1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедничко одење во Вц

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Една од работите која што најмногу ги чуди машките е зошто ние женските секогаш одиме во Вц најмалку две :lol:
  Сум слушнала коментари од машки дека ова нашето заедничко одење во вц изгледало многу настрано, па дури дека сме оделе во ВЦ заедно за да оговараме :lol:
  Навистина девојки, зошто во ВЦ одиме секогаш во пар? :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Да ти кажам сега ме замисли! :)
  Во школо никогаш не одам сама, мора некој да ме придружува.. Ваљда зошто одам до ВЦ да си се прошетам :lol:
   
 3. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Јас пак и сама си одам.Ме нервираат на пример некои девојчиња:Ај дојди во веце со мене,срам ми е сама да одам,или пак дојди до онде до овде со мене.Јас мислам дека тоа е прашање на несигурност и немањето на самодоверба.Стравот да бидат видени сами без придружба,тука тие чувствуваат некој вид на ранливост..шо знам неможам да коментирам на таа тема заради тоа што не сум информирана.
  А да,ме имаат повеќе пати прашано момчиња оваа прашање,никогаш не сум знаела што да им одговорам.Едноставно не сум тој тип на девојка. ;)
   
  На Twinkles, Sunlight, Avril.09 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. marija56

  marija56 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  2
  sekogash se odi vo pridruzba poveke zaa da se proshetash i da vidish nekoe momchee :D
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.056
  Допаѓања:
  199.236
  Пол:
  Женски
  Како помала (средношколка), да, одев со друштво во WC, како и сите, ама веќе не. Сфатив дека е глупаво. А искрено, немам поим зошто така „чопоративно“ одевме, ама веројатно беше до правењето друштво (аман бе, во друштво се мочало... цццц), имањето срам, држењето врата (ова најчесто, пошто порано вратите беа скршени и не се затвораа).
  И денес, имам другарки на кои што им е срам да одат во WC сами, затоа што којзнае што ќе си помислел некој ако ја видел сама |( Аман! Не ќе те украде некој ако одиш сама! А и полесно ќе видиш некого (ако тоа ти е целта на прошетката до WC, оти ако сме барем две, ќе се сконцентрираш на тоа да не ја изгубиш другарката - нели сама не треба да те видат), па дури и можеш да застанеш на необавезен муабет, а другарката ти е само вишок.
  Освен тоа, ако се работи за излегување, па кај имам волја да се туркам низ гужвата само да му правам некому друштво, па после мене кога ќе ми се оди, пак уште еднаш. Не фала, оди си сама. Освен тоа, гужва е и пред WC, а да ги слушам кикотењата на мали незрели девојчиња пред WC-то и огледалата немам нерви.
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Секогаш одам сама, освен кога сме изелезени негде во кафана или дискотека, каде што има гужва па ај демек дојди со мене :D исто така и каде што знам дека вратата не се заклучува па да ми чува некој инаку не го практикувам тоа дремење во веце со другарка со саати, оговарање, шмикање и слично... ма јас и не го практикувам многу многу одењето во јавни вециња ама ај :D
   
 7. verolinka

  verolinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  Кога одев на училиште или кога сум излезена избегнувам да одам во wc бидејќи се ужасно нечисти.....
  Во училиште одев сама колку за да се прошетам,а за излегување им правам друштво на другарките....
  Ни се има случено да се начукаме во wc-то и кога ќе излеземе сите |(
   
