1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедничко одење во Вц

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Една од најглупавите работи што ги правиме. Како сами да не можеме да појдиме. Дури и еднаш бевме кај еден другар собрани парови и една другарка ми вика: ела до вц. :x Поглупаво од тогаш не сум се чувствувала.
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    da viknes drustvo vo wc da,ako si nekade vo diskoteka,kafana i sl kade sto vratite ne se zatvaraat radi bezbednosni pricini :D da stoi pred vrata, da ne ti vleta nekoj so se vrata vnatre..a inaku ako nema potreba,ne mi treba drustvo za do wc,mozam i sama,ne mora da cekam ili da molam nekogo da dojde so mene.a najmnogu so mrazam da vleze nekoj vnatre so mene,uff ne sakam ic,jes da sme zenski i imame isto neli,ama ne mi e prijatno nekoj da me gleda dodeka vrsam nuzda,pa kolku saka neka mi e bliska drugarka..
     
  3. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Во училиште мораа да дојде некоја моја другарка кога одиме во Вц,некогаш не ми се оди само онака колку да се прошетам од што ми е досадно на час :lol: А кога ми се оди да пази да не дојде некој и да ми отвори врата :!: :rofl:
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    хехех со една братучедка како мали ептен многу се дружевме и кога тие беа кај нас на гости или пак ние кај нив, секогаш јас и таа одевме заедно во веце. Се случувало уште кога ќе отидеме веднаш одевме во вецето и таму седевме додека моите не ме свикаат да си одиме или пак неа пред тргнување. Се глупиравме си правевме муабет не дека сме имале потреба па и понекогаш си ги покажувавме пу*ките :rofl: дечишта, дури ден денес си се смееме какви сме биле.
     
  5. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    порано и јас почесто сум одела со другарка, отколку сама, но сега веќе ми е глупаво тоа и само САМА одам мислам дека не одговара ајде ќе одиме во вц :D :D :D :D :D смешки
     
  6. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Во школо одиме заедно во Вц зашто ако идеш сама, вратите немаат рајбер или нешто, не се затвараат, еднаш ставаа рајбер ама така сестрата на другарка ми се заглави и од тогаш ги извадија.. Сега ќе подзатвориш вратата ама секакви деца има и ќе ти ја бутнат, еднаш ми ја бутнаа и носот за малце ќе ми го скршеа. Затоа со другарка идам, не дека неможам сама. За време на час, нема деца во Вц толку и тогаш сама си идам. :)
     
  7. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Кога бев помала да одев заедно посебно во училиште со некоја другарка и се чекавме едната да заврши па другата да оди,но сега не ни помислувам на такво нешто така да во вц одам само сама :rock:
     
  8. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Порано да секогаш со другарка посебно во школо во основно, една оди во веце уште 3 други ќе истрчаат. А после во средно се одучивме. Сега заедно во дискотека ептен да ти стои пред врата зошто не се заклучуваат ама на кафе или кај некој дома да викам ајде со мене ми е ептен глупаво ко да неможам сама да се снајдам па ми треба поддршка или да ја викам со мене внатре да седи.. хел ноу! ама имам другарки други што никогаш сами не одат никаде... не ги разбирам
     
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Нешто слично како ElleS, ако не отидеш во тоалет со другарка значи си лузер. -.-
    Не дека на некоја и се одело во тоалет, финтата беше да искочиш од училна и на тој одмор од 5 минути да те видат другите од школото. |(

    Сега одам сама во тоалет, нема зошто некој да ме придружува до таму.
    Е сега ако сум во критична ситуација, на пример да треба да ми ја подржи некој чантата, да ми даде парфем или слично тогаш, да.
    Слично нешто се случува и со потребата да и кажам на другарката некоја работа, но во најголем дел од случаевите се разбираме со поглед, што тоа треба да си кажеме.
     
