituvam ama ete nekoj e zavisnik od droga alkohol kockanje jas na zeni so da kazam poveke
   
 12. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  da :)))
   
 13. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.662
  Допаѓања:
  10.573
  Пол:
  Женски
  Едноставно е, имам секс со мојот дечко
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.379
  Пол:
  Женски
  Епа ако знаеш онда знаеш и чаре кај да најдеш..
   
  На filipfico му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  4.423
  Пол:
  Женски
  Значи на жени си зависник не на секс. ако си зависен од секс ќе разговараш со жена ти за почесто да си ја задоволувате таа потреба.
   
  На filipfico му/ѝ се допаѓа ова.
 16. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  fala :))
   
 17. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  fala vi na odgovorite kolku tolku nesto razjasnivme od tri cetiri devojki zeni mi kazavte so imavte izgleda vo
  mene e problemot cim nema pozitivno vo rabotava fala pak :)))
   
 18. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.523
  Допаѓања:
  19.258
  Брзате со осуди, избегнувате да ја погледнете комплетната слика во целата ситуација.
  Овие луѓе имаат психолошки или хормонален проблем. Можеби истовремено двете. Имање толкава сексуална потреба која резултира со постојан сексуален апетит/ерекција не е ниту здрава ниту нормална, особено ако го нарушува квалитетот на живот.

  Членовите погоре не се изјаснија дали нивната сексуална девијација ги попречува во нормалното извршување на секојдневните обврски. Ако одговорот е да, тогаш дефинитивно имаат сериозен проблем за кој мора веднаш да се обратат на психијатар.

  А ако дошле овде единствено во надеж да докажат колкави ебачи се и како не можат да одолеат на здолниште, тогаш мора да ги разочарам со тоа што ќе им кажам дека жени кои вистински би биле заинтересирани на форумот се бројат на прсти, а веројатно и тие самите нема да одговараат на нивните критериуми.
   
  На Sejfullai, candy.cane, Waverly Raven и 5 други им се допаѓа ова.
 19. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  fala na komentar inace sekako deka ne se pronaogam vo taa grupa za na psihijatar so se ai ne mi bese namerata da dokazam kolkavo EBACISTE SUM znaev deka nekoi ke pomislat na ova trebase odnapred da si pisam ama nema veze inace btw sepak ova e forum kade sto mislenja i iskustva se spodeluvaat i tkn tkn :))))
   
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.523
  Допаѓања:
  19.258

  Во ред, тогаш каков совет очекуваш и дали имаш идеја како да го решиш проблемот?
   
  Последна измена: 23 декември 2019
  На Sejfullai и filipfico им се допаѓа ова.