Зависност од Facebook

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 18 април 2010.

 1. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  И јас бев голееееееем зависник од Фб по цел ден киснев на провили на почетна,известувања новости,де игри играв сеа веќе ми се здосади и решив да го заклучам профилот на де ми оставаат на ѕид едноставно да го имам но никој да не го разгледува.Сега киснам на форумиве на идивиди на фемина на романтични и ми е многу поинтересно иако уште имам навика да отварам ФБ да видам ноости и извесувања и одма се исклучувам.
   
 2. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Ауу не да сум зависна :lol: :lol: :lol: ,ама во последно време на форумов ми е многу поинтрерсно :lol: :lol: :lol:
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Јас порано бев многу зависна,ама откако ја открив фемина се уклучам еднаш неделно онака да видам што има и пак го исклучувам.Овде е многу поинтересно :) Фејсбук е губење време за џабе...
   
 4. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Точно така ;)
   
 5. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.077
  На фејсбук се уклучувам еднаш во денот,гледам инбокс,на кого му е роденден,известувања и гасам.За договарање или за да зборам со некој не ми треба обично зборам на МСН поубаво е.Од фејсбук бев зависна ама ете здосади веќе.
  Сеа на фемина и на други сајтови висам . :lol:
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Не сум зависна од фејсбук, се случува и по 3 дена да не го отворам, немам нешто претерано слики, а гледам некои имаат и по 10 албуми веќе, па ќе се натпреваруваме сега кој повеќе слики ставил или кој повеќе лајкови има, е тоа ми е многу глупо, е нема да се спуштам на тоа ниво да молам за лајк(никогаш).
  Од фемина сум зависна признавам, ама од фејс НЕ !
   
 7. cool.girl

  cool.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Мале јас порано бев мнооогу зависна од фб. 24/7. Но откога ги избришав сите игри фарма итн. ми беше супер ама ми се здосади така што пак си почнав 2 нови игри и сега на фб сум 1-2 часа на ден. Со фб контактирам со лугето ама и не толку често бидејки почесто контакитирам преку Скајп и сл. А и интернетот го користам на подобар и позабавен начин :)
   
 8. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  зависна ТОТАЛНО ! :(
   
 9. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Порано да,а сега ми стои приклучен ама ништо не правам.Сега фемина ми стана окупација и некои други сајтови и форуми :D
   
 10. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Исто и јас :D
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.499
  Зависна сум, отварам - затварам, отварам - затварам, а нема ништо ново и интересно, ама битно јас го отварам ФБ-от идиотски! :devil:
  Интересно е што на ФБ ми се само луѓе што ги знам, а на Фемина не знам ниту една девојка лично, а тука на форумот се чувствувам поубаво и порелаксирано, за разлика од трач-сеир-манијачкиот ФБ... Каде те демнат бивши, бивши на бившите.... Свашта :^)
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.879
  Исто. Знам дека нема ништо паметно, ама упорно правам рефреш. И да има нешто ново тоа ќе биде нешто идиотско од типот на што ќе ти каже баба ванѓа или рандом гатачка. Добро, барем сеир им фаќам на таквите. А за да ме демнат бивши, неможат пошо ми е наместено да не се гледа ништо. Исто не додавам секој на фејсбук. Само најблискиот круг на пријатели. Што има некој да ме додава кога ни два реда муабет немам со него. Одма ги игнорирам таквите и ич не мислам два пати. Фејсбук е корисен, ако знаеш правилно да го користиш. Се чудат зошто партнерот им се лути или зошто раскинуваат а накрцале преку 3 000 пријатели, што е невозможно да ги познаваат во живо или да си го имаат муабетот. Зависна сум, порано од игрите, посебно од фармата. Чекам да заврши овој месец да ми почне нов интернет за пак да ја играм пошо сега не ми ја отвара.
   
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  баш зарадои таа зависност,немам ФБ ниту пак сакам да имам, некако губење време ми е за џабе, затоа и не си направив. сите викаат дека е губење време и дека е досадно само манијачки работи,а пак сите отвараат цело време
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  искрено браво! Јас многу пати сакав и решавав да го избришам, ама ете, пак нешто ќе ме спречи, сакам некој да видам на слика,да видам новости, кој каде бил....
  кога го направив на почетокот, по цел ден киснев. Сега веќе не седам толку, само проверувам и толку.
  Се чудам како може една социјална мрежа да делува толку антисоцијално врз младите, буквално преден план во животот да биде интернетот.
   
 15. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  веќе не сум толку зависна од фб онка почна да ми станува досадно се вклуцувам еднаш или двапати дневнио колку да видам што има ново и толку за разлика од порано кога дремев цел ден и го губев времето
   
 16. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  имам фб како и повеќето....и не се воопшто сметам за зависник...го користам само кога треба да се договарам за нешто и онака некој ако ми пише тука сум!!....и можам да издржам без него не ми претставува никаков проблем....... :)
   
 17. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  хаха...исто и јас..од фемина почнувам ептен да станувам зависна...нема ден а да не се уклучам да видам што како нешто да пишам.... :lol:
   
 18. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  И јас бев голем зависник се до денот кога се одлучив да не бидам! :rofl:
  Го избришав и ми е мирна главата :) :)
   
 19. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  me too :$ :lol: од фб бев порано ама сега од фемина :lol:
   
 20. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  не сум зависник од интернет воопшто, па затоа не сум ниту од фб ниту од фемина. Еве денес решив да попишам нешто на феминашто не значи дека утре ќе се вклучам