  10. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Одбегнувам јавни тоалети :puke: ! И за моја потреба и за потреба на некој друг најчесто одбивам посета на тие миризливи и гнаси простории...но,се разбира дека има неизбжени ситуации! Си барам друштво само кога одам во тоалетот во некоја дискотека каде знам дека шансите да ми улета некој додека вршам нужда се големи! Значи од безбедности причини си земам другарка со мене! :$
    Кога сме кај некој на гости или пак во ресторан,пицериј, не барам друштво за у веце,го знам патото, знам дека можам сама да се заштитам да не ми улета некој и си можам сама до таму :lol: !
     
  11. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Другарка ми и јас често одиме заедно во вц од причина по пат да си кажеме некој трач, да озборуваме некој, да се договориме за нешто, што-како
    Сигурно дека во друштво нема да се тргнеме на страна и да шепкаме.
    Но да разјасниме, едната стои пред кабина :D
    Не гледам ништо против во тоа, едноставно женските сме многу поблиски
    Замислете колку би било чудно ако едно машко му рече на другарот: Ај дојди со мене до вц :rofl:
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    По кафичи и кафани не одам во ВЦ од причина што се воздржувам, ми е гнас и ми е страв. За огледалце, си носам в чанта, и искрено ме нервираат шмизли што на пет минути одат до ВЦ да ги прчат муцките, да го тртат газот на огледалото и квичат како некоја локна им се испуштила. А за жал најредовното друштво за забава ми е исполнето со такви |( Не велам не, на секој ќе му се случи, ама најчесто избегнувам, и ако веќе морам да одам, одам сама. И освен палома в раце не носам ништо :D
     
  13. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Одам во ВЦ со другарка за да ми прави друштво или пак некогаш кога ке сакаме да си кажеме нешто што не е за пред сите.Иначе не ми е ни проблем да одам сама, ама треба некој да ми дрѓи врата. :D
     
  14. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    никогаш не сум имала проблем да одам сама до веце немам набиено комплекси дека треба да си викнам другарка за да поминам низ другите луѓе е сега ако некоја изрази желба да дојде со мене нема проблем или да ја придржи вратата ок е тоа ама вакви шеткања едно стотина пати низ кафичите со другарка ми е глупаво знам и сама да отидам како ние што велиме во ср никој нема да те изеде ако одеш сам.
     
  15. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Па не одам сама зш треба некој вратата да ми ја држи ( за во школо зборам) и то.... ина4е дома на пример сама си одам у ВЦ Хахахаха :) :) :)
     
  16. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Е јас најчесто сум таа што не оди во вц. Другаркиве одат, јас си седам на масата и си пијам водичка. САМА. :D

    Кога треба да одам можам да одам и сама и со друштво, не ми смета. Смешно ми е кога некој е речиси пред помочување, ама не бре, не оди, нема со кого. На школо поубаво ми е да одам сама за време на час, можам асално да си чишкам без чуревници и да ми тропка некој наоколу.
     
  17. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Јас си преферирам монодрама кога идам во вц, па не ми треба инспирација или некој да слуша како мочкам. А дома задолжително а влезам во вц, мачката ми гребе на врата и ме дружи
     
  18. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Зависи каде сум. Некогаш ке влечкам другарка до веце, за да и кажам како не меркал типот од сосендата маса или дрн дрн муабети кои немаат смисла. Ма, не една некогаш и по 5-6 се влечеме до веце. Да, нема смисла, ни се чудат.
    А некогаш и сама. Зависи и до расположение.
    Бог знае зошто е така. Мислам, зошто одиме по неколку во веце. Веројатно морална поддршка при мочање или цупкање пред огледалото додека групно оговараме. :?:
     
  19. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Некаде мислам пишуваше дека девојките одат заедно во вц за машките да не знаат на која и се оди
    стратегија: збунити непријатеља
     
    На Domino му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Па ако одам на пример да се измијам ќе појдам со другарки зошто да не, но ако одам по нужда :$ одам сама. Мене тоа ми е глупаво како да ќе им речам да ми ја држат тоалетната... |(