Загадувањето на воздухот во Македонија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sesil, 11 декември 2017.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  3.289
  Ма не е до толку од автомобилите колку што е до стамбените згради што никнаа на сите страни. Од нив неможеме да дојдеме до провев. Треба да се стопираат и забранат сите градежни активности во градовите, посебно во Скопје. Единствено што ни е потребно се паркови.
   
  На candy.cane и Mrs. Lovett им се допаѓа ова.
 2. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  15.246
  Пол:
  Женски
  Ама од паркови нема ќар. А вака ќе си лапнат по некое станче.
  Еден куп од тие згради немаат имотен или се спорни. Им даваат дозвола за градба, за после да им бараат 30000 услови...
  Се што немаат ќар, не се прави.
  И само префлаат вина едни на други ко мали деца.
   
  На candy.cane и Annath им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.643
  Допаѓања:
  100.806
  Добро бе, која е веројатноста да делиме воздух со раја што денес розовото небо рекоа дека било од загадувањето?
  Па мислам дека ради вакви особи треба да се угушиме, да поцркаме. Која глупоќа, кои спинери!
  Се додека политизираме вакви теми, ќе биде вака!
  Како не ви е срам не знам!
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.544
  Допаѓања:
  48.028
  Пол:
  Женски
  Годинава загадувањето достигна рекорд. Кога видов вчера 770... :| Изгледа се' што ни останува е самите да се заштитиме носејќи маски, оти друго решение еве нема.
   
 5. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  1.787
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1576916276171.jpg
   
  На candy.cane и Feminka22 им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.319
  Допаѓања:
  18.236
  Пол:
  Женски
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Едно ќе кажам дека автомобилите не загадуваат "ЕНОРМНО" туку оџациве. Зошто преку лето нее загадено? Итоа уште повеќе се возат коли.
  Скопје е загадено од тоа шо цела држава отиде таму ама народот нее крив, политичариве само СК го развиваа, сите центри таму се и нормално дека ќе се преселат кога нивните градови не се развиваат. Премногу народ, СК е котлина како дупка. Провев нема од никаде, згради еден куп, зеленило ич, во зима оџаците чадат како парна локомотива и тоа е тоа.. После 16:00 сатот кога сите се прибираат дома во СК почнува енормното загадување. И автомобилите загадуваат, но не толку колку еден оџак. За да се наполни електрична кола, една фабрика денеска треба низ оџакот да исфрли 1000кг штетни честици за да произведете струја да можи да се наполни една кола. Новите возила Еуро 6 се почисти и од луѓево..