1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедничко одење во Вц

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Најчесто си зимам другарка да стои пред врата,затоа што ако отидам сама се си мислам дека ќе се заглавам во wc така да другарката секогаш си стои пред врата и му чува стража :lol:
     
  2. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    абе јас си прокоментирав погоре дека не ми е проблем сама да одам во веце во кафичите и нокните клубови ама викендот јас се облекував кога еден ми се турна внатре без претходно да почука а јас не се заклучив бидејки бравата беше расипана и се збунив а детето уште повеке и излегувам и ми вели добро е не те видов гола абе несалам работа
     
  3. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    Ако сме искочени со многу луѓе поинтересно ми е до wc да идам со другарка пошо шуш буш малку да протрачариме, нестрплива сум па до крај да чекам :)
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    На излегување најчесто си земам другарка со мене за да ми држи врата или да чува стража како што викате. :lol: Сепак се зависи од тоа каде сум и како сум расположена.
     
  5. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Идам и сама и со со другарка во wc од причина да си ја поправиме шминката или ако треба да си чуваме стража, а не за оговарање како прво не сум таков тип, а второ има места кај се прават муабети, wc-то се знае за што служи.
     
  6. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    ^ Истото важи и за мене...доколку треба да си ја поправаме шмината или да ми држи стража пред врата да не влезе некој или слично.

    А за оговарање...тоа дома на кафенце на раат се прави, а не набрзинка во wc! :P
     
  7. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    За да ми држи врата, вратите кај нас во школо не се затвараат и плус да не ни влезе некој :D
     
  8. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Најчесто одам со другарка за да ми држи врата, да ми чува стража или онака заради друштво, но не ми е ни проблем сама да одам
     
  9. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    И јас одам во придружба со другарка ми ... на училиште ... едноставно навика :D
     
  10. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Јас кога морам во вц (каква и да е причината), секогаш одам сама. И некоја другарка ќе ме праша-каде одиш? - Во вц. -.- - Епа, и јас ќе дојдам. :D . Privacy, please... -.-
     
  11. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    5.715
    Tемава ме потсети на една случка пред еден месец . Си ја зедов другарка ми со мене за во WC да стои пред врата ..Влегов внатре и не се заклучив бидејќи нема кој да влезе .. едно време туркам - неможам да излезам . Се заглавила вратата !! Ајде прво туркав ама не може бре, ме фати паника ..Другаркава си помисли се зезам прво ама после навистина виде дека неможам да излезам . И сега ајде оди кајпрофесоркава да и кажи оваа се смеела како луда си рекла ја занимаваме дека испрашуваше :lol: Дојде и таа, цела група по неа ,абе страмотилуци..за резилНа крајот од заводот дојдоа мајстори па ме отворија некако со судни маки после 45 минути поминати внатре..Сакав преку подот да излезамама валкано беше долу па си почекав.. :?:
     
  12. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас секогаш одам соло.

    Мојата теорија за оние што одат во парови е, ако таа што и е зорт „направи“ миризба од која и трепки паѓаат, другата да и биде сведок дека некој пред неа ја направил бељата. :D
     
  13. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Аааааа без друагрка не бива да не отидам :D дури некогаш и на свршеникот мој мил напатен од мене му викам „ ој со мене да мочкам„ :)
    Па не е интересно коа си седеш сам така осамен , никој не ти дава подршка, мотивација, и коа ке го добиеш тоа убаво чуство на олекнување, да нема со кој да го споделеш :)
    Затоа, коа има другарка до мене, со неа, коа сум со сврешенико (нормално само дома, оти ако го одмкнам у неко женско веце ке треба војна да водам со другите цурици...некоја ќе сака да ми го земе аааа :!: не го давам) :) ... а коа треба да одам сама, одам така жално и само ВЦ шољата ме теше :worried:
     
  14. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Темава ме потсети кога бев помала. Во второ одделение учев со 13 девојчиња. На секој одмор заедно одевме во тоалет и таму сите се договаравме која е следната игра што ќе ја играме. Но тоа стануваше досадно и со текот на времето сами одевме во тоалет. Но едно време ни текна нешто и пак почнавме да одиме во групи. А тоа нешто беше
    Повикувавме крвава марија :^)

    Сега во тоалет одам сама. Што би правеле другите со мене, да ме издржуваат. :^) Па не сум мало дете. Плус, сега скоро сите врати во тоалетите се заклучуваат така да - што ќе ми е стража. |(
     
  15. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Јас со другарка одам во ВЦ заедно за да ми ја подржи чантата или јас неа,и за да пази да не ми влезе некој :lol: :lol: :lol:
     
  16. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Еден мој братучед пред еден ден ми вика добро што правите вие женските во парови во тоале? :D :D
    ...ама тоа е навика до девојките, јас секогаш одам сама некако глупо ми е со другарки, поинаков тип сум јас ;) ...

    И да замислете двајца машки како одат во тоалет? :D :D
     
  17. skeridoll

    skeridoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    хахаха темава ми притекна на една случка : бевме друштво кај една другарка дома .и во вц бев заедно со мојот другар хахах прв пат да одам во вц со машко :lol:
     
  18. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.478
    Допаѓања:
    1.569
    Хаха честа случка низ школите :tmi: . Ако отидам тоа е само заради прошетка, ај до вц и стигаме до него никој не влага и рикверц назад хахаха. Глупо е малце ееј ај дојди со мене до вц и ќе се соберат 20 девојчиња ќе се набутаат у мало вц и ќе ја чекаат едната да си изврши работа, ова го знам за по школите т.е. кај мене вака е. Јас ни во школо, нигде не викам некој. Демек ќе ми влезе некој ха ха во филм тоа само, ако треба нешто да ми се придржи ќе го оставам каде што можам кај што ми е сигурно или пак ако нема такво место ќе го зеам со мене у пм :swear: . МНОГУ се нервирам за таквите девојчиња :@ . Несигурни ни за у вц |(
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Некако не.
    Одам за да правам друштво на другарка во смисла да и ја подржам ташната, но не за да ја осеќам миризбата од нејзините штотуку испуштени shit.

    Глупо ми е тоа, ред се редат мале во WC. :)
     
  20. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Во тоалет и ЦАРОТ и ЦАРИЦАТА оделе сами, не гледам причина зш ние не :D