1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедничко одење во Вц

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Ако сум во школо или на јавно место, одам со другарка. :) Мислам не она да влегува во вцто, туку да ме чека пред врата. За да ми ја држи ташната или нешто слично, а па ако нема ни клуч тогаш мора некој да чека и да каже дека е зафатено, секакви има, може наеднаш да влезе. Иначе се трудам колку што можам да ги избегнувам јавните вциња од причина што има некои неисчистени и мириса многу лошо, поготово кај нас во школо, отворени влошки фрлаат |( :|
     
  2. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Јас коа сум нашколо, глупо ми е некако сама да шетам по ходникот, и секогаш сум со некоја другарка. :lol:
     
  3. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Секогаш морам да имам друшво, сама некако ми е чудно
     
  4. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    Одам на шκоло со дρугаρκа за да стои пρед вρатата да не се обиди неκој да влези :lol:
     
  5. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Даа, секогаш одам у вц со придружба!
    зашто мора некој да ме издржи, а и да ми го намести правилно нокширчето (неможам сама) за да можам лагано да си пишкам и да какам!
     
  6. AffyJelenator

    AffyJelenator Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Прееска во школо една другарка ме молеше да дојдам во вц со неа, ма не, ако сака нека ми клекне на колена не правам веќе друштва за во вц, ко божем ќе се изгуби или не го знае патот од вцто до училницата :@ |(
     
  7. Butterfly11150

    Butterfly11150 Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Па одам често со другарка, но тоа не значи дека секогаш е така. Некогаш се дешава и сама да одам. Како и да е немам ништо против заедничко одење во вц. Јас тоа не го гледам како низок степен на самодоверба на личноста или патење од комлекси. Индивидуална ствар.
     
  8. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Скоро секогаш одам со другарка. Не знам зошто, нема одредена причина најчесто.
    Понекогаш ако не се заклучува вратата сум приморана да одам со некој. :D
     
  9. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Одам со другарка затоа шт9не ме пуштаа да поминам големите леле ме задржаја.
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.427
    Пол:
    Женски
    Јас па ретко одев со другарка во веце. Еден период одев во пар, после друг период сама одев. Немаше смисла да влечкам по мене некоја што нема потреба за таму. Но сега како повозрасни пак заедно одиме, всушност зависи од ситуација.
     
  11. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе ве зачуди ова што ќе го кажам ама одењето заедно во ВЦ од психолошки аспект тоа значи дека сакаме да покажеме одредена блискоат кон одредена особа бидејки не секого пуштаме во нашиот интимен простор а тоа е еден од најинтимните моменти во животот на секоја особа а посебно жената.
    Инаку овој феномен е присутен само кај жените а не и кај мажите можеби поради тоа што кога ќе видиме 2 жени заедно во ВЦ тоа е нормално а двајца мажи одма се педери. Јас лично не сум за толкава интимизација бидејки во такви моменти сакам да се сконцентрирам за она за што сум појдена во ВЦ а не да разглабам некои теми или да трачарам. Додека кога се бањам обожавам да имам душтво и поради самиот муабет но и поради моите егзибиционистички склоности. Убаво ми е кога ги чувствувам тугите погледи на своето тело.
     
    На MarioCasas му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Обично одам сама,ќе се заклучам де,не ми треба никој за муабет за 2 мин работа ,ни да ми ја придржи чантата ни ништо ,сама ќе си се снајдам:Dа инаку немам ништо против,ако ме викни некоја другарка одам со неа,таман успат ќе си ја поправам косата и шминката додека чекам:rofl:
     
    На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Навика уште од школо, заедно одевме со другарките, за да си правиме друштво и за да некој не ни влезе. Сега одам и сама, а ако има некоја другарка во друштво и ме викне, одам да и’ правам друштво, ок ми е и така.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  14. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Ретко одам со другарка во тоалет.
     
  15. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.333
    Пол:
    Женски
    Им чував ташни на соученици и колеги на факултет и пазев да не налета некој.
     
  16. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.285
    Допаѓања:
    4.410
    Пол:
    Женски
    Никогаш не ми е проблем да одам сама. Исто не ми е ни проблем да ме викне другарка да одам со неа.
     
  17. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Аааа јас не можам така, психичка блокада добивам кога има некој со мене дојдено и ме чека, па повеќе време губам така дур завршам работа. (facepalm) Затоа никој не викам со мене, одам сама.
    А ако некоја другарка ме викне за друштво тогаш нема проблем, одам со нејзе и ја чекам. :)
     
    На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Глупост на векот ми е ова. Не го сакав ни во основно. Демек ајде да ми правиш друштво. За што? Цц не знае сама да заврши работа. :D
    Логика има само ако сакам да ја тргнам другарка ми настрана од друштвото за да и кажам некој трач :devil::D
     
  19. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Им ги чував ранците на другарките додека беа во тоалет и пазев да не влезе некој пошто не се заклучуваа ги беше страв да не останат таму.:lol:
     
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Во школо и во кафич стално си земав другарка со мене. Не знам зашто, немам објаснување. :rofl::rofl::rofl: