1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависност од Facebook

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 18 април 2010.

  1. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    исто како мене.неможам да бидам на фб а да не бидам на фемина.да не проверам шо има ново? нема шааанси :)
    како и да е...сакав да го избришам профилот на фб затоа шо фб разделува (на пример си у врска со некој и он ќе почне да љубомори на некој квиз шо ти испаднал или шо си пишала или па лајкови,посветени топици и сл.) ама па од друга страна фб спојува.преку фб се запознав со личности шо ми значат многу во животов.и понекогаш е интересно она со таговите групите коментарите игрите итн. :)
    а фемина за мене е перфектна страница за личен живот.можеш да искажеш се шо чуствуваш на некој шо незнаеш ни како се вика ни ништо,а ти дава совет.исто така сознаваш работи од различни теми на странава.има и игри и хороскоп и соновник...
    :l: femina.facebook. :lol:
     
  2. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Исто и јас како Хипица :) прво што правам откако ќе го уклучам компјутерот е мозила-фемина.мк :))
    долго време сум на фемина иако дури пред некоја недела ми текна да си се зачленам
    stupid :headbang: :headbang: :headbang:
     
  3. Ginna

    Ginna Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    имав Фб се додека не сватив дека е само губење време..приметив дека почна да ми станува зависност и DEACTIVATE :D:D сега имам повеќе време за да посетам и некои други, покорисни страни :)
     
  4. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Зависна сум признавам ,не се срамам да кажам ама срам ми е пред себе кога ќе сфатам колку време сум поминала на фб и ок убаво е да си во тек со стари пријатели да видиш нечие внуче синче пријателка и тн ..но не е ок да ги развиваш своите воајерски особини воедно и да стануваш гјаболебар нумеро 1 :D што да кажам ќе чекам да го укинат :) Воедно полека ама сигурно станувам зависник и од фемина :D
     
  5. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Врти сучи пак на фејсбук :D Порано бев баш зависна од фејсбук .. како мсн или мирц :D
     
  6. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Па да можам да кажам дека сум зависник од фб :)
    нема ден, а да не се уклучам на фб, слики известувања.. ааааааа да полуди чоек !! :D :rofl: :lol:
    ако сличајно немам дома нет, одам кај братучедка да се уклучам..да видам што како!!

    Порано имав живот , но сега имам фејсбук !! :lol:
     
  7. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    помош

    како прво извинете али незнаев кај да ја стаам темава значи имам проблем со фб акаунтот...неможам да се логирам ми вика профилот е моментално недостапен заради одржување на сајтот.ке биде достапно за неколку часа..а влагам од кај другарками и да пробам да си влезам онака пак кај мене на фб ми вика овој профил е недостапен па како може само мојот профил да биде недостапен а другите можат..дали нешто вакво ви се има десенмо со вашиот профил или некој ми го пробил :( :( :( :( :?:
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас мислам дека никој не ти го има пробиено, пошто да беше така ќе ти речеше дека ти е погрешен пасвордот.... Стварно не знам што би бил проблемот. Можда стварно е до страната.
     
  9. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    незнам со би можело да ееее ке пукнам нее фер ...сеа влагам од кај другарка ми ми вика нема не постои никој со такво име и презиме ..незнам со се дешава цццццццц :devil:
     
  10. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    Страницата која ја побара не беше пронајдена.

    Можеби си кликнал на застарен линк или си напишал погрешна адреса. Некои веб адреси прават разлика помеѓу мали и големи букви.

    * Врати се на почетната страница
    * Врати се на претходната страница


    e sea pa ova go pisuva eeeeeeeeeeee:(
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ А да не имаш подесено опција на акаунтот, ако некој те бара (а те нема во пријатели) по име и презиме, да не може да те најде?

    Иначе вториов пост: ова ти го пиша кога проба да се логираш?
     
  12. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    немам поднесено таква опција иначе ова ми го пиша коа влегов од кај другарками и кликнав на мојот профил :devil:
     
  13. Drako

    Drako Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    26
    ne ti go ima nikoj haknato profilot ednostavno ti e blokiran i mene mi se ima sluceno posle nekolku sati bi trebalo da se vrati se slucuva ponekogas na eden drugar mu go blokiraa poradi premnogu requests sto imase ke ti se vrati sigurno a da ti imaa vlezeno ke ti kazuvase pogresen password a ako ti go imaat haknato ke si go vratis ili ednostavno ke si napravis nov
     
  14. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180


    па така пишува дека ке било се у ред за неколку саати ама некако ми е чуднооо незнам стварно со се дешава
     
  15. Drako

    Drako Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    26
    не бери гајле сигурно ќе се среди фб има големи пропусти а и безбедноста е на мн ниско ниво ама ке се среди ако пак ти прави проблеми пиши ке бараме др чаре
     
  16. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180


    hahah секоја секунда пробувам да влезам и се истото па истото го пишува ееееееј многу се разочарав и се изнервирав :devil: :devil:
     
  17. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    можно е и самиот facebook да ти го има банирано профилот ако имаш постирано на пример премногу линкови...на крају краева не е толку страшно ќе си отвориш нов профил и завршена работа ;)
     
  18. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180


    барем да имав линкови да лупав све и свашта ама неее влагам само за да напраам муабет со некој ако имам некој пријател да прифатам и тоа али тоа е тоа ако не се среди до сабајле нов профил ке си напраам :devil: :rofl:
     
  19. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Да користам фб .. скоро секој ден се уклучувам .. ама тоа не значи дека сум зависник и дека немам свој живот како што викаат другите дека тие што имаат фб немаат свој живот .. глупости ..
     
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    премногу сум зависна од овој фејзбук ми го зема животов искрено