1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедничко одење во Вц

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ми се случило да одам заедно во В.Ц. со некого само од практични причини, да ми ја причува ташната, јакната или детето.

    Инаку многу, ама многу се нервирав на времето кога излегував по дискотекиве и кога две па дури и три девојчици ќе се пикнат во тоалет и ти чекаш ко морон додека една на пр. моч*а, а др. и прави друштво...сето тоа проследено со нивно кикотење и поправање на шминка, или пак едната плаче, а др. ја теши.... а тебе ти се мочка, стискаш ли стискаш. :@

    И секогаш, ама секогаш редот пред женскиот тоалет се чинеше бескраен, така што ако ми се укажеше шанса набрзинка се шверцував во машкиот :wasntme: :$ (оние тоалети што се само со една врата за женски и една за машки).
    Може смешно, ама вистинито :lol: ...си одев сама и набрзинка завршував работа и налево круг на журкање.
     
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јас пак ретко одам со друштво во вц. Но, сепак при вечерни излегувања да од причина што треба некој да ми ја причува ташната, па потоа во некои вц-а немаат клуч па другарката да „чува“ итн.
    И нешто што мразам: на училиште во вц се напикале 3-4 а вц ко вц, мало, од нив само едната прави нешто, а други зјапаат...
    Јас одам сама, независно дали ми се мочка или одам да се огледам, да се средам или нешто трето. Не ми требаат чувари.
     
  3. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Јас си одам со другарките во вц :) Така сум навикната и не гледам ништо лошо во тоа заедничко одење во вц... :)
     
  4. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Па обично одам сама во тоалет,сепак тоа е интимна работа и сметам дека не би требало да имам публика ниту сакам да присуствувам кога пријателките одат во тоалет!
    Можам да причекам пред врата доколку на некого му треба помош ;)
     
  5. Mimche.B

    Mimche.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    хаахаха па ВЦ-то ни е некако ко шетнја меѓу часови.. затоа .. :D али некад идам и сама.. на пример у кафич коа сум да се видам на огледало.. даа разглеам какви дечки има наоколу ако другарка ми ја мрзи.. и така :D
     
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Еј бев викендов со продружба во тоалет :rofl:
    И тоа скоро празен беше кафичот, само нашето друштво од десетина луѓе и уште 1-2 маси имаше полни :lol:
    Другаркава ми вика ај до тоалет со мене, а така ми беше досадно и ми се приспа на тоа сепарето едвај држев очи отворени.....и викам ајде да се размрдам и пред да идеме накај диско да се измочам зашто таму кој ќе се бутка, плус од топлово надвор на ладно може нема да додржам до тоалетот таму :rofl:
    Се симнувам надолу во кафичов и ми текна на темава и се смеев, викам сега некоја феминка да ме гледа од страна ќе ми се смее дека одам во тоалет со придружба и тоа кога е празен кафичот.....ама пуста досада бре, после си се смеев сама на себе како будала :rofl: , а другаркава вака ме гледа :^)
     
  7. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Не практикувам. Не ми треба некој што ќе мери колку време мочам.
    Единствено викам некој ако и само ако вратата нема клуч или не е наштимана па не се затвара :!:
     
  8. J.Lo91

    J.Lo91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    14
    Идеф на времето измегу часови со другарка до вецер :D Али денес дечкоми ме дружи до веце , ни таму не ме пушта сама да одам . :lol:
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    многу средношколски муабет(извинете средношколки :$ )
    НЕзнам од кога немам викнато другарка со мене у вц!
    За цигара е друга работа, ама што да ја викам у вц со мене, да не ми ја држи...вратата :lol:
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    За другарка ни да ни ја чува чантата додека ние сме во ВЦ, во меѓувреме да ја прашаме што мисли за одредена ситуација или за некое момче ахахахаа :lol: :lol: :lol: и за да се видиме на големо огледало( ако има) колку сме убави
     
  11. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Одам со другарка ако вратите немаат клуч (па да не дојде до несакан упад) или пак ако треба да ми ја почува ташната.Инаку немам потреба да викам да ми прават друштво за до ВЦ |( или пак уште како што некои имаат навика при `чинот` да си ја викнат другарката :puke: . Пу,пу скраја да е! Да пукнам за мочкање не можам ни капка да мочнам :| а и непријатно е.Најодвратно нешто.

