1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Загуба на миленик... Што понатаму?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Alesii, 15 септември 2013.

  1. sierra

    sierra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    908
    Пол:
    Женски
    @Цвет88 многу ми е жал... не се обвинувај, таква одлука морало да се донесе. Барем нема повеќе да се мачи. :hug:
     
    На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Тоа го знам...
    Ама ме мачи начинот...
    Тоа ме мачи...
    Се потрудија многу... ама на крај они рекоа сами.. тоа беше разговор што да ви кажам...
    Саат време можда ми објаснуваа..
    Па пак а да пробаме ова, она...
    Маката беше што имаше рана...
    Крвареше.. пола муце му скапа.. :(
    Првиот пат го исчиатија и недела дена беше ок, после почна на 1 ден да скапува се повеќе...
    Го болеше и кога јаде, го чешаше, а со крагна беше, немаше шанси за без неа, а ни тоа не е живот...
    И сва среќа што живеел квалитетен живот 15 години, затоа се борел толку со болеста.
    Па имаше плачки, да го донесев порано(мада и ветеринар беше дома порано), ме убедуваа дека исто ќе било.
    Охх... не знам...
     
  3. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    36.905
    Пол:
    Машки
    Како секоја загуба во животот, така и загубата на миленик си бара свое време на рехабилитација и соземање на мислите и емоциите.
    Најдобро е некое време да се помине без нов миленик кој нема да ја даде потребната утеха, па кога ќе се почувствува повторно желбата за ново милениче на кое може да се даде цела љубов, тогаш да се направи тој чекор.
     
    На eliesaab и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    Некни ми умре мачка ,многу плачам по неа болат спомените и што не можев да и помогнам а сакав и нерви и болка и се ми се удри од глава .За човек така немам плачено верувајте
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  5. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.712
    Допаѓања:
    9.611
    Пол:
    Женски
    Имам изгубено миленик, мачка која што ја чував како дете не знам дали почина од старост, ја најдовме пред врата почината, куче кое го имав 14 години, сегде го однесов, сите ми кажаа дека е старо и нема да биди подобро, само ќе се влошува ситуацијата, мн ноќи непроспани, плачење, тој се мачи јас не можам да помогнам и решив да го успијам, еден од најтешките денови во мојот живот. Па пак плачки со денови се додека не пресеков, животот е тоа, и зедов друго куче. Барем знаеш дека на некое животинче си му го направил животот подобар. Храна, на топло, растено со љубов. Секогаш ќе се сеќаваш на миленкот кој што си го изгубил, но и имаш можност да му пружиш дом на некој друг
     
    На eliesaab и hermosa им се допаѓа ова.