1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависност од алкохол

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од danidani, 24 април 2010.

  1. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас не сакам алхохол.
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Некогаш девојките готвеа како мајките, сега пијат како татковците.
    Да, грозно ми е кога ќе видам девојка пијана како се влече по улици. И јас некогаш пијам алкохол но не се доведувам себеси во таква ситуација. Јас си имам поставено граница кога и колку алкохол треба да испијам. Мислам дека девојка завиник од алкохол е една од најодвратните нешта.
     
  3. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    скоро цела година како не сум чепнал капка алкохол, пред тоа беше може да кажам лудило, седнување и не знаење колку е доста со друштвото, скоро секојдневно, рутина беше пола кило водка или коњак, ми се имаше десено цел месец ни ден да не пропуштам... Последните денови пред да баталам испив нешто помалку од кило водка, сабајлето не беше ништо премногу страшно, мамурлук тежок но пројде, али решив да ставам точка и дека ке си го сјебам животот само така. Сеа уживам уз кока кола и кафенце :mm:
     
  4. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    До пред година дена бев тежок алкохоличар за дечко на 22 години кој што треба да шета, да си најде девојче и да си го живее правилно животот, почнав на 18, од по едно пиво дојде до немај каде, дојде до пола литро водка пред спиење секоја вечер, стотици часови изгубени кои можев да ги искористам на нешто корисно за мене и мојот живот, многу сра*а ми се десија додека пиев, несвесен бев, се затварав у соба и тепав литарска флаша водка како од шала... , се тоа влијаеше на моето здравје поготово што и бев тежок пушач...
    Без број проблеми дома си направив и со моите блиски...
    И кога цело друштво не пиеа јас морав својата доза да ја завршам, памтам имав цел месец не пропуштено ни ден без да не бидам пијан...
    Година дена немам помирисано алкохол, се каам за секој момент што го изгубив за време на мојата зависност од алкохол....
    Сега сум многу среќен, што некако се откачив од тоа го*но, не знам зашто пишувам баш сега за ова ама ме удрија емоциите, и сакам порака да дадам до секој кој што ја дружи чашката малце повеќе, немојте, ве молам, несвесно ќе си го уништите животот !!!! ....
     
    На Feminka22, cresa-jagoda, IM.TMKQ и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Не пијам алкохол.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Ужасно нешто. На најдобар другар му се има случено, дневно по литро водка пиеше. Лошо за гледање, а уште полошо беше што знаев дека има сериозни здравствени проблеми поради алкохол на само 19 години. Сега не е веќе како порано со алкохолот, но, за жал се префрли на многу посилни наркотици.
     
  7. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Јас си пијам ама умерено.
     
  8. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Не сум љубител на алкохол.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не сакам воопшто алкохол. Не ни имам пробано многу пијалоци, а највеќе што имам испиено е пола чаша пиво дека дома имаше останато и тато ме натера за да не се фрлело. Никој не е љубител на алкохол кај нас.
    Си обожавам безалкохолни коктели само, а алкохолен имам пробано и ни тоа не можам да поднесам, ми го уништува вкусот. Тотален хејтер сум на алкохолот.
     
    На saki13, Moon.Girl и MysteriousQueen им се допаѓа ова.