    Една година во средно училницата и ВЦ-то ни беа наспроти.Оддалечени еден чекор,и уште кога ќе слушнев некои "Ајде во ВЦ да не одам сама". :o |(

    Ќути скриј се ко си толку глупа! :fubar:
     
  12. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Она што е најкомично е што машки можат да употребуваат една вц шолја истовремено и не одат заедно, одат женски кои не можат да употребуваат :D .

    Инаку во принцип ич не сакам да употребувам јавни простории за таа намена и одам ептен кога навистина морам т.е. не се издржува и тоа никогаш со придружба. Околу несигурните врати си имам и за нив решение, обично вратата е на непосредна оддалеченост од шолја па ја туркам со раце или нога за време на активноста, макар што ова е и реткост бидејќи скоро на секоја врата освен квака има и она механизамче мислам дека се вика рајбер како патент слично што е, се разбираме...

    Инаку да си кажам ми се случило во оние унисекс вц-ња кога во женското се чека ред и сум 112-та да улетам во машкото кое е празно и покрај упатени едно 92 вакви погледи :^) , важно мојата бешика ќе ми е благодарна за негубењето време :D .
     
  13. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Во школо морам да одам со некоја другарка и не нешто лошо онака да се прошетаме малку

    ни се залепи газ*т на столчињата бре!
     
  14. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    :rock: еј зошто де? Па, за да ме почека пред врата де, да не ми влезе некој\а да направиме бруки. Секогаш одам во ВЦ со другарка, па и да има катанец на врата. Не знам зошто, и јас се прашувам.
    А пак машки кога одат заедно ми е чудно..

    А бе да не си ги држите е работава (лани еден професор така им рече на едни мои школски, кои побараа да одат заедно) :D
     
  15. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Секогаш одам сама во тоалет,и сама си ги вршам работите.Не,не фала не ми треба помош ! :!:
     
  16. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    Секогаш ама секогаш се смееме на таа тема кога ке викнам некоја другарака со мене навика што да правиме
     
  17. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Во средно одевме по две, чисто ради друшто, а и стража да се чува.
    Како одминува времето, не сум го приметила тоа, но одамна сама си одам во вц. Веќе сум голема, чувари не ми требаат, а друштвото и муабетот чека на маса :lol:
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кога сум на гости кај другарка ми, или она кај мене, сигурно не си стоиме пред врата :D
    Но зарем не сваќаат,тоа е ради безбедност :wasntme:
    постојат секакви луѓе.

    А и можеби станало навика, ете кога и да излеземе со дечко ми со некој друг пар, ако одам до wc или другата типка ако оди, си велиме ај до wc.
    Мислам :lol: да вака кога ќе помислиш е смешно но мене ми е ок.Навистина е подобро да ен си сама во wc на некој ресторан.
    Мене ете па многу ми е поглупо, бацувањето во образ на секое видување (помеѓу машко и женско).Затоа и не го практикувам.
     
  19. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Тапа е тоа бре :P
    идам ја у веце у кафич и 2 девојки влегуваат во веце кое е пола метро се на се и еден хејтер им вели ееее види ги влегуваат 2те чиниш 2 шолји има :D :D :D :D а јас душичка неможев да чекам и се пикнав у машкото веце |( и тие ми викаат еве девојка на место и чуваа да не влезе некој друг тип 8)
     
  20. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Ах морам да пријавам еден другар.Во последно му е страв да оди сам до нужникот па ги моли другарите :D Ептен ми е смешен.