Загатки

Дискусија во 'Канта' започната од dare1990, 18 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dare1990

  dare1990 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Мислам дека ваква тема нема ако има заклучете ја :)


  Си бел еден човек, имал големо богатство. Имал еден чувар кој што му ги чувал машините преку нок во еден негов магацин , но и му бил слуга – роб. Еден ден газдата му вика на чуварот да му ги спреми куферите дека ке одел на пат . Слугата-чуварот му ги спремал куферите за утредента да оди на пат, арно ама сабајлето кога станале слугава му вика на газдата
  - Газда не оди на пат сонував дека ке падне авионот. Овој го послушал не пошол, авионот вистина паднал. Газдата му дал одредено богатство и го избркал од работа и му рекол дека не сакал да го види повеке.
  Прашањето е зошто го избркал од работа?
   
 2. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.