1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависност од Facebook

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 18 април 2010.

  1. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    зависник сум од фб и тоа опасен! и од фемина опасен ! пробувам да направам барем некое цветчееее :wasntme:
     
  2. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    мене истото ова ми се случуваше на фб,па го прашав еден другар он се разбира у тоа и сигурно некој сакал да ти влезе на фб и се обидувал со различни пасворди и не му успеало и ти се блокирал фб не се нервирај ќе ти го пуштат за 2,3 дена и мене истото ми се деси :)
     
  3. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.179
    Допаѓања:
    23.856
    Ке ти се врати сам. И мене ми се има случено. Не се секирај..
     
  4. anu666ka

    anu666ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    И јас бев зависник од фб се додека не го најдов сајтов кој ми помогна(фаламу на фб :D )да не киснам по цел ден на фб и да сватам дека има и нешто друго интерено како фемина :rofl:
     
  5. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Не сум зависник али сакам да ги избришам..али немам сили..се се врти некако околу него како да го сторам тоа??
     
  6. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Не користам FB и супер ми е!
     
  7. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Не сум некој голем зависник од фејсбук.
    Познавам другарки кои се апсолутни зависници од фејсбук и дури и од на мобилен влегуваат кога не се дома.
     
  8. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    не сум , но мислам дека ке станам зависник од форумов :D
     
  9. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Јас бев зависник од фејсбук :!: и се изнервирав што во слободното скапоцено време само на фејсбук да се седело и го избришав :D :D :rofl:
     
  10. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Ма каков facebook, тотално губење време. Катастрофа. Никаква приватност. Како може на некого да си му интересен или да открива нови работи за тебе, кога се имаш кажано на facebook.
    Малограѓанство, портарење... И само за тоа се зборува. "eееееееј виде на facebook?" Пфф..
    Интернетот е мнооооогу корисен за еден тон дури работи.
    Facebook :Down:
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    немам фејс веке една недела можеби и повеке и баш ми е супер :D
     
  12. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Јас сум голем зависник од фб мислам дека неможам ни 5 мин без фб и да видам дали имам нови известувања,коментари на слики и што се уште не како тоа да е најбитно.Треба да почнам да учам и никако да седнам некако како цело време фб-ков да ме влече а ништо посебно не правам home-profile ве молам кажете ми лек против оваа зависност?
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.877
    Допаѓања:
    102.892
    Пол:
    Женски
    исто и јас сум така :D нема саат а да не бидам на фб дури кога не сум дома на мобилен се уклучувам да не имам случајно некое известување. :D Исто така и игра една што најдов нова таман си реков готово не играм ништо и јаде пак :rofl: Мислам дека нема лек :lol:
     
    На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Искрено, јас немам ФБ профил и мислам дека нема ни да направам. Некако глупава ми е целата таа работа. Така да не сум зависник од ФБ :D
     
  15. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Не гледам на фб како зависност туку како потреба! па за се се информирам на фб (факс, договори со другарки, настани, симпатии... :$ )
    Не можам да замислам како би функционирала без фб. Фб ис мај лајф!
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас да се ПОФАЛАМ веќе неколку дена ми е деактивиран профилот и уште се држам, не ме има фатено криза да го активирам :D :D
    Да ми поминат полагањава ќе го активирам пак.
     
  17. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    па можи да се речи дека сум зависна, пр. пошо сите другарки ми се ваму-таму моментално разбегани и тоа ни е едниственото сретство преку кое комуницираме (за жал) се додека не се вратиме дома па да се видиме во живо :)
     
  18. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    ах тој фејсбук :D

    не ме фаќаајте за збор ама мисалм дека веќе има еден месец како го дезактивирав баш и кажав во сдк.
    но дури и кога имав не бев зависник отсекогаш го мразев. пред неколку години додека студирав другарка ми од една далечна арапска земја имаше фб и ми покажа мене селанче што е тоа, и воопшто не ме привлече, мајка татко баба сите нејзини имаа фб јас се чудев, решив да отворам фб бидејки преку лето кога не бевме заедно не ми одговараше на меил и знаев дека на фб нема да промашам да ја видам :D и така се деси.

    никогаш ништо не играв се случиваше денови да поминат да не отворам немав интересни работи абе глупо ми е ама пусто пријатели од странство... ама ми пукна еден ден филмот разделив мсн и скајп на најблиските и чао пријатно, искрено не ми фали, немам потреба да знам што му се случува на сите во секој ден од животот. си функционирам и вака и баш ми е гајле
     
  19. kejty

    kejty Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Поарно не ни прави профил затоа што е жива зараза :D
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Здраво јас сум маченце85 и сум зависник од ФБ. :lol: Нон стоп ми е отворен профилот,ма нема врска дали седам на компјутер или само минувам и му мавам рефреш,демек да не има нешто ново.. :?: За мене ептен важи онаа..фејсбук ви е како фрижидер,знаеме дека се нема ништо сменето, а пак го проверуваме на секој 5 минути :D