1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Задруга (Пинк ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Ketchup, 24 септември 2020.

 1. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.276
  Задруга е српско реално ТВ шоу, креирано од страна на телевизијата Пинк. Моментално се емитува четвртата сезона која започна на 6-ти септември, оваа година.

  Накратко, натпреварувачите се сместени во "град" креиран од продукцијата на Пинк ТВ.
  Секоја недела се одбира еден лидер кој има поголеми привилегии од останатите. Исто така има и повеќе обврски, од кои една е доделување буџет на учесниците кои тој смета дека го заслужуваат. Буџетот е за секојдневна употреба во градот, т. е. може да го искористат во маркет, казино, дискотека и слично.
  Како секое реално шоу и во ова секоја недела излегува по еден учесник. Во меѓувреме влегуваат и нови учесници, а понекогаш се случува и да се врати некој кој предтоа бил исфрлен од натпреварот.

  Во оваа тема може да се дискутира за кандидатите, случувањата и други работи поврзани со ова шоу.
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Денес има вонредно излегување и влегување. Влегува Тара вечерва
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.276
  Да, нема некои стрикни правила шоуто.
  Не знаев како конкретно да ја опишам ситуацијата.
  Повеќето немаат контакт со фамилијата, освен Милјана која е во шоуто со мајка ѝ, детето и дадилката. :lol:
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ema-emicka

  ema-emicka Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Контакт со фамилијата имаат сите што имаат деца
   
  На cresa-jagoda и Ketchup им се допаѓа ова.
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.450
  Допаѓања:
  149.706
  Миљана и мајка и имаат мобилен телефон и читаат коментари на видеата
  баш вчера се излаа дека две жени и пишеле дека мајка и ја понижава
  И ана и давид имаа телефон го има и на видеата и Мича има телефон
  Исто така Мичо стариот вампир на журките у вторник во пијалокот им става нешто незнам што у кесичка му е и псоле оди гледај кавги тепачки
  Само чекам вечер на Филип цар коа ке му ставе па ке има смешки
   
  На lolitaspurgatory и Ketchup им се допаѓа ова.
 6. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Во принцип сите позначајни играчи имаат повици со фамилијата во продукција и добиваат инструкции од продукцијата. Лани : Мича, Томовиќ, Тара, Матеја, Кемез.... Годинава: Мича, Анџело, Томовиќ, Гочувовиќ..

  Миљана и Марија не се важат хахахаха
   
  На Снегулк@23 и Ketchup им се допаѓа ова.
 7. flower55555

  flower55555 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  1.375
  Допаѓања:
  3.308
  Пол:
  Женски
  Мича и Томович неможам да ги сварам :@ посебно Мича стар вампир ради него не ми се гледа Задруга искрено..
  А и 4кава некако не ми е ништо посебно, сите уфилмани мислиш глумци во серија се|(
  Сега Станија ко ке влези мислам интересно ќе е :nod:
   
 8. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  6.631
  Пол:
  Женски
  Тара ми е најинтересна, Кристијан, Мики, Паула бљАК
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  8.859
  Пол:
  Женски
  Многу се нервирам што цело време ги враќаат старите, па тие се веќе испричана прича и не се интересни. Мислам и само со нови не би било интересно ама овој Мича вампиров стар и педофил толку ми е одвратен и не можам да го поднесам, не знам само на кого му е интересен кога најпрво не се разбира што зборува само хсцјџхсјаххџхб.

  Исто и Тара ми е иритантна, поготово како зборува и се лигави, поготово сега што влезе и од лани мисли дека е некоја јака ѕвезда, умислена е до бескрај.

  Порано Миљана ми беше интересна и фаворит, и сега ми е интересна ама некогаш, поготово оваа сезона сега што му го прави ова на Мишел е стварно дегутантно и е буквално психичко малтретирање, не знам како и дозволуваат до толку.

  Во врска со причава што е актуелна сега Паула, Фран и Анџело.
  Паула физички е стварно преубава, ама карактерот и е катастрофа, јас по безчувствително створење не сум видела, и толку многу ја замразив. Сама на себе си е контрадикторна, сама на себе веќе не си верува во тоа што го кажува, и жал ми е што го искористува дечково само.
  Фран е душа дете, се гледа дека и покрај се сепак има добра душа, не е злонамерен и тактичар, само е премногу наивен. Сега за сега он ми е фаворит за победа, иако ме разочара што и прости на одвратнава, ама за брзо верувам дека пак ќе го шутне Паула па тогаш официјално ќе сфати каква е.
  Анџело за разлика од првата сезона е ужас, ама океј тоа е тоа ријалити сака да си игра, и премногу го слуша Томович што го учи.

  Ај доста е за сега, се внесов во пишувањево, кога ќе се развие дискусија ќе се вратам со ново мислење. :rofl:
   
  На darlingdragon и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 10. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Тешко Станија сега да влезе, требаше до крај на месецов ама изјави на инста дека додека правните субјекти не превземат нешто за Кристијан нема да влезе
   
  На flower55555 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  4.124
  Пол:
  Женски
  Оваа Тара е македонка или србинка? Стана позната во задруга или?
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  8.859
  Пол:
  Женски
  Србинка, стана позната во задруга минатата сезона (3) додека претходно во (2сезона) ја спомнуваа дека дечко и на девојката од Македонија што беше (не памтам како се викаше) дозна дека ја изневерил со Тара па благодарение на таа прича влезе.
   
 13. flower55555

  flower55555 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  1.375
  Допаѓања:
  3.308
  Пол:
  Женски
  Елеонора? :o
   
 14. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  8.859
  Пол:
  Женски
  Е да, она нели кажуваше дека имала долга врска па ја прекинала, па повторно се смирила со дечкото, и после тоа од кога се смирија се дозна дека дечко и бил со Тара.
   
 15. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Не е ова вистина, Тара не ја знам, ама Елеонора ја познавам, се дружат двете, додека беше Тара во Скопје пред некој месец без секој ден заедно. Тара е другарка на Сораја и Ана Корач, се тужи со Анџела Вештица и скарана беше до Мина, на таа приказна влезе
   
  Последна измена: 26 септември 2020
 16. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  4.124
  Пол:
  Женски
  Јас па цело време мислев дека е македонка оти цело време гледам на сториња дека е во Скопје од други што ги следам.
   
 17. macor24

  macor24 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  2.265
  Пол:
  Женски
  на тара таткои е во скопје затоа е цело време таму силекс што е па на татко и е тој горан симов мислам дека е женет за скопјанка па затоа е тука она а инску е србинка
   
 18. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Повторно некој влегува вечер, можно е Наташа Радан
   
 19. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  6.631
  Пол:
  Женски
  Ама Тара и Фран си многу одговараат
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. flower55555

  flower55555 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  1.375
  Допаѓања:
  3.308
  Пол:
  Женски
  Да, ама незнаев дека со Тара бил. Ако е вистина ова, тој дефинитивно не гледа добро (facepalm)