 8. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  :tmi: Резили !!
  Мене од контакт ме вадат таквите ..колку ми е глупаво кога некоја упорно ме убедува и моли да одиме заедно во тоалет |(
  Оди нема да те изедат по пат !!! :@
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  неможам да речам дека не одам во тоалет заедно со некоја другарка, иако тоа не ми се допаѓа и свесна сум дека е смешно :D
  во средно одев најчесто со другарка бидејќи пушеа во тоалетите и имаше многу луѓе внатре па неможев сама да одам мораше некој да стои пред вратата и да внимава да не влезе некој....кога немаше толку сообрашај по тоалетите си одев сама :rofl:
  на излегување кога сме во кафич ако знам каде е тоалетот си одам сама, а ако незнам или викам другарка или прашувам некој келнер/ка да ми каже каде е па си одам сама.....ех во дискотека е друга работа, најчесто немам компас па ако е гужва и отидам сама до тоалет на враќање можам да го изгубам друштвото каде стоело, а пак ако сум малце повеќе расположена (пивната) :drunk: :lol: гарант ќе забегам, затоа што си е сигурно - сигурно е, си барам друштво за до тоалет :$
  колку можам избегнувам да барам пратња за до тоалет, исто и кога ќе ме замолат одам само ако е непоходно.....ајде во иднина ќе поработиме повеќе на тој случај па ќе се избориме за независно и самостојно одење во тоалет :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  Па одам со другарка единствено ако во вц вратите немаат клуч или слично. Инаку мразам некој да доваѓа со мене, глупо ми е. Не ми се јасни оние што не сакаат сами да одат во тоалет, демек и е срам да ги видат сами.
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас и во средно ретко одев со некоја другарка, бидејќи секогаш ги “мрзеше“, а кога ќе си одеа тие... никако сами!!! :x и така јас сама си одев и во ВЦ понекогаш и во продавница, а пак на факс секогаш одам сама! што ќе ми е со мене колешка, што ќе ми прави! Кога сум излезена со другарки, земам некоја со мене, ама не секогаш! Бидејќи имаат навика да се сликаат пред огледало! :puke:
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Обично одам до вц само ако ми се пие вода или ко ќе ме викне некоја другарка. Не ми е проблем да отидам без придружба и стварно не ги разбирам некои кои несакаат сами да отидат. Не значи дека ако отидеш сам до вц или продавница дека немаш друштво |( и да не заборавам сликањето пред огледалата ми е крајна глупост :tmi:
   
 13. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Порано да обавезно имав пратечи вокал за во ВЦ :lol: :lol: :lol: Без другарка не сум идела :rofl: Не знам, зашто ама некако такви сме ние девојчињата, ќе ја викнеш у ВЦ, ќе пооговараш некој од друштво новодојденец, ќе се израсплачеш кога си пијан тинејџер, ќе го пцуеш дотичниот у ВЦ, ќе ти држи врата другарка ти затоа што сигурно не се заклучува (мислам нашиве ВЦња се хорор нели :D ), па најголеми смеи паѓале у ВЦ... Ама сега веќе не... Не знам сега некако не ми ни текнува да викнам некоја другарка у ВЦ... Си идам сама и супер ми е :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  ххаах најногу за друштво,задничка шминка па и да се шмекне нешто попат :lol: :lol:
  а јас обично и најчесто во ВЦ одам со дечко ми,нормално тој во машко јас во женско (да нема заблуди) и потоа се чекаме пред ВЦ-то и се враќаме заедно кај друштвото :lol: :lol: а искрено незнам зошто заедно одиме-онака ахахах
   
  На moni.red му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Сега во школо , скоро цел клас ко што сме женски .. пола клас се собираме за во веце :D Немам навика сама да појдам зошто на крајот на ходникот е . Кога сум во кафана со моите сама си идам . Во кафич со дечко ми сама си идам исто :)
   
 16. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Темава ми буди смешни спомени.Порано си одевме цели стада во вц.Не знам ни ден-денес зошто :D Ваљда беше од некој страв или срам,кој ќе знае.Сега нашколо кога одам во вц одам со една другарка за да ми држи врата затоа што дел од вратите се искршени |( А во кафичи и слично не одам во вц,освен ако не сум поднапиена па да одам во вц да се освестам.И тогаш одам со една другарка макс.А тоа сликање во вц :x Пак уште и напрчени усти ехехееее :D
   
 17. vesna23

  vesna23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  81
  Ја читам темава и ме потсети на тоа одење вц со другарка во средно.Па тоа беше доживување ако треба само вода ке се напиеме ама мора нешто да шмекне за време на одморот :lol: .Да видиш дали ти е тука некаде симпатијата , па со кој стои , со кој прави муабет и слично ( тоа беа убави моменти ).
  На излегување го преферирам поради истите причини , да ти држи врата , па малку оговарање , па го виде ли овој исл. Никогаш не сне го правеле тоа сликање во вц оти ми е глупост мисламммммммм .....
  А кога треба некогаш сама да одам ми е досадно и глупо :D
   
  На moni.red му/ѝ се допаѓа ова.
 18. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Јас викам некој за да ми ја држи вратата зошто немаат такви за затварање и посигурно ми е така :D
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  I jas go mislam istoto,LaLy ! Simply - kretenizam i renesansa! Da ne si gi brishat ga*ovite edna so druga?!?
   
 20. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Искрено, не знам зошто сите сега не ви се оди заедно со другарка во wc. Е ај сега ќе се преправаме, јас сама одам во wc - филмој. |(