1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Задачи програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од macor24, 4 октомври 2017.

 1. macor24

  macor24 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  860
  Допаѓања:
  2.266
  Пол:
  Женски
  вака дали може да ми помогнете околу домашново имам задача по прогамирање да се напише за да се одреди збирот на парните броеви во дадена низа и за декларирање на низи помош може