1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависност од Facebook

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 18 април 2010.

  1. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Добро кажано :).... и јас исто
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Седан на фб кога немам за учење. Прво ќе научам се што треба, а потоа седам на фб. Не ќе научиме нешто од него освен кој со кого е во врска. И јас сум зависник но се котролирам си викам прво научи па седи на фб :)
     
  3. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Како беше она
    Шта Бог састаје Фејсбук растаје :D

    Не знам никогаш не сум била зависна од ова . и не можам да сфатам зависна сум :o :^) па избриши го де ќе видиш пак ќе преживееш и без него .
    Јас мојов си го деактивате на не знам кое време малку ми е доста од социјализација ваква ... ?и така ме немаше вака нема да имаат пристап никаков до мене...
    По мојот ремонт кој ќе следи во најскоро време , на слики и пријатели (напори ) |( со нивните мизерни лигавења, статуси, проституција на фб . мислам се ќе си биде поубаво :)


    И да не сум против фб тој е корисен и добар за луѓе што знаат да го користат :!: . Стоам зад тоа се што е претерано не чини :shake:
     
  4. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Јас фејсбук го имам направено пред 2-3 години.. И од тогаш секој ден се уклучувам, значи "мора да видам што има ново".. Лошо е тоа што го губиме времето на фејсбук, али пак има и позитивна страна - стекнав нови пријателства.. Бев зависна од фесбук, признавам, али со текот на времето се одвикнав од него и еве пред 1 час го деактивирав ;)
     
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    во последно време како што слушам повеќе разделби отколку спојувања
    неможам да повервам луѓето на каква глупост губат вредни работи ама тоа ти е
     
  6. Bloom

    Bloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    40
    Имам фејсбук, ама фала богу не сум зависна.
    Го користев порано повеќе, но сега служи само за слушање со роднини што не живеат тука, и за договарање за искачање. Сега дури и ми е деактивиран, зошто е веќе досаден. Страшно е кога ќе гледаш како некој цел живот му поминува само на кликање на маусот, зјапање - манијачење на слики правени на фотошоп, споделување на многу лични детали од животот кои само малку луѓе би требало да ги знаат, а не цела јавност. Уште пострашно е кога ќе видиш малецки дечиња кои би требало да си играат надвор на улица и со кукли - а тие дремат пред компјутер. Многу брзаат да пораснат, а фејсбукот само им го прави тоа подостапно.
     
  7. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Не сум воопшто зависна од фејсбукот.Го деактивирав пред недела дена и не планирам во скора иднина да гои вракам.Освен што ми одземаше повеке од времето заради него ме факаше и депресија па решив да одмарам малку. :?:
     
  8. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Да премногу сум зависна.Сега баш акаунтот ми го прават нешто,account temporarily unavailable и секоја секунда се уклучувам да видам дали ми го поправиле и одам по други сајтови,ама ништо не ми е интересно како фб :)
     
  9. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Па зависник сум од Фејсбук но не до толку многу. :)
     
  10. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Одкако имам профил на Фемина, ич не сум зависна. :rock: Ама некои ги немам на мсн, па морам да зборам со нив преку фб. :)
     
  11. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Повеќе станав зависник од Фемина , Фејсбук баталив :)
     
  12. Vampirche.18

    Vampirche.18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    Jas sum golem zavisnik od fb. Koga nekoj kje mi kazhe deka mu e poubavo bez fb ok svakjam, no koga im e dosadno shto pravat ? jas sedam na fb, femina..
     
  13. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Јас сум тежок зависник, не само од Facebook али сега од септември ќе намалиме :rofl:
     
  14. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Од пред некое време не го ни отварам, на некои 3-4 дена евентуално, само гледам на кратко што има и одма гасам. Имаше период кога ми беше нон стоп уклучен (не дека правев нешто, само така си стоеше), а сега дури и го заборавам. Ме потсетува некој некогаш да видам некоја слика или линк, па се логирам да видам.
     
  15. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    ми се смачи од facebook....се исто :@
     
  16. sweetypie

    sweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    па сум зависник од фб, 24 часа сум онлајн ама поке би рекла дека е од навика отколку шо е интересно зато шо во последно ми е преееедосадно значи нема ништо !!!
     
  17. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Aко не седнам барем еднаш дневно се тресам и паѓам ко дијабетичар без инсулин :D
    Шала на страна,добив веќе хемороиди и искривен 'рбет од него |(
     
  18. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    јас сум зависник од фасебоок но сега станав зависник од фемина фацебоок го посетувам 2-3 дневно по 10 минути
     
  19. simon4etooo

    simon4etooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    186
    Порано бев мнооогууууу зависна од фацебук. Ама сега не сум до толку. :)
     
  20. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Воопшто не сум зависна од фејсбук, може да се случи и по 2-3 дена да не го вклучам, го вклучувам ако сакам некој да го исконтактирам а не ми е итно или немам кредит на мобилен. А некогаш го вклучам и останува вклучен цел ден а јас за ова време шетам, си гледам тв си правам се и сешто и на крај пред да го исклучам гледам луѓе лутно ми пишале зашто ги избегавам и не им враќам :lol: :lol: . Најблиските се навикнаа дека не враќам ;) Ретко ретко дремам на ФБ.